Nowe sankcje USA są wymierzone w powiązane z Rosją jachty i samoloty, menadżer finansowy Putina

Ministerstwo Skarbu USA ogłosiło w czwartek nowe sankcje wobec rosyjskich osobowości i jachtów w ramach próby „podważenia głównych sieci wykorzystywanych przez rosyjskie elity, w tym Prezydent Władimir Putinaby próbować ukrywać i przenosić fundusze oraz anonimowo korzystać z luksusowych aktywów na całym świecie”.

Urzędnik Departamentu Skarbu ds. kontroli aktywów zagranicznych powiedział, że środki miały na celu „a Pośrednictwo jachtowe nastawione na Kremloraz kilku prominentnych rosyjskich urzędników rządowych, bliski partner Putina i menadżer finansowy, Siergiej Roldugin oraz powiernik zagranicznej fortuny prezydenta Putina.

„Rosyjskie elity, nawet prezydent Putin, polegają na złożonych sieciach wsparcia, aby ukrywać, przekazywać i chronić swoje luksusowe bogactwa i aktywa” – powiedział w oświadczeniu Brian Nelson, podsekretarz skarbu ds. terroryzmu i wywiadu finansowego. „Dzisiejsza akcja pokazuje, że Skarb Państwa może i będzie ścigać osoby odpowiedzialne za ochronę i zachowanie tych nielegalnych interesów”.

W czwartek atakowane podmioty obejmują „Olympię pod banderą Kajmanów i Olimpię pod banderą Rosji”, które według Ministerstwa Skarbu są „zabronioną własnością będącą przedmiotem zainteresowania prezydenta Władimira Putina”.

Jacht „Graceful” prezydenta Rosji Władimira Putina jest zacumowany w porcie Soczi, Rosja, 13 lipca 2015 r. (Marcus Brandt/Image Alliance przez Getty Images/Getty Images)

Największy rosyjski bank zostaje zwolniony z SWIFT po ostatniej karze

Dowodząc Rosją Putin odbył kilka rejsów na tych jachtach, w tym w 2021 r. po Morzu Czarnym, gdzie dołączył do niego Aleksander Łukaszenko, skorumpowany gubernator Białorusi desygnowany przez OFAC, który wspierał Wojna Rosji z Ukrainą. „

Oprócz zaatakowania Marii Zacharowej, rzeczniczki rosyjskiego MSZ, Ministerstwo Skarbu twierdzi, że nałożyło sankcje na finansowego „pośrednika” Putina, Siergieja Roldugina.

„Siergiej Roldugin jest bliskim przyjacielem i częścią reżimu zarządzającego zagranicznym majątkiem prezydenta Putina” – czytamy w oświadczeniu. „Oboje znają się od ponad czterech dekad, a Roldugin jest ojcem chrzestnym jednej z córek Putina. Roldugin jest wiolonczelistą, dyrygentem i dyrektorem artystycznym Petersburskiego Domu Muzyki, państwowej instytucji kulturalnej w Rosji ”.

Sankcje dotyczyły także jachtu Madame Joe pod banderą Kajmanów i helikoptera na pokładzie, co nałożyło sankcje na „członka rosyjskiej Dumy Państwowej i miliardera Andrieja Władimirowicza Skocha”, jak informuje Ministerstwo Skarbu.

„Madame Jo ma 324 stopy wzrostu, 156 milionów dolarów Madame Joe obejmuje windę, klub plażowy i siłownię i wymaga poważnych prac konserwacyjnych i napraw, w tym prawie 1 miliona dolarów rocznie na farbę” – dodała.

Luksusowy jacht Flying Fox zacumowany na Dominikanie

Luksusowy jacht Flying Fox cumuje w porcie Don Diego 7 kwietnia 2022 r. w Santo Domingo na Dominikanie. Ministerstwo Skarbu twierdzi, że jest to „największy jacht dostępny obecnie do czarteru za pośrednictwem Imperial Yachts”. (Ethan Swopp/Getty Images/Getty Images)

Inne nowe cele sankcji w czwartek to Jurij Slyusar, „szef United Aircraft, rosyjskiej firmy państwowej, która dostarczała samoloty, którymi rosyjskie wojsko groziło i destabilizowało Ukrainę” – oraz Imperial Yachts SARL, który również posiada „jacht”. związanych z usługami dla elit” – powiedział Ministerstwo Skarbu. Federacja Rosyjska, w tym osoby z bliskiego kręgu prezydenta Putina.

KLIKNIJ TUTAJ, APLIKACJA FOX BUSINESS

„Kiedy jachty nie są używane przez właścicieli, można je wynająć za pośrednictwem firm takich jak Imperial Yachts, generując dochód dla właścicieli, którzy w niektórych przypadkach należą do rosyjskich oligarchów” – dodała.

Rosyjski jacht Flying Fox widziany z powietrza

Widok z lotu ptaka rosyjskiego jachtu Flying Fox w porcie Don Diego w Santo Domingo, 25 marca 2022 r. (Erica Santilis / AFP / FB przez Getty Images / Getty Images)

W oświadczeniu Skarbu stwierdza się: „W wyniku dzisiejszych działań wszelki majątek i udziały w majątku osób wskazanych powyżej, które znajdują się w Stanach Zjednoczonych lub są w posiadaniu lub pod kontrolą osób amerykańskich, są blokowane i muszą zostać zgłoszone do OFAC”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *