Opłaty za podstawową technologię Apple w UE mogą doprowadzić do bankructwa twórców aplikacji Freemium

Twórcy aplikacji w UE, którzy zdecydują się zaakceptować nowe warunki biznesowe Apple, muszą zapłacić 0,50 euro”Podstawowe opłaty technologiczne„Albo CTF na instalację aplikacji wynoszący ponad 1 milion instalacji, co doprowadziłoby do bankructwa twórców darmowych lub darmowych aplikacji.


Apple nie pobiera opłat za pierwszy milion „rocznych instalacji” każdego konta iOS każdego roku, ale później programiści zaczną pobierać opłaty. Aplikacja bezpłatna lub freemium, która staje się wirusowa i została pobrana ponad milion razy, może być zmuszona do uiszczenia astronomicznych opłat. Pokazane w szacunkach Udostępnione przez programistę Steve'a Troughton-Smitha.

Zgodnie z nowymi warunkami biznesowymi Apple aplikacja bezpłatna lub freemium, która uzyska 2 miliony „pierwszych instalacji” rocznie, będzie musiała płacić szacunkowo 45 290 dolarów miesięcznie – wynika z danych Apple. Kalkulator opłat Applelub ponad pół miliona dolarów rocznie, nawet jeśli nie zarobi się żadnych pieniędzy.

Jest to niezrównoważony model w przypadku bezpłatnych aplikacji, a aplikacje freemium muszą zarabiać co najmniej 0,50 euro na użytkownika, aby móc wyjść na zero z opłatami. Bezpłatna aplikacja z tysiącami instalacji od niepłacących użytkowników może okazać się winna znacznie więcej, niż zarobiła. Programiści prawdopodobnie będą musieli pobierać opłaty z góry, aby mieć pewność, że ich aplikacje zarabiają wystarczająco dużo, aby zapłacić CTF, ponieważ oferowanie aplikacji do bezpłatnego pobrania może być ryzykowne, jeśli liczba pobrań przekroczy 1 milion.

Twórcy bezpłatnych i bezpłatnych aplikacji mogą jednak zdecydować się na przestrzeganie istniejących warunków biznesowych Apple App Store, zamiast wybierać nowe warunki. W tym przypadku nic się nie zmieni, a twórcy aplikacji nadal będą płacić Apple prowizję w wysokości od 15 do 30 proc.

CTF w wysokości 0,50 euro dotyczy aplikacji dystrybuowanych za pośrednictwem „App Store” i alternatywnych sklepów z aplikacjami, jeśli programiści wybiorą nowe warunki handlowe. W przypadku „App Store” programiści pobierają opłatę w wysokości 0,50 euro i muszą zapłacić Apple prowizję w wysokości od 10 do 17 procent. W alternatywnym sklepie z aplikacjami nie ma prowizji. Opłaty można oszacować dla istniejących warunków i nowych warunków Poprzez dedykowany kalkulator Dostarczane przez firmę Apple programistom.

READ  Nowa wersja beta oprogramowania systemowego PS5 dodaje dwie z najbardziej pożądanych przez użytkowników funkcji

Poniżej znajduje się zestawienie dostępnych opcji:

  • Aktualna umowa App Store -Programiści płacą Apple prowizję w wysokości od 15 do 30 procent. Przychód poniżej 1 miliona dolarów oznacza 15-procentową prowizję w ramach programu dla małych firm „App Store”, a ponad 1 milion dolarów oznacza 30-procentową prowizję. Subskrypcje wymagają 30% prowizji za pierwszy rok i 15% prowizji za drugi rok i kolejne lata.
  • Nowe warunki, dystrybucja App Store – Prowizja spadła do 17 procent z 30 procent i 10 procent z 15 procent. Za korzystanie z systemu płatności Apple pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 3%, zatem prowizja dla programisty, który wybierze nowe zasady i skorzysta z zakupów w aplikacji, wynosi od 13 do 20%. Opłata w wysokości 3 proc. nie dotyczy deweloperów korzystających z alternatywnych systemów płatności. Deweloperzy muszą także płacić 0,50 euro za instalację aplikacji na użytkownika każdego roku po milionie instalacji aplikacji.
  • Nowy regulamin, alternatywna dystrybucja do App Store – Nie ma prowizji, ale programiści muszą zapłacić 0,50 euro za instalację aplikacji na użytkownika rocznie po milionie instalacji aplikacji.

Według Apple CTF ma zastosowanie do pierwszej rocznej instalacji, która stanowi pierwszą instalację aplikacji za pośrednictwem konta UE w okresie 12 miesięcy. Po pierwszej rocznej instalacji aplikację można zainstalować dowolną liczbę razy na tym samym koncie przez 12 miesięcy bez żadnych opłat.

Apple zrzeka się opłat dla organizacji non-profit, akredytowanych instytucji edukacyjnych i agencji rządowych, które są upoważnione do znoszenia opłat.

Opłaty za podstawową technologię Apple mogą być nieprzyzwoicie wysokie w przypadku aplikacji takich jak Spotify, z których korzystają miliony użytkowników. Aplikacja, która generuje 10 milionów dolarów sprzedaży w „App Store” z 10 milionami „pierwszych instalacji” (czyli cena 0,99), musiałaby płacić Apple ponad 500 000 dolarów miesięcznie.

Zmiany w ekosystemie aplikacji w UE są uwzględnione w iOS 17.4, a programiści, którzy zdecydują się na nowy system Apple, będą musieli zacząć uiszczać opłaty od marca, kiedy aktualizacja zostanie udostępniona publicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *