Nvidia Crypto Mining ukarała grzywną w wysokości 5,5 miliona dolarów za ujawnienie GPU

Nvidia zapłaci 5,5 miliona dolarów za rozwiązanie zarzutu, że nielegalnie ukrywała, ile kart graficznych sprzedano górnikom kryptowalut. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Zapowiedziane opłaty i rozliczenie Z firmą dzisiaj. Mówi jego kolejność Nvidia wprowadziła inwestorów w błąd, zgłaszając znaczny wzrost zysków związanych z grami, ukrywając fakt, że jej sukces zależał od bardzo niestabilnego rynku kryptowalut. Nvidia nie przyznaje się do popełnienia błędu w ramach rozwiązania, ale zgadza się powstrzymać nielegalne niepowodzenia w udostępnianiu informacji.

Opłaty te są oparte na sprawozdaniach finansowych Nvidii za rok obrotowy 2018. SEC zauważa, że ​​Nvidia doświadczyła eksplozji sprzedaży związanej z kopaniem kryptowalut w 2017 roku, kiedy to zyski z kopalni Ethereum drastycznie wzrosły. Powszechnie mówiono, że jednym z powodów było kopanie kryptowalut Brak GPUA Nvidia wprowadziła osobną linię CMP do kopania, Próbując zapobiec niedoborom Dla graczy. Ale pracownicy otwarcie przyznali, że wiele procesorów graficznych do gier nadal trafia do górników. „Pracownicy sprzedaży firmy, zwłaszcza w Chinach, uważają, że w wyniku wydobywania kryptowalut nastąpi znaczny wzrost popytu na procesory graficzne do gier” – mówi Order.

Biorąc pod uwagę boom i krach kryptowaluty, wyniki sprzedaży Nvidii nie przedstawiają wiarygodnego przyszłego wzrostu, a inwestowanie w nią jest ryzykowne. „Analitycy i inwestorzy Nvidii byli zainteresowani zrozumieniem, w jakim stopniu wydobycie kryptowalut wpłynęło na przychody firmy z gier, i regularnie pytali kierownictwo wyższego szczebla o to, w jakim stopniu wydobycie kryptowalut było napędzane przychodami z gier w tym okresie” – twierdzi SEC. .

Jednak Nvidia nie wymieniła sprzedaży związanej z górnictwem jako czynnika sukcesu swojego segmentu gier. W międzyczasie wymienił kryptowalutę jako kluczowy czynnik na innych rynkach, sugerując, że celowo oszukiwał SEC. Obawy inwestorów okazały się dobrze ugruntowane. Doprowadził do tego spadek kryptowalut pod koniec 2018 r. (ze słabszym rynkiem chińskim) Obniża kwartalne prognozy przychodów 500 milionów dolarów i zachęta Sprawa partnera.

READ  Kapsuła astronautów SpaceX zadokowana do stacji kosmicznej

„Niepowodzenia w ujawnieniu przez NVIDIA pozbawiły inwestorów ważnych informacji na temat wyceny działalności firmy na kluczowych rynkach” – powiedziała Kristina Littman, szefowa SEC Crypto Assets and Cyber ​​​​Unit. „Wszyscy dostawcy poszukujący nowych możliwości związanych z technologią muszą zapewnić, że ich wypowiedzi są terminowe, kompletne i dokładne”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *