Nowy Copilot Pro firmy Microsoft zapewnia konsumentom funkcje pakietu Office oparte na sztucznej inteligencji

Microsoft po raz pierwszy wprowadził funkcje pakietu Office oparte na sztucznej inteligencji dla firm w listopadzie, ale zaledwie dwa miesiące później firma zaczęła już oferować je konsumentom. Copilot Pro wprowadza się na rynek dzisiaj w ramach miesięcznej subskrypcji o wartości 20 USD, która zapewnia dostęp do funkcji opartych na sztucznej inteligencji w aplikacjach pakietu Office, takich jak Word, Excel i PowerPoint, a także priorytetowy dostęp do najnowszych modeli OpenAI i możliwość tworzenia własnego Copilot GPT.

Jeśli masz już subskrypcję Microsoft 365 Personal lub Home, dodatkowa subskrypcja w wysokości 20 USD miesięcznie (na osobę) natychmiast odblokuje Copilot w aplikacjach pakietu Office na komputerach Mac, Windows i iPad. Funkcje te obejmują możliwość tworzenia całych prezentacji slajdów programu PowerPoint za pomocą podpowiedzi przypominającej chatbota oraz wbudowane funkcje programu Word firmy Copilot umożliwiające parafrazę, tworzenie tekstu i podsumowywanie dokumentów. Drugi pilot pojawi się także w Outlook.com Aby ułatwić Ci odpowiadanie na wiadomości e-mail lub tworzenie nowych wiadomości, dostępna jest wersja zapoznawcza programu Excel umożliwiająca analizowanie danych, tworzenie wykresów i nie tylko.

Większość funkcji, które były dostępne dla firm w ciągu ostatnich kilku miesięcy, będzie dostępna dla konsumentów, z wyjątkiem dużego wyjątku polegającego na możliwości wywołania Copilot w celu utworzenia prezentacji PowerPoint na podstawie dokumentu Word. Ponieważ wersja konsumencka nie jest obsługiwana przez technologię Microsoft Graph, ta funkcja nie jest jeszcze dostępna.

Oprócz integracji z pakietem Office Copilot Pro zapewnia także dostęp do najnowszych modeli OpenAI, ulepszenia narzędzia Designer's Image Creator (wcześniej Bing Image Creator) oraz możliwość tworzenia własnego Copilot GPT.

Jeśli nie jesteś subskrybentem Microsoft 365, możesz subskrybować Copilot Pro tylko w celu uzyskania priorytetowego dostępu do GPT-4 Turbo w ramach Copilot. Uzyskasz większą wydajność w godzinach szczytu i będziesz mógł szybciej przełączać się między modelami. Tworzenie obrazów przy użyciu modeli DALL-E OpenAI również zostanie ulepszone dzięki nowemu formatowi obrazu poziomego i lepszej jakości obrazu dzięki Copilot Pro. Subskrypcja wkrótce obejmie także nowe oprogramowanie Copilot GPT Builder, które umożliwia utworzenie niestandardowego Copilot GPT – podobnego do wersji wprowadzonej dla firm w zeszłym roku.

READ  iSIM, AR, 5G i inne ogłoszenia MWC, o których fani Apple powinni wiedzieć

Copilot Pro umożliwia korzystanie z funkcji opartych na sztucznej inteligencji w szeregu aplikacji biurowych.
Obraz: Microsoft

Microsoft kieruje nową subskrypcję Copilot Pro dla użytkowników premium Copilot, w taki sam sposób, w jaki OpenAI oferuje własną subskrypcję ChatGPT z priorytetowym dostępem i najnowszymi modelami. „Zaawansowani użytkownicy mają duże zapotrzebowanie, chcą szybszego dostępu do najnowszych modeli, większej wydajności i narzędzi kreatywnych” – mówi w artykule Divya Kumar, globalna dyrektor ds. wyszukiwania i marketingu AI w firmie Microsoft. . Dyskutować z krawędź.

Te funkcje Copilot Pro będą prawdopodobnie kuszące dla zaawansowanych użytkowników, ale musisz także subskrybować usługę Microsoft 365 Personal lub Family, aby korzystać z funkcji Copilot związanych z pakietem Office w Internecie i aplikacjach pakietu Office. Wszystkie funkcje Copilot Pro będą również dostępne w Internecie, w aplikacjach dla systemu Windows lub Mac oraz na urządzeniach mobilnych. W przygotowaniu jest także więcej funkcji Copilot Pro, podobnie jak Microsoft stale udoskonalał Copilot (dawniej Bing Chat) przez ostatni rok.

„Biorąc pod uwagę wzór, który podążamy, można by się spodziewać, że zrobilibyśmy dokładnie to samo w przypadku Copilot Pro” – mówi Kumar, używając metafory bombardowania sztuczną inteligencją, które widzieliśmy ze strony Microsoftu w ostatnich miesiącach. . „Oprócz rozwiązania Copilot oferuje już wiele funkcji i funkcjonalności… Chcemy nadal oferować dodatkową wartość premium i zaczniemy to robić bardzo szybko”.

Firma Microsoft udostępnia dziś także ofertę Copilot dla platformy Microsoft 365 większej liczbie firm. W zeszłym roku wprowadzono tę usługę z minimum 300 stanowiskami dla większych użytkowników korporacyjnych, ale Microsoft usuwa to ograniczenie i umożliwia większości klientów biznesowych zarejestrowanie się już dziś w celu uzyskania subskrypcji o wartości 30 USD na użytkownika miesięcznie. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *