Odkryj potencjalny „oceaniczny świat” 100 lat świetlnych od Ziemi

Misja NASA Transiting Exoplanet Reconnaissance Satellite jest po prostu surrealistyczna. Wyobraź sobie podróżowanie tysiąc lat wstecz, a następnie wyjaśnianie komuś, w jaki sposób przyszli naukowcy będą mieli maszynę, która odkryje obce światy unoszące się w odległościach poza ludzką wyobraźnią.

To jest Tess.

Od 2018 roku ten instrument kosmiczny znalazł tysiące egzoplanet. Mamy oko na jednego w kształcie piłki do rugbykolejny podobno pokryte oceanami lawy Nawet kula, która… szkło deszczowe – Na boki.

W środę międzynarodowi naukowcy ogłosili, że jeden z tych obcych światów, na który Tess wiernie polowała, może być pokryty płaszczem eliksiru życia: wody.

Nie jestem pewien co do ciebie, ale wracam myślami do sceny w Interstellar, gdzie Cooper schodzi na świat z falami wielkości drapaczy chmur.

Według badań zespołu, opublikowanych w tym miesiącu, jest to potencjalny „oceaniczny świat” Czasopismo astronomiczne, żyje około 100 lat świetlnych od Ziemi i krąży w układzie podwójnym gwiazd znajdującym się w konstelacji Draco. Nazwana TOI-1452 b, przypuszczalnie jest o około 70% większa od naszej planety, ponieważ jej masa jest około pięć razy większa, obraca się w rytmie siedmiu ziemskich dni i nie jest ani za gorąca, ani za zimna, aby mogła na niej istnieć woda w stanie ciekłym. jego powierzchnia.

Egzoplaneta pokryta lawą zbliżająca się do gwiazdy macierzystej.

Zdjęcie skalistej egzoplanety odkrytej w przeszłości przez TESS. Może być pokryta oceanami lawy – a nawet może padać lawa.

NASA

Ale kicker jest taki Jego gęstość wydaje się być spójna Z niewiarygodnie głębokim oceanem – albo to, albo jest to masywna skała z niewielką lub zerową atmosferą lub potencjalnie zbudowana z wodoru i helu, według NASA.

„TOI-1452 b jest jednym z najlepszych kandydatów na planetę oceaniczną, jaką do tej pory odkryliśmy”, Charles Cadeaux, główny autor badania i doktorant na Uniwersytecie w Montrealu oraz członek uniwersyteckiego Instytutu Badań Egzoplanet, powiedział. Powiedział środę w komunikacie prasowym. „Jego promień i masa wskazują na znacznie mniejszą gęstość, niż można by się spodziewać po planecie złożonej głównie z metalu i skał, takiej jak Ziemia”.

Jeśli ta hipoteza jest słuszna – że TOI-1452 b nadaje się do spełnienia marzeń Posejdona – będzie podobnie jak w niektórych miejscach naszego Układu Słonecznego. Uważa się, że Enceladus, jasny i zamarznięty księżyc Saturna, jest gospodarzem globalnego oceanu słonej wody pod powierzchnią Ziemi. lodowa tarcza. A Ganimedesjeden ze świecących towarzyszy Jowisza i największy księżyc w naszym kosmicznym sąsiedztwie, szczyci się swoją zamarzniętą, wodną przestrzenią.

Brzmi jak praca dla Teleskopu Kosmicznego Webba

Chociaż odkrycia egzoplanet miały miejsce w ciągu ostatnich kilku lat, to jest dodatkowy poziom podekscytowania, gdy naukowcy odkrywają je dzisiaj.

To dlatego, że mamy teraz Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, kolejną niesamowitą maszynę znajdującą się milion mil od Ziemi, która rozszyfrowuje tajemnice wszechświata – dane kosmiczne ukryte pod przykrywką światła podczerwonego.

„Szczęściem” – czytamy w komunikacie prasowym – TOI-1452 b „znajduje się na obszarze nieba, który teleskop może obserwować przez cały rok”.

„Nasze obserwacje za pomocą Teleskopu Webba będą niezbędne do lepszego zrozumienia TOI-1452 b”, René Doyon, dyrektor iREx na Uniwersytecie w Montrealu, autor najnowszego badania i członek zespołu odpowiedzialny za jeden z kluczowych elementów wyposażenia w JWST, powiedział w oświadczeniu. „Jak najszybciej zarezerwujemy czas na Webbie, aby obserwować ten dziwny i cudowny świat”.

Dzięki JWST Doyon i jego koledzy mają nadzieję zbadać bardziej szczegółowo atmosferę tej egzoplanety i sprawdzić, czy naprawdę jest to fascynujący świat wody w stanie ciekłym. Według zespołu jest to jedna z niewielu znanych planet o klimacie umiarkowanym o cechach zgodnych z planetą oceaniczną. Właśnie dlatego medytacja jest tak myląca.

Dane spektralne dla WASP-96b.

Wraz z pierwszym zestawem imponujących zdjęć, Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba przechwycił dane spektroskopowe egzoplanety zwanej WASP-96b. Dane spektralne nie pokazują nam, jak coś wygląda, a raczej jak by to było mieć to w pobliżu.

NASA

Co więcej, oczekuje się, że TOI-1452 b będzie mieć tak zimny klimat, że gwiazda, którą krąży w układzie podwójnym, jest znacznie mniejsza niż nasze Słońce i nie zbłądzi. bardzo Daleko od interesującej nas planety. Autorzy badania twierdzą, że ta kula gazu leży w odległości od swojego gwiezdnego partnera około półtorej odległości między Słońcem a Plutonem.

Co zaskakujące, cała ta sytuacja była na tyle złożona, że ​​TESS potrzebował wsparcia, aby napisać historię TOI-1452b. Naukowcy musieli skorzystać z innego zaawansowanego technologicznie gadżetu – który zniszczyłby również umysły naszych starożytnych wirtualnych odbiorców – takiego jak Observatoire du Mont-Megantic Mont-Megantic. najlepszy aparat. To urządzenie specjalizuje się w czerwonej części widma elektromagnetycznego.

„OMM odegrał kluczową rolę w potwierdzeniu natury tego sygnału i oszacowaniu promienia planety” – powiedział Cadeaux. „To nie była rutynowa kontrola. Musieliśmy potwierdzić, że sygnał wykryty przez TESS rzeczywiście pochodził z egzoplanety krążącej wokół TOI-1452, dwóch największych gwiazd w tym układzie podwójnym”.

JWST, ten (wodny) świat może być twoją ostrygą.

READ  Bazowy RNA w próbkach asteroid wskazuje na pochodzenie życia na Ziemi: badanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *