Ogłoszono wyjściowy skład Meczu Gwiazd NBA: specjalny skład LeBrona Jamesa i Tyrese’a Haliburtona

LeBron James został wybrany do swojego rekordowego 20. meczu gwiazd NBA z rzędu, a bohater rodzinnego miasta Tyrese Haliburton został wybrany do swojego pierwszego występu.

Zgodnie z wynikami głosowania opublikowanymi w czwartek wieczorem TNT w sprawie NBA Classic, który odbędzie się 18 lutego w Gainbridge Fieldhouse w Indianapolis, Haliburton będzie reprezentował Pacers na ich własnym boisku jako rozgrywający drużyny wschodniej. Dołączą do niego jego kolega z drużyny Milwaukee Damian Lillard, środkowy z Filadelfii i MVP NBA Joel Embiid, napastnik Milwaukee Giannis Antetokounmpo – który otrzymał ogólną największą liczbę głosów fanów – oraz napastnik Bostonu Jayson Tatum.

Na Zachodzie do Jamesa dołączą obrońca Dallas Luka Doncic, obrońca Oklahoma City Shai Gilgeous-Alexander, pomocnik Denver i MVP finałów NBA Nikola Jokic oraz napastnik Phoenix Kevin Durant, 13-krotny uczestnik All-Star, który wówczas nie był zdrowy . Luty. Graj w prawdziwą grę od 2019 roku.

James, lat 39, gwiazda Lakers, najlepszy strzelec wszechczasów NBA i najlepszy strzelec wszechczasów Zachodu, rozpoczyna każdy mecz All-Star od 2005 roku i w poprzednim All-Star wyrwał się z remisu z Kareemem Abdul-Jabbarem. rekord czasu. -Gwiazdkowe wybory.

Podobnie jak Haliburton, będzie to pierwszy start Gilgeous-Alexander i drugi występ w All-Star. Zarówno Haliburton, jak i James będą tęsknić za swoimi drużynami z powodu dokuczliwych kontuzji nóg, ale miejmy nadzieję, że będą na tyle zdrowi, aby wziąć udział w All-Star Game.

Głosy fanów stanowiły 50 procent całkowitej liczby starterów. Głosy graczy i głosy mediów stanowiły odpowiednio 25 procent. Siedmiu rezerwowych na każdą konferencję, która zostanie ogłoszona 1 lutego, zostanie wybranych przez trenerów NBA.

Były tylko dwie bliskie rozmowy, drugi rozgrywający na każdej konferencji.

Na Wschodzie Trae Young z drużyny Hawks pokonał w głosowaniu fanów wszystkich pozostałych strażników, na pierwszego zawodnika w mediach wybrany został Jalen Brunson z drużyny Knicks, a gracze wybrali Tyrese Maxey z drużyny 76ers. Lillard, który zajął najwyższe miejsce w jakimkolwiek głosowaniu, był trzeci (kibice) i zakończył remis z Brunsonem pod względem łącznej liczby punktów – rozegrał swój ósmy mecz All-Star w dogrywce (więcej głosów fanów niż Brunson).

READ  Nawias NCAA 2022: Nawias do wydrukowania March Madness, nasiona turnieju ustawione na niedziele

Na Zachodzie fani wybrali Stephena Curry’ego, legendę wszechczasów Warriors, zamiast Gilgeousa-Alexandera, ale to Kanadyjczyk otrzymał najwięcej głosów wśród mediów i graczy.

Curry jest jak dotąd dziewięciokrotnym uczestnikiem All-Star i z 8 meczów All-Star, w których rozegrał (w zeszłym roku doznał kontuzji), wszystkie rozpoczął w ośmiu. Wchodząc do czwartku, notował średnio 26,7 punktu i trafiał 40,1 procent z dystansu za trzy punkty (jest także liderem w lidze ze 172 trójkami), ale Warriors mają teraz ogromne trudności, a połączenie statystyk i zwycięstw Gilgeousa-Alexandera i Donjicia . To było dla Carrie zbyt wiele do pokonania.

73. edycja meczu All-Star Game NBA powraca do starego formatu – ostatnio widzianego podczas All-Star Game w 2017 roku w Nowym Orleanie – dla graczy grających na konferencjach Wschód-Zachód, zamiast być wybieranymi na boisku przez większość głosów -getter Z każdej konferencji.

Ponadto mecz będzie składał się z czterech 12-minutowych kwart, jak każdy normalny mecz, a nie z modelu punktacji „elamu”, w którym każda drużyna ma czwartą kwartę bez pomiaru czasu w celu wyłonienia zwycięzcy, który obowiązuje od meczu w Chicago w 2020 roku .

Liderzy nadal istnieją, ponownie na podstawie łącznej liczby głosów na każdej konferencji, więc James będzie pełnił funkcję kapitana po raz siódmy w swojej karierze, siódmy rok z rzędu w sumie i szósty rok z rzędu poza Zachodem. Antetokounmpo będzie kapitanem po raz trzeci.

Pełny podział głosów w Konferencji Zachodniej. (Zdjęcie za pośrednictwem NBA)

Ponadto, zgodnie z najnowszą tradycją, drużyna, która w każdej kwarcie zdobędzie najwięcej punktów, wygra pieniądze na wybrany przez kapitana cel charytatywny.

Na przestrzeni lat wprowadzono zmiany w All-Star Game, aby zapewnić przewagę konkurencyjną i rozrywkę, które liga (oraz kibice i media) uważały za utracone. Po początkowych sukcesach – All-Star Games w 2020 i 2022 roku były lepsze w modelu punktacji „Elam” – ubiegłoroczne zawody w Salt Lake City zakończyły się taką porażką, że liga zdecydowała się wrócić do starego modelu. Z jednym zastrzeżeniem.

READ  Piwowarzy podpiszą kontrakt z Andrew McCutchenem

Po prostu graj mocniej.

„Weekend All-Star stał się niesamowitym weekendem i rzeczywiście jest” – powiedział w październiku wiceprezydent NBA Joe Dumars. „Ale pod koniec weekendu All-Star mecz nie może zostać odłożony na później, gdy chłopaki nie grają (trudno). Rozmawialiśmy z chłopakami o zorganizowaniu świetnego występu wczoraj wieczorem, w niedzielę wieczorem i wyjściu na miasto. i konkurowanie.”

Haliburton, który chwilowo nie gra z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego, w 34 meczach w tym sezonie notuje średnio 23,6 punktu w lidze i 12,6 asyst. W zeszłym miesiącu Haliburton został trzecim zawodnikiem w historii NBA, który zdobył 20 punktów z rzędu i zanotował 20 asyst, dołączając do Hall of Famers Magic Johnson i John Stockton.

„Kiedy masz 23 lub 24 lata, chcesz ciągle wspinać się na wyższy poziom, ciągle wspinać się na wyższy poziom” – powiedział trener Pacers Rick Carlisle o Haliburtonie, 23-latku, który ostatnio grał w reprezentacji USA w koszykówce. Od gry na ziemi. lato. „Te rzeczy prowadzą do nagród i wysokiego statusu, ale nigdy się nie kończą. Przy takich rzeczach nigdy nie można odetchnąć. … Nie można na to patrzeć w ten sposób i nie widzę, żeby Tyrese patrzył na to w ten sposób. Myślę, że ma dużo większą rybę do smażenia, jeśli chodzi o jego zaangażowanie w… Organizację, miasto i to, czego chce być częścią poprzez sukces tego zespołu.

James, który nie gra z powodu kontuzji kostki, jest rekordzistą w kategorii „największego gracza wszechczasów” na lewej i prawej stronie. Obecnie notuje średnio 24,8 punktów na mecz, co, jeśli tak się stanie, będzie jego najniższą średnią punktacji od debiutanckiego roku. Jednak James, który w grudniu skończył 39 lat, nadal notuje średnio 7,4 asyst i 7,2 zbiórek. Zajmuje drugie miejsce w rankingu Lakers pod względem punktacji, za Anthonym Davisem, który ma na swoim koncie znakomitą kampanię indywidualną (25,1 punktów na mecz, 12,2 zbiórek na mecz) i jest wirtualnym faworytem do powołania do rezerwy All-Star.

READ  Caitlin Clark z Iowa zdobyła nagrodę Wooden Award jako najcenniejszy gracz

Embiid jest liderem NBA pod względem punktacji, zdobywając 36,1 punktów na mecz, za nim plasują się Doncic (33,6 punktów na mecz), Antetokounmpo (31,3 punktów na mecz) i Gilgeous-Alexander (31,1 punktów na mecz). Gilgeous-Alexander prowadzi w lidze z 32 meczami, w których zdobył 30 lub więcej punktów.

Embiid jest obecnie siedmiokrotnym uczestnikiem All-Star. Jokic dokonał tego sześć razy, a Doncic i Tatum są teraz pięciokrotnymi gwiazdami All-Star.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Tim Nwachukwu/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *