Nowe Memy Zdziesiątkują Plan Subskrypcji Clip Studio Paint

Młoda kobieta w słuchawkach używa pióra w oprogramowaniu artystycznym na tablecie, podczas gdy laptop przed nią pokazuje ten sam obraz.

Artyści cyfrowi mają do wyboru sporo programów graficznych i fotograficznych, ale jednym z najczęściej używanych, oprócz Adobe Photoshop, jest Clip Studio Paint.
obrazek: Studio w Marbelli (walka o akcje)

Ogólnie rzecz biorąc, bardzo złym pomysłem jest, aby jakakolwiek firma zakłócała ​​internetową społeczność techniczną. Jeśli liczba zwykłych użytkowników Internetu jest w stanie ciągnąć The Jeż Sonic Stary projekt filmu poprzez przysłowiowy szlam wystarczy, aby studio całkowicie przeprojektowało go. Jak myślisz, jak sobie poradzisz, gdy ludzie stojący za piórem staną się wystarczająco oburzeni, by dać ci znać za pośrednictwem Twittera?

Dokładnie to wydarzyło się w poniedziałek, gdy Clip Studio Paint należało do Celsys ogłosić Wprowadzali nową wersję swojego oprogramowania do ilustracji i animacji, a wraz z nim stworzyli nowy model oparty na subskrypcji. Obecna wersja 1 – jednorazowy zakup z podstawową licencją oferowaną w cenie 49,99 USD lub 219 USD w przypadku wersji profesjonalnej – zostaje zastąpiona wersją 2 z miesięczną ceną subskrypcji.

Obecni użytkownicy mogą nadal zachować licencję na wersję 1, ale firma powiedziała, że ​​do 2023 r. nie będą już oferować żadnych aktualizacji funkcji użytkownikom wersji 1. Celsys dodał, że zapewni bezpłatne aktualizacje stabilności dla wszelkich błędów spowodowanych przez system operacyjny „do czasu w przyszłym roku i później.” Po przejściu na wersję 2.” Firma powiedziała, że ​​podjęcie tego kroku było „niezbędne”, aby „utrzymać rozwój aplikacji i nadal zapewniać lepsze narzędzie kreatywne”.

Użytkownicy przeszli do Twittera, aby potępić zmianę. Jak można się spodziewać po społeczności artystycznej, memy były dobrze wyprodukowane i świetne. Większość negatywnych komentarzy dotarła do punktu, w którym poszli z CSP, aby uniknąć płacenia miesięcznej subskrypcji takich jak Photoshop, a wszystko to podczas ciężkiego DRM Adobe.

To, co nie pomaga w tym wszystkim, to niejasna struktura dla użytkowników, którzy chcą uaktualnić wersję 1 do wersji 2. Obecni użytkownicy wersji 1 mogą kupić licencję wieczystą dla wersji 2, ale nie będą mieli dostępu do aktualizacji od wersji 2.1 . Deweloperzy przestaną również wspierać użytkowników z licencją wieczystą, gdy w końcu wydadzą wersję 4. Ci, którzy chcą nadal otrzymywać nowe funkcje, będą musieli kupić roczną przepustkę na aktualizację, ale firma nie ujawniła, jakie ceny możemy zobaczyć na żadnym z nich opcje.

Skontaktowaliśmy się z ArtSpark – który jest właścicielem Celsys jako filią – po komentarz, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi do końca poniedziałku ET. Firma napisała, że ​​planuje przejść na wersję 2 w pierwszej połowie 2023 roku.

Niektórzy użytkownicy Twittera publicznie udostępniali linki do zhakowania CSP. Photoshop to oprogramowanie stanowiące standard branżowy, więc inne usługi muszą starać się wyróżnić na tle innych, aby przyciągnąć do nich użytkowników. Programy fotograficzne i artystyczne, takie jak GIMP i Krita, choć nieco mniej przyjazne dla użytkownika, są bezpłatne i mają otwarte oprogramowanie, podczas gdy programy takie jak Paint Tool SAI i Procreate są jednorazowymi zakupami, chociaż ten ostatni program jest ograniczony do urządzeń iPad i może tylko do kupienia w App Store.

Photoshop kosztuje 20,99 USD miesięcznie lub wszystkie aplikacje Adobe za 54,99 USD miesięcznie, co z czasem sprawia, że ​​jest droższy, szczególnie dla początkujących i profesjonalistów. Ruch CSP jest szczególnie zły w czasie, ponieważ Adobe planuje również wydanie pozbawionego plików pliku, Darmowa wersja online Z jej photoshopa. Pierwsze testy już trwają z kanadyjskimi użytkownikami.

READ  Telefoniczny biznes LG jest martwy, ale jego telefony nadal działają z Androidem 12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *