Palący południowy zachód Chin rozciąga się na ograniczenia mocy, ponieważ susza i fala upałów utrzymują się

  • Chiny ogłaszają „czerwony alarm” po raz 11. z rzędu
  • Syczuan przedłuża ograniczenia zużycia energii przemysłowej do 25 sierpnia
  • Chongqing skrócił godziny pracy
  • Niedobór może wpłynąć na Tesla

SZANGHAJ (Reuters) – Spalone obszary południowo-zachodnich Chin rozszerzyły ograniczenia energetyczne w poniedziałek, ponieważ zajęły się malejącą produkcją energii wodnej i rosnącym zapotrzebowaniem gospodarstw domowych na energię elektryczną podczas przedłużającej się suszy i fali upałów.

Stanowi meteorolodzy ogłosili w poniedziałek jedenasty dzień z rzędu „czerwony alarm” dotyczący upałów, ponieważ ekstremalne warunki pogodowe nadal sieją spustoszenie w dostawach energii i niszczą uprawy. Podnieśli również krajowy poziom alarmowy o suszy do „pomarańczowego” – drugiego najwyższego poziomu.

Ministerstwo rolnictwa poinformowało w niedzielę, że susza już „poważnie” dotknęła letni ryż i kukurydzę w połowie sezonu w niektórych południowych regionach.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Narodowe Centrum Meteorologiczne poinformowało, że 62 stacje pogodowe, od Syczuanu na południowym zachodzie po Fujian na południowo-wschodnim wybrzeżu, odnotowały w niedzielę rekordowe temperatury. Sytuacja może się poprawić od środy, ponieważ zimny front przenosi się do Chin przez Xinjiang.

Chongqing, który pod koniec ubiegłego tygodnia odnotował, że temperatury osiągnęły 45 stopni Celsjusza (113 stopni Fahrenheita), ogłosił, że godziny pracy w ponad 500 centrach handlowych i innych obiektach handlowych zostaną skrócone od poniedziałku, aby zmniejszyć zapotrzebowanie na energię.

Centra handlowe z listy, z którą Reuters skontaktował się w poniedziałek, potwierdziły, że otrzymały zawiadomienie rządu i będą przestrzegać zasad. Dwa hotele z listy stwierdziły, że nadal działają normalnie, ale ograniczą korzystanie z klimatyzatorów.

W sąsiedniej prowincji Syczuan, która jest głównym producentem energii wodnej, władze przedłużyły do ​​czwartku istniejące ograniczenia dla odbiorców energii przemysłowej, podał w niedzielę serwis informacyjny Caixin. Produkcja energii w Syczuanie osiągnęła zaledwie połowę normalnego poziomu po ogromnym spadku poziomu wody.

READ  Jak oglądać rzadkie zaćmienie Słońca przechodzące nad odległą Australią w Indonezji

Producenci baterii byli cytowani przez Caixin, mówiąc, że użytkownicy energii przemysłowej w miastach Yibin i Suining zostali poproszeni o zamknięcie do czwartku.

Syczuan – główny dostawca energii dla reszty kraju – niedawno zlecił budowę nowej bazy magazynowej węgla, aby zapewnić nieprzerwane działanie swoich elektrowni cieplnych.

Jednak około 80% jej zainstalowanej mocy to energia wodna, co czyni ją szczególnie podatną na wahania dostaw wody.

Kilka firm potwierdziło w poniedziałek, że ograniczyło produkcję ze względu na ograniczenia w dostawach energii. Producent pestycydów Lier Chemical Co Ltd (002258.SZ) Potwierdził w poniedziałek, że ograniczenia będą obowiązywać do czwartku.

Ginko Solar (JKS.N)Główny producent sprzętu do pozyskiwania energii słonecznej powiedział, że jego zakłady produkcyjne w Syczuanie zostały wstrzymane z powodu niedoboru energii, dodając, że „nie jest pewne”, jak długo potrwają środki.

Toyota Motor Corp. (7203.T) Rzecznik firmy powiedział, że firma stopniowo wznowiła działalność w swoim zakładzie w Syczuanie w Chinach w poniedziałek, korzystając z generatora prądu, po zawieszeniu działalności w zeszłym tygodniu.

Wiele fabryk w Syczuanie i Chongqing, w tym fabryka producenta baterii Catel (300750.SZ) gigant samochodów elektrycznych BYD (002594.SZ)W ostatnich tygodniach była w stanie pracować tylko częściowo z powodu braku energii.

Źródła zaznajomione z tą sprawą podały, że fabryka Yibin firmy Cattell produkuje ogniwa baterii dla Tesli (TSLA.O)I pojawiły się obawy, że zamieszki mogą w końcu dotknąć amerykańskiego producenta samochodów, chociaż produkcja w fabryce w Szanghaju nie uległa zmianie.

Chiński serwis Weibo, podobny do Twittera, krytykowany za korzystanie z energii elektrycznej wytwarzanej w Syczuanie, nałożył w poniedziałek ograniczenia zużycia i zawiesił na dwa dni dekoracyjne oświetlenie w nadrzecznym Bundzie i części centrum finansowego w Lujiazui.

READ  Czy premier Liz Truss nadal kieruje rządem Wielkiej Brytanii?

Oficjalny Shanghai Daily powiedział, że firmy będą zachęcane do „zorganizowania” zużycia energii w celu zmniejszenia obciążeń szczytowych, a niektóre projekty budowlane zostaną zawieszone.

Ważne obszary rolnicze ostrzegły przed wpływem na uprawy, a prowincja Henan twierdzi, że do tej pory susza dotknęła ponad milion hektarów ziemi.

Według Ministerstwa Zasobów Wodnych dotkniętych zostało około 2,2 miliona hektarów w dorzeczu Jangcy.

Państwowy nadawca CCTV powiedział, że jezioro Poyang, położone na równinie zalewowej rzeki Jangcy, określane jako „total” Chin ze względu na rolę, jaką odgrywa w regulacji zaopatrzenia w wodę, jest teraz o 67% mniejsze niż przeciętnie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe raporty Davida Stanwaya i Zhang Yana w Szanghaju i Martina Quinna Pollarda w Pekinie; Dodatkowe relacje z Beijing Newsroom; Montaż dokonali Kim Coogle, Jerry Doyle i Susan Fenton

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *