Holandia, walcząca z epidemią grypy przed meczem w USA, stanowi zaskakujący punkt centralny

Al-Rayyan, Katar – powiedział mu Louis van Gaal Holandia Drużynę dotknęła „alarmująca” epidemia grypy przed meczem 1/8 finału mistrzostw świata przeciwko Zjednoczone państwo w sobotę (10:00 ET w FOX i aplikacji FOX Sports).

Holenderski szkoleniowiec porzucił swoją zwykłą rutynę przedmeczową na pełny mecz treningowy 11 na 11 dwa dni przed rozpoczęciem i zamiast tego dał swoim zawodnikom dzień wolny w czwartek.

„Dałem im dzień wolny” – powiedział Van Gaal holenderskiemu nadawcy NOS w piątek. „Dzięki tej grupie dali mi znać. Słucham chłopaków”.

Kontynuował to po tym, jak wspomniał, że w grupie były „objawy grypy”.

– Nie będziemy tego rozwijać – powiedział. „Ale jeśli coś pójdzie nie tak na planie, jest to niepokojące”.

[Scouting the Netherlands: Are the Dutch vulnerable against U.S.?]

Nie należy lekceważyć zakłóceń, które, jak się uważa, są spowodowane przez wysoką klimatyzację w bazie zespołu.

Filozofia holenderskiego futbolu polega na tym, że pierwszy zawodnik rozgrywa mecz z rezerwami na dwa dni przed meczem, a drugi naśladuje styl gry przeciwnika – podobnie jak drużyna skautów w National Football League.

Odejście od tego na tym etapie turnieju jest niesamowite. Holenderscy dziennikarze zasugerowali, że przy 26 zawodnikach w kadrze Holandii, jak to ma miejsce w przypadku każdej drużyny na mistrzostwa świata, co najmniej sześciu zawodników zostało dotkniętych na tyle poważnie, że nie trenowali.

Gdyby było 21 przyzwoitych graczy, asystent trenera Edgar Davids – była gwiazda reprezentacji narodowej – prawdopodobnie zostałby zatrudniony, aby obsadzić miejsce trenera tego ostatniego.

Jedyny komentarz piłkarzy w tej sprawie pochodził od pomocników Frankiego de Younga i Marcin de Roon wcześniej w tygodniu. De Jong skarżył się na swędzenie gardła, które wpłynęło na jego zdolność komunikowania się podczas zwycięstwa grupy A nad Katarem, podczas gdy De Roon powiedział, że przeziębił się po tym, jak reporterzy zauważyli, że łzawią mu oczy.

READ  Rankingi futbolu uniwersyteckiego: Georgia zajęła pierwsze miejsce, a Michigan i California State University wspięły się na czołowe miejsce 25

Zapowiedź Holland vs USA: Jak USMNT mierzy się z Holandią?

Zapowiedź Holland vs USA: Jak USMNT mierzy się z Holandią?

Trener USA Greg Berhalter powiedział, że jego sztab szkoleniowy i członkowie wsparcia administracyjnego zespołu byli chorzy na początku podróży na Bliski Wschód, ale teraz czują się dobrze i że zawodnicy nie mają takich obaw.

— Nic mi nie jest — powiedział kapitan Tyler Adams.

Jeśli chodzi o Van Gaala, trenera-weterana, który wcześniej przejął stery Manchester Unitedi Barcelona i Bayern MonachiumStarał się również zwiększyć presję na sobotniego arbitra (Brazylia Wilton Sampaio), skupiając się na prowadzeniu turnieju i zwracając uwagę, że jego zespół był dotychczas traktowany niesprawiedliwie.

„Widziałem trzech sędziów, których testowała Holandia” – powiedział Van Gaal. Cóż, myślę, że możemy rozpocząć dyskusję na ten temat.

„Piłka nożna to sport fizyczny, to tylko tendencja w pierwszych trzech meczach, w których popełniliśmy więcej błędów niż przeciwnicy, ale myślę, że mieliśmy 50-60% posiadania piłki”.

media holenderskie, Mocno krytykuje występ Van Gaala i Holandii podczas tego turniejuwyraził publiczne zaniepokojenie, że Stany Zjednoczone mogą mieć przewagę w postaci pomocnika wchodzącego na mecz na Khalifa International Stadium.

Adams, Yunus Musa i Westona McKinneya Byli połączoną siłą, podczas gdy nadzieje Holendrów prawdopodobnie spoczywały na centralnym trio de Jong, de Roon i Davey Claassen.

Pomimo rodowodu Holandii jako trzykrotnego finalisty mistrzostw świata, Van Gaal był nieugięty, że jego grupa nie potraktuje Amerykanów poważnie.

„USA udowodniły, że mają doskonały zespół, powiedziałbym nawet, że jeden z najlepszych” – powiedział. „Dobry zespół, bardzo trudny mecz. Nie lekceważyłbym USA. Myślę, że są przykładem tego, jak powinien wyglądać dobry zespół”.

Utrata Holandii byłaby najlepszym momentem w historii USMNT

Utrata Holandii byłaby najlepszym momentem w historii USMNT

Czytaj więcej Mistrzostwa Świata:

READ  Phillies awansowali do Mistrzostw Świata, pokonując Padres w NLCS 5

Najważniejsze artykuły z FOX Sports:

Martin Rogers jest felietonistą FOX Sports i autorem biuletynu FOX Sports Insider. Tutaj możesz zapisać się do naszego codziennego newslettera.


Uzyskaj więcej dzięki Mistrzostwom Świata FIFA 2022 Śledź ulubione, aby otrzymywać informacje o grach, nowościach i nie tylkoDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *