Obywatele amerykańscy zabici w rosyjskiej wojnie z Ukrainą

Dwóch amerykańskich ochotników zginęło niedawno podczas walki z siłami rosyjskimi na Ukrainie.

Departament Stanu USA potwierdził The Daily Beast, że jest w kontakcie z rodziną dwóch niedawno zmarłych obywateli, nie ujawniając ich nazwisk.

Ale prorosyjscy blogerzy wojskowi twierdzili sarkastycznie w środę, że w ostatnich bitwach o oblężone ukraińskie miasto Bachmut zginął amerykański „najemnik”. Rozpoznają go jako Edwarda Waltera Wiltona.

Możemy potwierdzić śmierć obywatela USA na Ukrainie. „Jesteśmy w kontakcie z rodziną i zapewniamy wszelką możliwą pomoc konsularną” – powiedział rzecznik Departamentu Stanu The Daily Beast w odpowiedzi na prośbę o komentarz w sprawie Weltona. „Z szacunku do prywatności rodziny w tym trudnym czasie nie mamy nic do dodania”.

Krewny Weltona potwierdził jego śmierć w rozmowie telefonicznej z The Daily Beast, ale powiedział, że w tej chwili nie jest w stanie udzielić dalszych komentarzy.

Nie było od razu jasne, w której jednostce walczył Wilton, ale ukraińskie wojsko zaoferowało kontrakty zagranicznym ochotnikom, którzy są uznawani za bojowników na polu bitwy, podobnie jak siły ukraińskie.

Grady Korbasy, weteran wojenny, również zginął podczas obrony Ukrainy przed siłami rosyjskimi, według raportu. GoFundMe To Wydaje się, że został stworzony w imieniu jego rodziny.

Na stronie zbierania funduszy czytamy: „Grady poszedł szkolić żołnierzy, ale ze względu na intensywność wojny i zapotrzebowanie na dowódców z doświadczeniem bojowym Grady poprowadził oddział do bitwy i zginął w akcji”.

Hyesun Kim, jego żona, powiedziała w środę The Daily Beast, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest w kontakcie z jego rodziną.

W odpowiedzi na zapytanie w sprawie śmierci Korbassiego na Ukrainie rzecznik Departamentu Stanu potwierdził śmierć obywatela USA bez podania jego tożsamości.

„Kiedy obywatel USA umiera za granicą, w tym na Ukrainie, Departament Stanu wspiera przedstawiciela prawnego i rodzinę zmarłego na wiele sposobów, w tym udzielając informacji o rozporządzeniu zwłokami i majątkiem oraz wydając konsularny raport zgonu” Rzecznik Departamentu Stanu powiedział The Daily Beast.

READ  Wojna w Gazie: Blinken twierdzi, że los planu zawieszenia broni jest w rękach Hamasu

„Rząd Stanów Zjednoczonych bardzo poważnie traktuje swoją rolę w takiej sytuacji, zapewniając wszelką odpowiednią pomoc poprzez przedstawiciela prawnego, najbliższego krewnego lub osobę wyznaczoną” – powiedział rzecznik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *