Nvidia potwierdza, że ​​prowadzi dochodzenie w sprawie „incydentu”, który ma być cyberatakiem

Nvidia to potwierdza krawędźA BloombergA Reutersi inni, że bada „wypadek” – godziny po telegraf wspomniany Gigant graficzny został dotknięty niszczycielskim cyberatakiem, który „prowadzi do całkowitego naruszenia” wewnętrznych systemów firmy w ciągu ostatnich dwóch dni.

Badamy wypadek. Nasza działalność biznesowa i handlowa trwa nieprzerwanie. Wciąż oceniamy charakter i zakres wydarzenia i nie mamy w tej chwili żadnych dodatkowych informacji, którymi moglibyśmy się podzielić” – powiedział rzecznik Nvidii, Hector Marines.

nawet w telegrafŹródła nie wskazują, aby Nvidia koniecznie miała jakieś dane skradzione lub usunięte, i nie ma aktualnych wskazań, aby „incydent” mógł mieć związek z inwazją Rosji na Ukrainę, chociaż Ataki cybernetyczne były częścią atakuA Tam też celem była infrastruktura internetowa.

Bloomberg Zgłoś teraz Był to prosty atak ransomware, powołujący się na „osobę zaznajomioną z incydentem”.

Wczesny sobotni poranek, firma zajmująca się wywiadem Dark Web DarkTracer ćwierkanie Ten $Lapsus, gang oprogramowania ransomware Niedawno powiązany z atakiem na największy kanał telewizyjny w Portugalii, przyznał się do odpowiedzialności, ujawnił pracownikom Nvidii to, co mówi, że jest hashem hasła, i zauważył, że zawiera on inne dane, w tym kod źródłowy i informacje związane z procesorami graficznymi RTX. Sofian Taheri Opublikuj późniejszą wiadomość od grupy na TwitterzeTwierdzili, że firma próbowała usunąć ich dane z maszyny wirtualnej za pośrednictwem VPN i platformy zarządzania urządzeniami, z której korzystasz. Wydaje się, że twierdzą, że nadal mają kopię zapasową danych, których wyciek grożą. Nadal nic nie wskazuje na to, że incydent ten ma związek z rosyjską inwazją.

Jeśli celem jest firma z siedzibą w USA, taka jak Nvidia, może to doprowadzić do amerykańskiego odwetu. „Jeżeli Rosja przeprowadzi cyberataki na nasze firmy i naszą infrastrukturę krytyczną, jesteśmy gotowi zareagować” – powiedział prezydent Biden podczas czwartkowego przemówienia.

READ  Zdesperowane linie lotnicze zastępują samoloty autobusami, próbując rozwiązać problem niedoboru pilotów na trasach krótkodystansowych

Chociaż rzekomy atak miał zakłócić pocztę Nvidii, otrzymaliśmy dzisiaj oświadczenie Nvidii z adresu e-mail Nvidii.

Nvidia w tajemniczy sposób poprosiła również prasę późnym wieczorem w środę o odłożenie drobnego ogłoszenia, które miało nadejść w czwartek, bez podania wyjaśnienia. Ten czas odpowiada kiedy telegraf Raporty, że systemy Nvidii zostały zhakowane.

Aktualizacja, 17:47 czasu ET: Dodał, że Bloomberg cytuje teraz źródło, że „incydent” był atakiem ransomware.

Aktualizacja, 26 lutego, 6:37 ET: Dodano informację o Lapsus$ Group biorącym odpowiedzialność za atak ransomware.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.