Peter Navarro zwrócił się do Sądu Najwyższego o uniknięcie pójścia do więzienia w przyszłym tygodniu

Kevina Deitcha/Getty Images

Piotra Nawarro.


Waszyngton
CNN

Były doradca Trumpa, Peter Navarro, zwraca się do Sądu Najwyższego o oszczędzenie mu konieczności stawienia się w przyszłym tygodniu w więzieniu federalnym w celu odbycia czteromiesięcznej kary więzienia za obrazę Kongresu.

A Pilna prośba W piątek po południu Navarro zwrócił się do sądu o zwolnienie go z wolności do czasu kwestionowania wyroku przed federalnym sądem apelacyjnym w Waszyngtonie. Navarro ma stawić się w więzieniu federalnym w Miami do 19 marca.

Adwokaci Navarro argumentowali, że zawieszenie decyzji sądu niższej instancji odmawiającej jego propozycji pozostania na wolności było uzasadnione bez domagania się opóźnienia, nawet jeśli osoba składająca wniosek nie stwarza ryzyka ucieczki i budzi istotne wątpliwości prawne.

„Do czasu złożenia apelacji Navarro niewątpliwie nie stwarza ryzyka ucieczki ani bezpieczeństwa publicznego” – stwierdzili prokuratorzy.

Zamiast tego, argumentowali, Navarro złożył apelację i „podniesie w apelacji wiele kwestii, które jego zdaniem mogą doprowadzić do uchylenia jego wyroku skazującego lub nowego procesu”.

Jak dotąd dwa sądy niższej instancji odrzuciły podobne odwołania. W czwartek Okręgowy Sąd Apelacyjny DC jednomyślnie odrzucił ofertę Navarro, Stwierdził, że nie przedstawił w wystarczający sposób powodów, dla których powinien pozostać na wolności do czasu odbywania apelacji od wyroku.

W niepodpisanym postanowieniu sędziowie stwierdzili: „Jego apelacja nie zawiera istotnych kwestii prawnych ani, odwrotnie, nowego procesu, wyroku niezawierającego kary pozbawienia wolności lub obniżonej kary. Uwięzienie.”

Sąd Najwyższy poprosił prawników o udzielenie odpowiedzi do poniedziałkowego popołudnia.

Podczas rozprawy sędzia okręgowy USA Amit B. Navarro argumentował, że wyrok skazujący Mehty był błędny i że możliwość unieważnienia tego orzeczenia przez sąd apelacyjny oznacza, że ​​sąd powinien trzymać go z dala od więzienia. sprawa.

Decyzja Mehty stoi w jaskrawym kontraście ze sposobem, w jaki potraktowano sprawę skazującą Steve'a Bannona. Bannon też tam był Skazany Sędzia przewodniczący zezwolił współpracownikowi Trumpa na pozostanie w więzieniu do czasu, aż jego wyrok będzie rozpatrywany przez Okręgowy Sąd Apelacyjny Waszyngtonu na okres do czterech miesięcy za niezastosowanie się do wezwania Kongresu w toku śledztwa.

READ  Napięcia amerykańsko-rosyjskie na Ukrainie: komunikaty na żywo

Navarro został skazany na początku tego roku W dniu 6 stycznia 2021 r. został skazany na cztery miesiące więzienia po tym, jak we wrześniu został skazany za dwa zarzuty obrazy Kongresu za niezastosowanie się do wezwania komisji specjalnej Izby prowadzącej dochodzenie w sprawie ataku na Kapitol Stanów Zjednoczonych.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *