Papież Franciszek: „Ziemski ksiądz” to tylko „pogańskie duchowieństwo”

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Papież Franciszek powiedział słuchaczom, że żaden kapłan oddający się „światowości” nie jest lepszy od „poganina”.

ten rzymski Papież powiedział audiencji Kazanie czwartkowe że „bałwochwalstwo” jest stałym problemem wśród chrześcijan, chociaż nie zawsze jest łatwo rozpoznawalne. Papież twierdził, że „światowość duchowa”, „pragmatyzm” i „funkcjonalizm” nadal osłabiają i deprawują zarówno duchowieństwo, jak i świeckich.

„Jedna przestrzeń ukrytego bałwochwalstwa otwiera się wszędzie, gdzie się znajdzie przyziemne duchoweJest to „propozycja życia, kultury, kultury efemerycznej, przejawów, upiększeń”, powiedział papież Franciszek, „ziemski kapłan to nic innego jak pogański duchowny”.

Papież porównuje inwazję Rosji na Ukrainę z Kenem Wabel

Papież Wyjaśnił, że „światowość duchowa” jest formą „zwycięstwa, zwycięstwa bez krzyża”.

Grecki minister spraw zagranicznych Nikos Dendias przyjmuje papieża Franciszka po jego przybyciu na międzynarodowe lotnisko Eleftherios Venizelos w Atenach, Grecja, w sobotę 4 grudnia 2021 r.
(Zdjęcie AP / Thanassis Stavrakis)

Papież Franciszek powiedział: „Jezus modlił się, aby Ojciec bronił nas przed tą światową kulturą. To doświadczenie chwały bez krzyża jest przeciwko osobie Pana i przeciwko Jezusowi”.

Papież skrytykował również skupienie się na liczbach i danych, mówiąc: „Ci, którzy cenią tego ukrytego bożka, można rozpoznać po miłości do Statystykaliczby, które mogą zdepersonalizować każdą dyskusję i przemawiać do większości jako ostateczne kryterium rozróżnienia; To nie jest dobre. Nie może to być jedyna metoda ani standard dla Kościoła Chrystusowego”.

Ostatni przykład bałwochwalstwa, o którym wspomina Papież, dotyczy „bycia bardziej entuzjastycznie nastawionym do mapy drogowej niż do drogi”.

Papież Franciszek stwierdził, że nadmiernie funkcjonalny światopogląd prowadzi duchownych i wierzących do poszukiwania kompetencji i funkcji, a nie nadziei.

Powiedział: „Funkcjonalne nastawienie jest krótko zainteresowane dwuznacznością; dąży do wydajności. Stopniowo ten bożek wypiera w nas obecność Ojca”.

Obozy po obu stronach kulturowego rozłamu były wyśmiewane przez papieża Franciszka z powodu jego audiencji u różnorodnych polityków.

Spotkałem Papieża Prezydent Joe Biden I Przemawiająca w domu Nancy Pelosi przy różnych okazjach w zeszłym roku. Zarówno Biden, jak i Pelosi obnoszą się ze swoją wiarą katolicką, pomimo wyraźnego poparcia dla szeregu antykatolickich polityk.

Obaj politycy twierdzili, że Papież był przyjazny i wspierający, nie wspominając o sporach w takich kwestiach.

Papież wielokrotnie wypowiadał się przeciwko niemu teoria seksu I przemianę seksualną, nazywając to grzechem i zepsuciem młodości.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

„Młodzi ludzie potrzebują pomocy w zaakceptowaniu swojego ciała takim, jakim zostało stworzone”, powiedział na początku Papież, „ponieważ myślenie, że mamy absolutną władzę nad naszymi ciałami, zamienia się, często w subtelny sposób, w myślenie, że mamy absolutną władzę nad stworzeniem”. 2015.

Porównał także wykonanie aborcji do zatrudnienia „zawodowego mordercy” i powiedział, że praktyka ta jest formą morderstwa.

„Aborcja to coś więcej niż problem” – powiedział we wrześniu Papież – „Aborcja to morderstwo”. „Ten, który dokonuje aborcji, zostanie zabity”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *