Otwarte zainteresowanie pobija 2 miliardy dolarów, ustanawiając nowe rekordy

DOGE, ulubiony memecoin Internetu, znów znajduje się w centrum uwagi. Najnowsze dane wskazują na wzrost aktywności na rynku kontraktów futures, a także zwyżkowe wskaźniki techniczne wskazujące na potencjalną eksplozję cen na horyzoncie.

Dane z Coinglasa Ujawnia rekordową wysokość otwartych kontraktów futures DOGE na kwotę ponad 2 miliardów dolarów, co wskazuje na znaczny wzrost aktywności na rynku. Oznacza to, że inwestorzy obstawiają więcej zakładów na przyszłą cenę memecoina, a wielu prawdopodobnie spodziewa się wzrostu ceny.

DOGE masowo napina mięśnie

Wzmacniając tę ​​tezę, stopy finansowania DOGE pozostają dodatnie od początku wzrostu na szerszym rynku w październiku 2023 r., pomimo tymczasowego spadku stóp w połowie marca. Dodatnie stopy finansowania wskazują, że inwestorzy, którzy utrzymują długie pozycje (zakładając, że ceny wzrosną) dostają pieniądze od tych, którzy zajmują krótkie pozycje (zakładając, że ceny spadną). Dynamika ta wskazuje na nastawienie rynku w stronę rosnących cen kryptowalut.

Source: Coinglass

Analiza danych pokazuje, że większość tego zainteresowania skupia się na kilku ważnych giełdach kryptowalut, przy czym Binance przoduje z prawie 640 milionami dolarów, drugie miejsce zajmuje Bybit z 623 milionami dolarów, a trzecie BingX z 300 milionami dolarów. Rozkład zainteresowania na tych platformach pokazuje rosnący entuzjazm i zaufanie, jakie inwestorzy pokładają w Dogecoin.

Najnowsze pogłoski o możliwej integracji Douga Za ten pozytywny trend częściowo odpowiadają płatności kryptowalutami na rzecz X (dawniej Twitter). Z ostatnich raportów wynika, że ​​pojawiło się wiele spekulacji na temat integracji DOGE z systemami płatności X. Dobrze znana miłość Elona Muska do Dogecoina – który często nazywa swoją ulubioną walutą – dodała oliwy do ognia tej plotce.

DOGE market cap currently at $29.7 billion. Chart: TradingView.com

Zbieg tych czynników zaszczepił poczucie optymizmu wśród inwestorów i traderów. Kryptowaluta kosztuje obecnie 0,21 dolara, co stanowi wzrost o 30% w ciągu ostatniego tygodnia. Dzięki tym pozytywnym nastrojom wiele osób spodziewa się długotrwałego wzrostu cen memów.

READ  Dlaczego największy statek wycieczkowy świata nie będzie tak zatłoczony, jak się obawiasz?

Jednak w obliczu tego podekscytowania eksperci zalecają ostrożność. Rynek kryptowalut pozostaje zmienny i nieprzewidywalny. Chociaż obecne warunki rynkowe i wskaźniki techniczne wskazują na pozytywne perspektywy dla DOGE w najbliższej przyszłości, nieprzewidziane wydarzenia lub szersze zmiany na rynku mogą z łatwością zakłócić obecną trajektorię.

Pomimo nieodłącznego ryzyka, ostatnie wyniki Dogecoina podkreślają ewoluujący charakter krajobrazu finansowego. Nawet zasoby cyfrowe powstałe w wyniku żartów internetowych mogą, w odpowiednich okolicznościach, zyskać dużą uwagę i wpływy na rynku.

Ponieważ Dogecoin w dalszym ciągu przyciąga uwagę zarówno entuzjastów kryptowalut, jak i inwestorów głównego nurtu, jego przyszłe wyniki będą uważnie obserwowane, aby sprawdzić, czy uda mu się rzucić wyzwanie swoim aktywom memowym i zyskać pozycję legalnego gracza w stale zmieniającym się świecie finansów.

Wyróżniony obraz z Ketut Subiyanto/Pexels, wykres z TradingView

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *