Penkesu to ręcznie robiony laptop z mechaniczną klawiaturą

Nie ma już wielu ultrawydajnych laptopów poza zasięgiem Kieszeń PKB i jego skup się na grach następcy. Dzięki tabletom, smartfonom, a nawet urządzeniom mobilnym, takim jak Steam Deck, łagodzą one potrzeby marketingowe związane z posiadaniem laptopa, nie ma zbyt wiele miejsca na małe laptopy poza zabawą z posiadania zabawnej wersji tradycyjnego komputera.

Ale to nie powstrzymuje majsterkowiczów, Penk Chen Zbuduj własne laptopy Nazywa się Penkesu – laptop all-in-one z mechaniczną klawiaturą. Mógłby istnieć jako ogólny rekwizyt do filmu science fiction z lat 90. lub Urządzenie wideo do R&B w 2002 r..

Obudowa Penkesu jest zbudowana z części wydrukowanych w 3D w połączeniu z zawiasami zaprojektowanymi dla Game Boy Advance SP. Klapka wyposażona jest w szeroki 7,9-calowy pojemnościowy ekran dotykowy 400 x 1280, który łączy się poprzez zawias z kablem taśmowym przenoszącym sygnał HDMI z Raspberry Pi Zero 2 W w podstawie.

Następnie interfejs USB z ładowaniem, a także akumulator litowo-jonowy blokujący główne komponenty komputera, podążają za celem Chen, aby używać minimalnej ilości elektroniki. Jedyne, co pozostało dla Penkesu, to klawiatura, która składa się z kontrolera Arduino z niskoprofilowymi przełącznikami Kailh Choc V1, niskoprofilowych nasadek klawiszy i reszty elektroniki.

Penkesu .guts
Zdjęcie: Penk Chen za pośrednictwem GitHub

Rezultatem jest fantazyjny laptop, który trochę mi przypomina Raspberry Pi 400 Wbudowana klawiatura, w której mieści się komputer zasilany z ARM – ale z monitorem.

To nie jest pierwszy staromodny laptop Raspberry Pi, jaki widzieliśmy, ponieważ doszło do katastrofy Komputer Cyberdeck Raspberry Pi. Podobnie jak Penkesu, ma również mechaniczną klawiaturę. Ale zamiast kompaktowej konstrukcji, komponenty Cyberdeck są zapakowane w wytrzymałą, wodoodporną obudowę aparatu.

Małe projekty laptopów przechodziły etapy; W różnych momentach producenci ścigali się, aby zbudować kompaktowy i niedrogi Netbooki zorientowane na Internet Lub dołącz do Intel Wojna na MacBooku Air z Ultrabookami. Ale laptopy, takie jak upragniony, high-endowy Sony VAIO P, nigdy nie nadrobią zaległości. W przypadku VAIO P było tak, ponieważ był Bardzo bezużyteczny Za sprawą powolnego procesora Intel Atom, dziwnego 8-calowego ekranu o rozdzielczości 1600 x 786 i cenie około 900 dolarów.

Sony Vaio P

Byłoby wspaniale, gdyby producenci ponownie zrobili mini PC, takie jak Sony VAIO P.

Ale jeśli podoba Ci się wygląd VIAO P i masz Użyj przypadku dla Raspberry PiW takim razie może to fajne przenośne urządzenie jest właśnie dla Ciebie. Jeśli nie możesz wymyślić powodu, aby go zbudować, pamiętaj tylko, że może to być dla niego idealny komputer piraci.

Jeśli myślisz o podjęciu projektu, Penk Chen opublikował wszystkie potrzebne informacje na githubie, w tym pliki STL do druku 3D. I tak, ustawienie tapety Matrix byłoby świetne na tym urządzeniu.

READ  McLaren Solus GT wygrywa Goodwood Festival of Timed Speed ​​– raport Roba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *