Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że obecnie jest 368 000 ukraińskich uchodźców

Kanclerz Niemiec Olaf Schulz przemawia podczas specjalnej sesji Bundestagu w sprawie wojny na Ukrainie 27 lutego (Kay Nietfeld /obraz sojusz /Getty Images)

Niemiecki kanclerz Olaf Schulz obiecał w niedzielę, że „rosyjskie kierownictwo wkrótce odczuje wysoką cenę, jaką zapłaci” za inwazję na Ukrainę, ponieważ zapowiedział, że zwiększy niemieckie fundusze wojskowe na prywatnej sesji z ustawodawcami.

Schultz przyznał, że rosyjski prezydent Władimir Putin „nie zmieni kursu z dnia na dzień”.

Wczoraj postanowiliśmy, że Niemcy dostarczą broń Ukrainie do obrony. Agresja Putina oznacza, że ​​nie możemy dać innej odpowiedzi”.

Schulz ujawnił też, że zwiększy udział niemieckiej produkcji gospodarczej na obronność do 2% i przeznaczy 100 miliardów euro (112 miliardów dolarów) na jej siły zbrojne, aby zmodernizować i lepiej wyposażyć armię kraju – wielka ekspansja w Niemczech . wydatki na obronę.

Schulz odniósł się także do pakietu sankcji wobec Rosji, które jego zdaniem są bezprecedensowe.

Schultz powiedział, że rosyjski atak na Ukrainę był „podły – narusza prawo międzynarodowe i nie można go usprawiedliwić”.

„24 lutego 2022 r. to punkt zwrotny w historii naszego kontynentu” – dodał na specjalnym posiedzeniu Sejmu. „Przerażające obrazy, które widzimy z Kijowa, w Mariupolu, pokazują, jak bardzo jest to pozbawione skrupułów [Russian President Vladimir] Putina. To niesprawiedliwe, ból Ukraińców, to naprawdę jest bliskie naszym sercom”.

Odnosząc się do decyzji UE o usunięciu rosyjskich banków z międzynarodowego systemu płatności SWIFT, Schulz powiedział: „Dofinansowanie dla rosyjskich banków i firm zostanie odcięte. Skupimy się na oligarchii w UE. dookoła niego.”

„Musimy wspierać Ukrainę w tej rozpaczliwej sytuacji i robiliśmy to w ciągu ostatnich tygodni i miesięcy, a atak na Ukrainę oznacza, że ​​jesteśmy w nowym czasie. Jako Demokraci i Europejczycy jesteśmy po waszej stronie, po prawej stronie historii” – powiedział Schulz.

Niemcy blokują Rosję przed jej przestrzenią powietrzną Niemcy zamkną również swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów od godziny 15:00 czasu lokalnego (9:00 czasu egipskiego) w niedzielę, donosi gazeta A. oświadczenie Z Federalnego Ministerstwa Cyfryzacji i Transportu.

READ  Jak radzi sobie rosyjska gospodarka po roku sankcji?

Resort dodał, że z zakazu wyłączone są loty z pomocą humanitarną, które początkowo będą działać na okres trzech miesięcy.

Niemcy dołączają do rosnącej grupy krajów w Europie zamykających swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *