Odniesienie do UFC zgrane za to, że nie powstrzymano Jessiki Andrade kontra Lauren Murphy

Świat UFC był oszołomiony po tym, jak twarz wagi muszej Lorraine Murphy została odtworzona przez byłą mistrzynię wagi słomkowej UFC Jessicę Andrade na UFC 283.

Walka była prawie tak jednostronna, jak mogła być, Andrade wygrał 30-25 na kartach dwóch sędziów i 30-26 na drugim.

Oznaczało to, że przy dwóch kartach dwóch sędziów uznało, że druga i trzecia runda przechyliły się na korzyść Andrade tak bardzo, że wygrała rundy 10-8.

Pod koniec drugiej połowy były mistrz Daniel Cormier powiedział: „Nie wiem, czy mam zamiar przerwać tę walkę”.

John Annick dodał: „Co chcemy osiągnąć, odwiedzając jeszcze pięć osób?”

Jessica Andrade uderza Lauren Murphy w jej walce na UFC 283, 21 stycznia 2023 r.
Zuffa LLC za pośrednictwem Getty Images

Cormier uważał, że to już dwie rundy 10-8, a pozostała tylko trzecia runda – która była jedyną jednogłośną rundą 10-8 na kartach wyników.

Na ponad dwie minuty do końca trzeciej rundy, Cormier powiedział, że Murphy nawet nie widział ciosów.

„Sędzia musi go zatrzymać. Wygląda na to, że chce, po prostu zrób to, człowieku” – powiedział Cormier.

Jessica Andrade z łatwością pokonała Lauren Murphy

Minutę później, wśród lawiny potężnych strzałów, Anik powiedział: „(Sędzia) Ozyrys Maya może chcieć się tam dostać”.

Ale nie zrobi tego, powiedział Cormier. „Siedzę obok (swatki UFC) Micka Menarda i Micka, mówiąc to, co musi zobaczyć. Ta walka mogła zostać przerwana dawno temu.”

Pod koniec walki Cormier powiedział: „Bardzo trudno to oglądać”.

Podczas gdy Andrade wyglądał świeżo pod koniec walki, Murphy był oszpecony. To była niedźwiedzia przysługa, której nawet zawodnicy UFC nie chcieli widzieć.

Tanner Bowser wagi ciężkiej UFC napisał na Twitterze: „To było niesamowite. Andrade to bestia, a Lorraine Murphy jest jednym z najtwardszych żyjących ludzi, co sprawiło, że było jeszcze trudniej”.

Cub wagi koguciej Swanson dodał: „Szalone rekwizyty dla Lorraine Murphy za zakończenie tej walki, ale jej róg powinien był rzucić ręcznik”.