Nowo odkryty dinozaur, który wygląda jak koszmarna gęś

Starożytna ilustracja nowo odkrytego gatunku.

70-nieparzysto-W południowej Mongolii znaleziono szczątki sprzed miliona lat.
Wyjaśnienie: Yusik Choi.

Paleontolodzy odkryli 71-Mięsożerny dinozaur liczący milion lat w południowej Mongolii Uważają, że ma ciało zbudowane do pływania i nurkowania w poszukiwaniu zdobyczy. Chociaż wyglądał bardzo podobnie do współczesnego ptaka, w rzeczywistości nie był ptasim dinozaurem, co oznacza, że ​​prawdopodobnie był przykładem zbieżnej ewolucji, zjawiska W których niespokrewnionych stworzeniach Rozwijają się podobne cechy.

Nazywa się dinozaur natovinator polydontuslub „wielozębny pływający rybak”. jego ostateczna analiza Skamieniałe szczątki wskazują Zwierzę było dwunożne i Zbudowany do nurkowania. Pełny opis nowo odkrytego zwierzęcia tjs opublikowany w biologii komunikacji.

„Znalezienie półwodnych dinozaurów oznacza, że ​​różnorodność ekologiczna dinozaurów była bardzo duża” napisał Yuong-Nam Lee, paleontolog z Seoul National University i główny autor badania W e-mailu do Gizmodo. Ponad 30 różnych linii czworonogów niezależnie zaatakowało ekosystemy wodne. Dlaczego nie dinozaury? „

Ilustracja nowo odkrytego gatunku, który wygląda jak ptactwo wodne z długim ogonem.

Ilustracja nowo odkrytego gatunku.
Wyjaśnienie: Yusik Choi.

Oprócz wielu zębów, n. polidontus Miał smukłe ciało i długą szyję. z zadu, Wymarły dinozaur mógł wyglądać jak gęś lub współczesny kormoran Ptak nurkujący, ale ma długi ogon. Szkielet jest niekompletny – naukowcy znaleźli czaszkę, kręgosłup, przednie i niektóre tylne kończyny – ale kształt zwierzęcia można wywnioskować ze znalezionych szczątków.

„Kąt między każdą kolumną żebrową a związanymi z nią kręgami przegubowymi jest bardzo niski, jak u wielu ptaków nurkujących, ale w przeciwieństwie do teropodów lądowych” – powiedział Lee. „Niektóre z nurkujących ptakówtakie jak alkidy i flakrokoroksydy.Posiada również żebra rozciągające się do tyłu. U tych zwierząt żebra skierowane do tyłu pomagają w pływaniu, czyniąc ciało bardziej opływowym.

Zespół Lee ma nadzieję Mogą znaleźć zawartość żołądka ptaka, aby dowiedzieć się więcej o jego diecie. Tego rodzaju odkrycie nie jest bez precedensu. ostatni rok, Odkryli paleontolodzy The Skamieniały morski odpowiednik turduckena we współczesnych Niemczech.

Również w zeszłym roku inny zespół złożony z wielu tych samych badaczy stał za nowymi badaniami Zapowiedział odkrycie opancerzonego ankylozaura z tego samego regionu w Mongolii. że oni Zakładam Że ankylozaury mogły kopać rowy obronne, gdy były zagrożone, bardzo często Jak współczesne rogate jaszczurki.

Trzeba znaleźć więcej skamieniałości, aby lepiej przetestować te idee, ale razem wzięte, skamieniałości pokazują dynamikę różnorodności biologicznej w okresie kredowym.

Więcej: Paleontolodzy odkryli dowody na gniazdowanie dinozaurów w pobliżu bieguna północnego

READ  Odkryj dziwne gatunki pszczół za pomocą psiego pyska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *