Oracle ogłasza plany przeniesienia globalnej siedziby do Nashville

Założyciel Oracle, Larry Ellison, ogłosił we wtorek, że planuje przenieść siedzibę giganta oprogramowania do Nashville w stanie Tennessee, które, jak dodał, jest centrum branży opieki zdrowotnej.

Ellison spotkał się z byłym przywódcą większości w Senacie Billem Fristem podczas rozmowy na scenie w Nashville, którą firma Oracle Health udostępniła we wtorek na platformie mediów społecznościowych LinkedIn.

Założyciel i dyrektor generalny powiedział Fristowi, że jego firma przeniesie swój „megakampus” do Nashville i „docelowo będzie to nasza globalna siedziba główna”.

„Nie powinienem był tego mówić” – powiedział szybko Ellison, ale nie można było się powstrzymać, gdy ujawnił informacje na temat przyszłości swojej firmy.

Ellison powiedział, że przeprowadzka Oracle do Nashville zapewni jego firmie pozycję jednego z głównych graczy w branży opieki zdrowotnej, w której Oracle pragnie rozwijać swoją pozycję.

W 2022 roku Oracle przejął Cerner za 28 miliardów dolarów.

Firma z siedzibą w Kansas City w stanie Missouri dostarcza oprogramowanie do zarządzania elektroniczną dokumentacją medyczną.


Założyciel Oracle, Larry Ellison, wygłasza przemówienie programowe podczas Oracle OpenWorld 2019, 16 września 2019 r. Obrazy Getty’ego

Ellison mówił o planach firmy związanych z przeprowadzką, ale stwierdził, że Nashville to „wspaniałe miejsce do życia”.

„To świetne miejsce na założenie rodziny. Charakteryzuje się wyjątkową, tętniącą życiem kulturą. Kiedy przeprowadziliśmy ankietę wśród naszych pracowników, a także dużej liczby pracowników, Nashville spełniło wszystkie kryteria” – powiedział Ellison.

Powiedział też, że Nashville to „ośrodek przemysłu, na którym nam najbardziej zależy”. Sektor opieki zdrowotnej„.

Norman Foster, który zaprojektował Apple Park w Cupertino w Kalifornii, projektuje nowy kampus Oracle w Nashville, który będzie „tuż nad rzeką”.

Dyrektor generalny powiedział, że nowy kampus nie będzie wyglądał jak kampus korporacyjny, ale będzie parkiem z budynkami.

Serwis informacyjny będzie obejmował budynki biurowe, przychodnię społeczną, restauracje, hotele i salę koncertową – pływającą scenę na jeziorze, na której będą odbywać się koncerty dla społeczności, powiedział Ellison.

READ  Wytoczono pozew przeciwko twórcom ostrego sosu Texas Pete w sprawie popularnego produktu z Północnej Karoliny

„Chcemy być częścią społeczności” – powiedział. „Nasi ludzie uwielbiają to miejsce. Wierzymy, że jest to centrum naszej przyszłości”.


Baner Oracle widać przed siedzibą firmy w Redwood Shores w Kalifornii, 11 marca 2024 r.
Baner Oracle widać przed siedzibą firmy w Redwood Shores w Kalifornii, 11 marca 2024 r. Obrazy Getty’ego

Oracle nie odpowiedziała natychmiast na zapytania Fox News Digital dotyczące ogłoszenia.

Siedziba Oracle Corporation znajduje się obecnie w Austin w Teksasie. Przeprowadziła się tam w 2020 roku, po opuszczeniu Redwood Shores w Kalifornii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *