Pasażerowie Alaska Airlines pozywają Boeinga na 1 miliard dolarów po tym, jak w trakcie lotu eksplodowało gniazdko w drzwiach

Trzej pasażerowie lotu Alaska Airlines, którzy zmuszeni byli awaryjnie lądować po eksplozji drzwi samolotu w trakcie lotu, złożyli pozew przeciwko Boeingowi na kwotę 1 miliarda dolarów.

the skargaW pozwie złożonym 20 lutego zarzucono zaniedbania producenta samolotu, które spowodowały wypadek na początku stycznia.

Kyle Rinker, Amanda Strickland i Kevin Kwok byli na pokładzie Alaska Flight 1282, kiedy zatyczka drzwi wyjściowych pośrodku samolotu odpadła i powietrze zaczęło uciekać.

W trakcie zdarzenia z samolotu zabrano telefony, koszulkę nastolatka i inne rzeczy osobiste, a pasażerowie trzymali się siedzeń i siebie nawzajem.

Na zdjęciu po wypadku widać dziurę pozostawioną przez wyrwaną uszczelkę drzwi

(za pośrednictwem Reutera)

Trzej powodowie, którzy siedzieli w dwóch rzędach po przekątnej od dołu, domagają się od producenta „znacznego odszkodowania karnego”.

„Wiem, że niektórzy ludzie byli w stanie wysłać SMS-y do swoich bliskich i powiedzieć im, co się dzieje. Nie mogliśmy nawet tego zrobić, po prostu musieliśmy trzymać się razem” – powiedziała pani Strickland. Powiedział ABC News.

Pani Strickland i jej chłopak Kyle Rinker powiedzieli placówce, że nie słyszeli krzyków innych pasażerów, ponieważ przepływ powietrza był zbyt głośny.

Dodała: „To było okropne. Nasze życie zmieni się teraz na zawsze. Tak jak powiedziałam, nie wiemy, czy kiedykolwiek będziemy mogli ponownie wsiąść do samolotu”.

W pozwie złożonym przez kancelarię prawniczą Jonathan W. Johnson twierdzi się, że Boeing powinien był przeprowadzić więcej inspekcji przed oddaniem 737 MAX 9 do użytku.

Boeing 737 MAX 9 linii Alaska Airlines sfotografowany wraz z innymi samolotami 737 na lotnisku miejskim Renton sąsiadującym z fabryką Boeinga w Renton w stanie Waszyngton, 25 stycznia 2024 r.

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Dotychczasowe dochodzenia wykazały, że w panelu, który spadł z samolotu podczas lotu z Portland w stanie Oregon do Ontario w Kalifornii, brakowało czterech głównych śrub. Na pokładzie było 174 pasażerów i sześciu członków załogi.

READ  Wyłącznie: Adani z Indii mówi, że sprzedaż akcji o wartości 2,5 miliarda dolarów jest na dobrej drodze, nawet gdy bankierzy rozważają zmiany

Siedmiu pasażerów i steward zostało lekko rannych, gdy samolot awaryjnie lądował w Portland.

Zarówno Alaska Airlines, jak i United Airlines wycofały 737 MAX 9 z eksploatacji na czas dochodzenia.

Federalny Urząd Lotnictwa stwierdził w poniedziałek, że Boeing nie spełnił standardów kontroli jakości podczas produkcji, natomiast inny raport wzbudził obawy dotyczące komfortu pracowników w zakresie zgłaszania problemów związanych z bezpieczeństwem.

Dochodzenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu w sprawie wypadku jest nadal w toku.

Alaska Airlines i Boeing nie odpowiedziały natychmiast na prośby o dalszy komentarz Niezależny W poniedziałek rzecznik Boeinga powiedział, że firma „nie ma nic do dodania”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *