Persona 3: Reloaded usuwa niesławną transfobiczną linię dialogu

OSTRZEŻENIE: Poniższa historia zawiera potencjalne spoilery dotyczące Persona 3 i Persona 3: Reload.

Seria Persona zawsze miała problemy z gejami i transfobią, ale Persona 3: Reloaded przynajmniej usuwa transfobię z jednej sceny.

Osobowość 3 Scena, o której mowa Jest impreza, która próbuje podrywać kobiety na plaży, a Akihiko, Junpei i bohater zbliżają się do postaci zwanej „Pretty Lady”. Po chwili kołysania się w przód i w tył Akihiko wskazała na kawałek zarostu na brodzie, a ładna pani odpowiedziała: „Gdzieś mi to umknęło?!”. Następnie Junpei krzyknął: „To on ?!”

Dialog jest bardzo Zostało to nieco zmienione w Persona 3 Portable (postać nazywa się „Pretty Lady” zamiast „Beautiful Lady”), ale nadal zawiera ten sam strach przed mutantami.

Jak już wspomniałem po raz pierwszy Kotaku Jednak zweryfikowane przez IGN, Persona 3: Reload nieznacznie zmienia dialog. Końcowy rezultat jest taki sam – impreza uciekająca przed kobietą – ale zamiast tego, że jest trans, tak naprawdę jest to zwolennik teorii spiskowych, który próbuje sprzedać jej krem ​​​​przeciwsłoneczny.

W nowej scenie rozmowa zaczyna się psuć, gdy Pretty Lady mówi im: „Wiesz, że słońce na niebie nie jest prawdziwe, prawda? To sztuczne słońce, które zostało wysłane w kosmos w latach 80.”.

Następnie jej bohaterka zmienia imię na „Delusional Lady”, gdy mówi im, że „zwykły krem ​​​​przeciwsłoneczny nie „działa” przeciwko temu fałszywemu słońcu” i próbuje sprzedać im „specjalny” filtr przeciwsłoneczny za 300 000 jenów. Gang odkrywa, że ​​ta postać nadal jest trochę dziwny. , ale w nowej wersji przynajmniej aspekt transfobiczny zniknął.

To nie pierwszy raz, kiedy Altus dokonał zmiany w serii Persona w oparciu o treści homofobiczne lub transfobiczne. W 2020 roku Altus zmienił niektóre sceny w Persona 5, które fani uznali za obraźliwe i homofobiczne w zachodnim wydaniu Persona 5 Royal.

READ  W przypadku skarg dotyczących awarii procesorów Intel 13. i 14. generacji dostępne są teraz dane na ich poparcie

Więcej informacji na temat Persona 3: Reload znajdziesz w naszej recenzji, w której Michael Higham przyznał remake'owi ocenę 9/10. „Dzięki doskonałej zmianie wizualnej i niezliczonym drobnym, ale znaczącym zmianom, Persona 3 Reload opowiada ponadczasową historię tragedii i nadziei z palącą szczerością emocjonalną” – napisał Higham.

Alex Stedman jest starszym redaktorem wiadomości w IGN i nadzoruje reportaże rozrywkowe. Kiedy nie pisze ani nie redaguje, można ją spotkać czytającą powieści fantasy lub grającą w Dungeons & Dragons.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *