Nowa wersja Riven jest jeszcze lepsza od Myst

Zbliżenie / Powracają te same wspaniałe widoki rozdarty przerobić.

Samuela Exona

Nowe wydanie Torn: kontynuacja tajemnicy Gra została wydana w tym tygodniu i została stworzona przez twórców oryginalnej gry. Zapewnia doskonałą równowagę pomiędzy ponownym tworzeniem a odkrywaniem na nowo, a po kilku godzinach zabawy można stwierdzić, że jest to ogromny sukces.

tajemniczy Był to klasyk, który większość ludzi ciepło pamięta z początków ery płyt CD, ale dla mnie była to jego kontynuacja, rozdartyNajważniejszym wydarzeniem był film. Potem jakość kolejnych części spadła. Punktem kulminacyjnym był drugi film.

Na pewno był bardziej ambitny niż… Mgła. Zamiast kilku ciasno upakowanych światów parkowych, oferował wyjątkowy, spójny świat, w którym w pewnym sensie był zamieszkany i przesiąknięty historią. Mgła Nie do końca mogą do siebie pasować.

Ciekawa oferta

Stało się tak dzięki wybitnej reżyserii artystycznej, a także dzięki charakterystycznej partyturze muzycznej.

W przeważającej części remake dotyczy obu. Chociaż oryginalna gra była podobna do pierwszej tajemniczy Gdzie trzeba było klikać, aby przechodzić między nieruchomymi obrazami, aby eksplorować świat gry, a nowa wersja jest zgodna z wersją 2020 Mgła Remake (i mocno zapomniany film z 2000 roku). com), zapewniając graczowi pełną akcję, podobnie jak we współczesnych grach logicznych z perspektywy pierwszej osoby wylot, świadekLub Zasada Talosa. Ponieważ w ten sposób łatwo jest odtworzyć wiele oryginalnych ujęć kamery, byłoby miło, gdyby istniała możliwość kontrolowania gry tak jak w oryginale, ale rozumiem, dlaczego nie było to priorytetem.

Środowisko jest tak samo klimatyczne i szczegółowe jak wcześniej.
Zbliżenie / Środowisko jest tak samo klimatyczne i szczegółowe jak wcześniej.

Samuela Aksona

Tak się składa, że ​​dzisiejszy sprzęt graficzny świetnie radzi sobie z replikacją wcześniej statycznych obrazów w pełnym 3D. (Jest też obsługa VR, choć jeszcze jej nie wypróbowałem.) Muzyka jest nadal tak dobra, jak kiedyś.

READ  Zapasy Amazon PS5 potwierdzone 30 marca

Front prezentacji ma tylko dwie wady. Po pierwsze, słyszałem, że osoby korzystające ze starszego sprzętu mogą mieć trudności z osiągnięciem zadowalającej dokładności i wydajności. Grałem w nią zarówno na MacBooku Pro M1 Max, jak i na komputerze stacjonarnym z systemem Windows 11 z procesorem AMD Ryzen 9 5900X i kartą Nvidia GeForce RTX 3080. Na MacBooku Pro gra działała na maksymalnych ustawieniach, w natywnej rozdzielczości laptopa, z szybkością około 30 klatek na sekundę. . Komputer stacjonarny zachowywał się tak samo w rozdzielczości 4K i 120 klatkach na sekundę. Ale obie są zaawansowanymi, nowoczesnymi maszynami, więc Twój przebieg może się różnić.

Po drugie, w pełni ruchome ekrany wideo w oryginalnej grze zostały zastąpione pełnymi, trójwymiarowymi postaciami przypominającymi gry wideo. To konieczne ustępstwo, ale mam wrażenie, że stracił część jego osobowości. Całkiem nieźle poradzili sobie z dopasowaniem ruchów oryginalnych filmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *