Od samego początku po pierwszy gwizdek, mecz Guardians był widokiem wywołującym ból oczu

CLEVELAND — Dwie godziny przed swoim pierwszym meczem u siebie przed nową rzeszą fanów menadżer Guardians, Steven Vogt, stanął na murawie Progressive Field, zajrzał na górny pokład przez okulary z filtrem przeciwsłonecznym i bezgłośnie powiedział Linowi: „Ukradnij moje słońce .”

Od świtu do fałszywego zmierzchu aż do pierwszej chwili Cleveland było w poniedziałek w centrum niebiańskiej uwagi, a centrum miasta przyciągało turystów z całego świata, aby mogli obserwować, jak słońce, księżyc i Ziemia tworzą magię raz na pokolenie. Po raz pierwszy od 1806 roku i ostatni aż do 2444 roku w Cleveland doszło do całkowitego zaćmienia słońca – tego samego dnia, co pierwszy mecz Guardians przeciwko Chicago White Sox.

Głębiej

Całkowite zaćmienie ogrodu: Otwarcie domu Strażników zbiega się z rzadkim zaćmieniem słońca

Popołudnie tradycyjnie naznaczone przepychem i okolicznościami zostało przyćmione przez cztery minuty cienia. Na tę okazję Matka Natura zapewniła Cleveland doskonałą pogodę na początek kwietnia. Przy czystym niebie i temperaturze w latach 60. widzowie od Progressive Field po brzegi jeziora Erie mogą być świadkami dwuipółgodzinnego przejścia całego zaćmienia od jasnego do ciemnego i ponownie jasnego.

O 15:12 czasu wschodniego, gdy na boisku zapadła sztuczna ciemność i temperatura spadła, spiker PA krzyknął: „To prawie studia”. Fani krzyczeli z obu poziomów baru The Corner po prawej stronie, obszaru pełnego ludzi szukających idealnego kąta do zaćmienia. Sekwencja została ukazana nad światłami stadionu na górnym pokładzie, z widokiem na trzecią linię bazową. Kibice zgromadzili się także na schodach z tyłu stadionu, aby zobaczyć widok obejmujący most Hope Memorial Bridge i rzekę Cuyahoga.

Gdy zbliżała się totalność, Jose Ramirez, trzecibazowy drużyny Guardians All-Star, w końcu wstał ze swojej ławki w domu, gdzie przeglądał na telefonie wpisy w mediach społecznościowych. Jego koledzy zebrali się na trawie, aby obserwować przebieg wydarzeń. Ramirez oparł się o niebieską poręcz i sfotografował scenę nad swoją głową.

READ  Harry Kane „zasygnalizował decyzję – jeśli dotrzyma słowa, będziemy ją mieć” – prezes Bayernu Monachium Uli Hoeness

O 15:15, gdy z głośników stadionu leciał utwór „Eclipse” Pink Floyd w momencie maksymalnego zaćmienia, wyglądało to tak, jakby Guardians odnieśli w październiku miażdżące zwycięstwo. Ogłuszający ryk i ciemne niebo stworzyły dziwną i surrealistyczną scenę, gdy stadion gościł.

Triston McKenzie, starter drużyny Cleveland, który najwyraźniej był głęboko zajęty raportami ze skautingu, wyszedł w tym czasie na boisko i zastanawiał się, dlaczego było już ciemno. „Och, zaćmienie” – powiedział.

Potrzebne było potwierdzenie od kilku członków drużyny, aby przekonać Huntera Gaddisa, że ​​może bezpiecznie zdjąć okulary w porze ciemnej.

W ciągu kilku minut niebo się rozjaśniło, temperatura wzrosła, a gracze wrócili do budynku klubu. Fani Cleveland włamali się do „Jose!” skandowali, czekając kolejną godzinę na oficjalne zakończenie zaćmienia, powrót pełnego światła słonecznego i rozpoczęcie przedmeczowych spotkań.

Przez ostatnie dwa lata Strażnicy koordynowali działania z władzami miasta i ekspertami NASA, aby określić najlepsze podejście w tej bezprecedensowej sytuacji. Wybrali premierę o 17:10 zamiast innej opcji, 19:10, ponieważ woleli uwzględnić zaćmienie w swoich planach. Dlatego zwykły harmonogram meczu otwarcia został przerwany dwugodzinną lekcją przedmiotów ścisłych. Zmienili harmonogram treningów odbijania, aby zmęczone muchy nie musiały nosić okularów z filtrem przeciwsłonecznym podczas patrolowania boiska. W szczytowym momencie zaćmienia strażnicy tymczasowo wstrzymali wejście na stadion na 20 minut.

Josh Roberts, łącznik NASA ds. astronomii, przez całe popołudnie okresowo spoglądał na tablicę wyników. Zespół regularnie aktualizował obraz teleskopu NASA z innych miejsc na całej trasie, w tym z Kerrville w Teksasie; Indianapolis; i Mazatlán w Meksyku. Całkowite zaćmienie słońca występuje co 18 do 24 miesięcy, ale często zdarza się nad rozległymi oceanami lub niezamieszkanymi obszarami. W poniedziałek trasa całkowitego zaćmienia rozciągała się od Meksyku po Maine.

W porcie North Coast, na trawniku przed Centrum Nauki Great Lakes i Rock and Roll Hall of Fame, NASA utworzyła na dany dzień jedno z trzech ośrodków transmisji na żywo (to samo zrobili w Kerrville i Indianapolis). Pojawił się Josh Dobbs, były rozgrywający drużyny Browns, który jest także naukowcem zajmującym się rakietami, a także astronauta Stephen Bowen. Ludzie tłumnie przybywali do wioski NASA, która została otwarta o godzinie 10:00, aby wziąć udział w szeregu zajęć o tematyce kosmicznej i zapewnić sobie miejsce na trawie, aby cieszyć się widokiem. Prelegenci z okolic jeziora Erie udostępnili playlistę o tematyce kosmicznej, na którą składały się „Dancing In The Moonlight” Toploadera, „Space Oddity” Davida Bowiego, „Wheel In The Sky” Journeya i „Blinded By The Light Manfreda Manna”.

READ  Gracze MLB dodają przezroczyste spodnie do obaw związanych z nowymi strojami

Ta ostatnia uwaga to nie żart. Strażnicy regularnie przypominali kibicom, aby nosili okulary przeciwsłoneczne, które rozdawali przy wejściach na stadiony. Strażnicy poprosili nawet pracownika zespołu, aby wysłał graczom wiadomość, wzywając ich, aby zrobili to samo. Jeden z przedstawicieli zespołu powiedział, że ostatnią rzeczą, jakiej potrzebowali, był zawodnik lądujący na liście kontuzjowanych z poparzoną siatkówką.


Widok z pola podczas szczytu zaćmienia. (Jason Miller/Getty Images)

Zanim Vogt rozegrał swój pierwszy mecz u siebie dla Guardians, przypomniał sobie, że około 30 lat temu, gdy uczęszczał do szkoły podstawowej w Visalia w Kalifornii, był świadkiem zaćmienia słońca. Pamięta, jak nauczyciel w sklepie wyposażał uczniów w okulary spawalnicze.

Jego gracze nie byli pewni, czego się spodziewać. Kiedy miotacz Tanner Bibby zdał sobie sprawę, że zaćmienie słońca doprowadzi do dwugodzinnej przerwy w przygotowaniach przed meczem, zażartował: „Nic dziwnego, że tak wcześnie przeciągamy treningi”. Pierwotnie Logan Allen miał zagrać w Cleveland w poniedziałek, zanim w niedzielę padał deszcz podczas finału Club Series w Minnesocie. To opóźniło Allena o jeden dzień i oznaczało więcej wolnego czasu w poniedziałkowe popołudnie. Powiedział, że na początku nie był pewien, co robić, zanim dowiedział się, że może oglądać zaćmienie słońca z pola.

Lewy obrońca Stephen Cowan, który podczas wywiadu z reporterami przymierzał okulary przeciwsłoneczne, zastanawiał się, jak będzie wyglądał nietoperz w czasie szaleństwa. Przewidział, że miotacze będą wykorzystywać słabnące światło słoneczne.

„To było naprawdę fajne. To jedyna taka okazja w życiu” – powiedział Vogt o zaćmieniu.

Michael Brantley i Corey Kluber, para długoletnich zawodników Cleveland All-Stars, którzy przeszli na emeryturę zimą, wrócili na Progressive Field, aby wspólnie rozegrać uroczyste pierwsze rzuty. Byli także zaproszeni na pokaz na niebie.

„To szalone, jak ciemno było” – powiedział Kluber.

READ  Co powiedział Greg Gard po porażce Badgers z Jamesem Madisonem 72:61

„Naprawdę mi się podobało” – dodał Brantley. „Nie wiedziałem, czego jeszcze się spodziewać, ale potem zrobiło się zupełnie ciemno. Był chory”.

(Górne zdjęcie autorstwa Stevena Vogta: Mike Lowry/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *