Nowe badanie: ScienceAlert pokazuje, że znowu mogliśmy się mylić co do T.Rexa

Słaby narkotyk czy inteligentny mięsień? koniec dyskusji T-Rex Inteligencja trwa nadal, a nowe badania opierają się na pierwotnej teorii, że ci przerażający olbrzymy nie byli aż tak inteligentni.

W 2023 roku kontrowersyjne badania sugerują istnienie jednego z najsłynniejszych dinozaurów świata, Tyranozaur rexmógłby być tak inteligentny jak współczesne małpy człekokształtne, co budzi wiele wątpliwości innych badaczy, którzy teraz wyłożyli swoje rachunki na stół.

„Możliwość tego T-Rex „Być może był inteligentny jak pawian, co jest zarówno fascynujące, jak i przerażające, i miał moc zmiany naszego spojrzenia na przeszłość”. On tłumaczy Paleontolog z Uniwersytetu w Southampton Darren Naish. „Ale nasze badanie pokazuje, że wszystkie dane, którymi dysponujemy, zaprzeczają temu pomysłowi”.

Prowadzone przez zoologa Kai Kaspara z Uniwersytet Heinricha Heinego w NiemczechNowe badanie wykazało, że pomiary wielkości mózgu przeprowadzone w 2023 r. były niedokładne, co zawyżało szacunki liczby neuronów, które prehistoryczny gad mógł zmieścić w swojej głowie, zwłaszcza w mózgu. przodomózgowie.

Zawyżenie to wynikało przede wszystkim z założeń oryginału T-Rex Mózg wypełniał większość przestrzeni wewnątrz czaszki, co nie jest prawdą u większości dinozaurów, Naish Wyjaśnia w poście na blogu.

Związek między mózgiem a masą ciała kręgowców lądowych. Dinozaury lubią T-Rex Mają stosunek wielkości mózgu do ciała podobny do żywych gadów. (Gutierrez Ibanez)

Co więcej, Caspar i jego współpracownicy argumentują, że liczba neuronów nie odpowiada w sposób wiarygodny inteligencji. Weźmy na przykład ptaki – od dawna zakładano, że ich mały rozmiar głowy oznacza, że ​​mają mniej neuronów i dlatego nie są zbyt inteligentne.

Jednak od tego czasu dowiedzieliśmy się, że ptaki takie jak wrony mogą osiągać lepsze wyniki w niektórych zadaniach poznawczych niż naczelne pomimo małego rozmiaru głowy, co prowadzi do wniosku, że czynniki inne niż wielkość mózgu, takie jak wzorce łączności, odgrywają większą rolę w określaniu inteligencji.

„Uważamy, że przewidywanie inteligencji u wymarłych gatunków nie jest dobrą praktyką, gdy wystarczy nam tylko liczba neuronów zrekonstruowanych z grzybów endofitycznych”. On mówi Kasper.

READ  Meteor Perseid jest w drodze - ale jest duży problem

Zamiast tego potrzebnych jest wiele dowodów, od anatomii po dowody dotyczące zachowania i dalsze porównania ze współczesnymi zwierzętami, aby dokonać dokładniejszych szacunków na temat prehistorycznej inteligencji.

„Potrzebne jest lepsze zrozumienie związku między liczbą neuronów a innymi zmiennymi biologicznymi, zwłaszcza zdolnościami poznawczymi, u istniejących zwierząt” – stwierdził zespół, zanim będzie można dokonać dokładniejszych przewidywań. argumentują w swoim artykule.

Drzewo powiązań między gadami, dinozaurami i ptakami, a także złożoność ich mózgów
Powiązania między grupami gadów, oprócz złożoności ich mózgów, pokazują, że mózgi tyranozaurów nie różniły się zbytnio od mózgów krokodyli. (Caspar i in., Zapis anatomiczny2024).

Więc gdzie to się kończy? T-Rex?

Najnowsze dowody behawioralne sugerują, że osławione prehistoryczne gady mogły być zaskakująco towarzyskie, Polowanie w stadachAle to nie wystarczy, aby wskazać poziom inteligencji naczelnych.

„Byli jak gigantyczne, inteligentne krokodyle, co jest równie niezwykłe”. On kończy Nish.

Badanie to zostało opublikowane w Zapis anatomiczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *