Ogłoszenia na żywo Covit-19: zamówienia maskowania, ograniczenia i nie tylko

Zdjęcie
dług…Gejzer Natalie dla The New York Times

Burmistrz Eric Adams powiedział w niedzielę, że Nowy Jork przygotowuje się do wycofania zamówień na szkolne maski Wymagania dotyczące szczepień Do restauracji, siłowni i teatrów do 7 marca, jeśli w mieście będzie mniej nowych przypadków wirusa koronowego.

Wiele osób w mieście ma nadzieję, że to wycofanie pomoże przywrócić normalność w mieście i przyspieszy ożywienie gospodarcze. Pan Nowego Jorku. Zarówno Adams, jak i gubernator Kathy Hochul skupiają się na renowacji miasta, w którym panuje bezrobocie. Był uparcie wysoki.

Od tygodni mówił, że jest zainteresowany usunięciem ograniczeń dotyczących wirusa. Adams obiecał podjąć ostateczną decyzję do piątku. Powiedział, że chciałby dać właścicielom firm czas na dostosowanie się – biorąc pod uwagę liczbę małych firm, które zostały dotknięte wirusem i powiązanymi ograniczeniami.

SM. Hochul ogłosił w niedzielę, że ogólnostanowe zamówienie dotyczące masek dla szkół zostanie odwołane, po czym pozostawił politykę masek lokalnym władzom szkolnym.

Gubernator powiedział, że rozkaz był ważny dla zwalczania powstania Omigronu, które teraz w dużej mierze przyniosło odwrotny skutek. „Kiedy patrzę wstecz na to, co wydarzyło się jakiś czas temu, cieszę się, że szkoły potrzebowały wtedy maski” – powiedział. „Jak utrzymaliśmy te liczby przed pogorszeniem”.

Wideo

Odtwarzacz wideo jest załadowany
Gubernator Kathy Hochul ogłosił w środę, że Nowy Jork nie będzie już wymagał od uczniów i nauczycieli noszenia masek w szkołach.długdług…Brendan McDermott / Reuters

W sobotę, Stan Nowy Jork ogłosił Po raz pierwszy od zeszłej jesieni średnia siedmiodniowa liczba pozytywnych wyników testu w całym stanie wyniosła mniej niż 2 procent, przy mniej niż 2000 szpitalach. Obecnie stan zgłasza średnio około 2400 nowych przypadków koronawirusa dziennie, tyle samo co na początku sierpnia i znacznie mniej niż szczytowy poziom ponad 74 000 dziennie w połowie stycznia.

READ  Zawalenie się mostu w Baltimore: nurkowie znajdują dwa ciała w zanurzonej ciężarówce

Zamówienie szczepionek do żywności w pomieszczeniach, teatrów i siłowni w Nowym Jorku Klucz do projektu NYC, Pan. Przyznany przez Billa de Blasio, poprzednika Adamsa. Większość pracowników komunalnych ma obowiązek szczepień.

O 59 procent Miasto podało w zeszłym tygodniu, że uczniowie szkół miejskich otrzymali co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi, w porównaniu z 96 procentami dorosłych.

Lekarz, który koncentruje się na równości w zdrowiu. Uche Blackstock powiedział, że wskaźniki szczepień uczniów różnią się znacznie w zależności od dzielnicy Nowego Jorku i że jej dzieci uczęszczające do szkół publicznych w mieście regularnie noszą maski.

„Usuwanie zasad maskowania w tych szkołach jest niebezpieczne”. Napisała na Twitterze.

Niedzielne ogłoszenia były obchodzone przez wielu w całym stanie. „Społeczność biznesu chce wyjść poza warunki epidemiczne i kontrole” – powiedziała Katherine Wilde, przewodnicząca Koalicji Nowojorskiej. Republikańscy prawodawcy, tacy jak Rob Art, przywódca mniejszości w senacie stanowym, wezwali do oddalenia się od tej decyzji.

Jednak Ostatnia ankieta Według Instytutu Badawczego Siena College, 58 procent zarejestrowanych wyborców w Nowym Jorku będzie musiało poczekać do przeglądu danych na początku marca, aby zrezygnować z zamówienia masek w szkołach. A 45 procent respondentów nie zaakceptowało rezygnacji rządu z zamówień masek w prywatnych firmach.

Michael Mulcrew, prezes United Teachers’ Federation, która reprezentuje nauczycieli w Nowym Jorku, powiedział: Miasto Nowy Jork dokonuje przeglądu własnej polityki masek szkolnych, aby upewnić się, że wszystkie są brane pod uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *