Rzadkie kosmiczne wydarzenie, które jest świadkiem ustawienia 5 planet na niebie. Oto jak oglądać. : Alarm naukowy

Nie przegap Parady Planet, która odbędzie się pod koniec marca.

Jowisz, Merkury, Wenus, Uran i Mars ustaw na wyrównanie w łuku w nocy z 25 na 30 marca, wraz z Księżycem.

Jowisz może zatonąć w zachodzie słońca i zgubić się w świetle słonecznym po 28., więc spróbuj spojrzeć na to relatywnie Rzadkie kosmiczne wydarzenie w tym czasie.

Jeśli chcesz zauważyć Wszystkie pięć planet Podczas jednej nocy kluczowe znaczenie ma wyczucie czasu, ciemne niebo i wyraźny widok na horyzont.

Jak przygotować się do parady planetarnej

Może uda ci się zobaczyć niektóre z tych planet z miasta. Wenus byłaby najłatwiejsza do zobaczenia gołym okiem, ponieważ jest trzecim najjaśniejszym obiektem na niebie, po Słońcu i Księżycu.

Jednak niektóre inne planety, takie jak Uran i Merkury, mogą być trudne do zauważenia. Daj sobie największe szanse, przenosząc się z dala od świateł miasta, w miejsce z ciemnym niebem, zanim zajdzie słońce. Koniecznie sprawdź pogodę i zaplanuj pogodny wieczór.

Zostań tam, gdzie masz czysty, niezakłócony widok na zachodni horyzont – żadnych gór ani budynków blokujących zachód słońca! Musisz spojrzeć nisko na horyzont, aby dostrzec Jowisza i Merkurego.

Podczas gdy większość planet powinna być widoczna gołym okiem, prawdopodobnie będziesz potrzebować lornetki, a nawet teleskopu, aby zobaczyć Urana i uzyskać pełną paradę pięciu planet.

Łatwym sposobem poznania planet jest pobranie aplikacji astronomicznej, takiej jak Sky Tonight lub SkySafari, która pokaże dokładnie, gdzie na nocnym niebie znajduje się każda planeta.

Najbardziej widoczne obiekty na nocnym niebie 25 marca 2023 r. (NASA)

Gdzie patrzeć i czego się spodziewać w godzinach po zachodzie słońca

Wkrótce po tym, jak słońce schowa się za horyzontem, spójrz na zachód. Nisko na niebie, gdzie właśnie zaszło słońce, Jowisz i Merkury pojawią się obok siebie.

Zmniejszające się światło słoneczne może utrudniać dostrzeżenie ich gołym okiem. Więc jeśli nie możesz ich dostrzec na początku, wypróbuj lornetkę. Tylko upewnij się, że słońce jest poniżej horyzontu, aby nie zranić oczu, patrząc na nie przez lornetkę.

READ  Naukowcy odkryli prawdziwą tożsamość starożytnej jaszczurki morskiej

Duet będzie widoczny tylko przez mniej niż godzinę po zachodzie słońca. Wtedy zapadną się pod horyzont i nie będziesz ich widział.

Nadszedł czas, aby podziwiać Wenus — najjaśniejszy gwiazdopodobny obiekt na nocnym niebie, wznoszący się nad Jowiszem — i spojrzeć na Urana przez lornetkę.

Już wkrótce Uran znajdzie się powyżej i na lewo od Wenus. Będziesz mógł lepiej zobaczyć słabą planetę teraz, gdy światło słoneczne zniknęło z nieba, zabierając ze sobą Jowisza i Merkurego. Będziesz miał godzinę lub dwie na polowanie, zanim ten duet również zajdzie za horyzontem.

Z drugiej strony będziesz miał dużo czasu, aby sprawdzić czerwoną planetę, Mars. Pojawi się jaskrawoczerwona i wysoko na południowo-zachodnim niebie, powyżej półksiężyca i nieco na lewo od 25 do 27 marca, a następnie podczas pełni księżyca 28 marca i później.

border frame=”0″allow=”akcelerometr; automatyczny start; Zapis do schowka. nośniki kodowane żyroskopowo; Obrazek w obrazku; udostępnianie w sieci „allowfullscreen>”.

Bonusowa planeta: Saturn

Jeśli nie będziesz spać całą noc lub wstaniesz ponownie przed świtem, możesz zobaczyć Saturna wiszącego nisko na wschodnim horyzoncie przed wschodem słońca 27 i 28 marca.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany przez Biznes zainteresowany.

Więcej od Business Insidera:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *