Orzeczenie w sprawie Sunday Ticket może mieć wpływ na rating kredytowy NFL

Orzeczenie z zeszłego tygodnia w sprawie Sunday Ticket będzie miało kilka potencjalnych konsekwencji dla NFL. Oprócz potencjalnej straty przekraczającej 14 miliardów dolarów i potencjalnych zmian w strumieniach przychodów z telewizji, jeśli/kiedy dostawca biletów niedzielnych będzie mógł pobierać dowolną wybraną przez siebie cenę, liga NFL może odczuć negatywny wpływ na jej rating kredytowy.

Obecnie w skali od A do A+ ostateczna przegrana ligi w sądzie i podtrzymanie wyroku na kwotę 14 miliardów dolarów może mieć wpływ na to, jak pożyczkodawcy postrzegają ligę.

Przez Bena Fishera Dziennik biznesu sportowegoFitch Ratings będzie w przyszłości uważnie monitorować tę kwestię.

„Wielkość nagrody jury jest znacząca, nawet biorąc pod uwagę ogromną siłę dochodową NFL” – napisał Fitch.

Jeśli orzeczenie zostanie podtrzymane, oba zespoły będą odpowiadać na kwotę ponad 440 milionów dolarów każdy. Jak podkreśla Fisher, jest to ponad dwukrotnie więcej niż roczny dochód operacyjny każdej drużyny NFL z wyjątkiem Cowboys.

Fakt ten potwierdza nasz niedawny pogląd, że niektórym zespołom może być trudno zgromadzić 440 milionów dolarów. Może to skutkować dalszymi pożyczkami lub być może sprzedażą mniejszościowego pakietu udziałów w zespole.

Dobra wiadomość dla NFL jest taka, że ​​proces odwoławczy pozwoli zyskać czas potrzebny na znalezienie sposobu zwrotu pieniędzy. NFL prawdopodobnie wygra.

Jeśli tak się nie stanie, zespoły będą musiały bardzo się postarać, aby spłacić składki, a liga jako całość może stanąć przed wyzwaniami, jeśli chodzi o zrównoważenie maksymalnych przychodów z niedzielnych biletów z maksymalnymi przychodami z transmisji w niedzielne popołudnie – jeśli/kiedy liga jest zmuszona sprzedać prawa do niedzielnych biletów. Dostawca ustali cenę pakietu według własnego uznania, bez nacisków ze strony biura stowarzyszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *