PlayStation 5 przeżywa swój najlepszy kwartał po ogromnym wzroście sprzedaży

Dział gier wideo Sony miał najlepszy kwartał finansowy od premiery PlayStation 5, ze znacznym wzrostem sprzedaży sprzętu do gier i własnego oprogramowania.

Jak ujawniono w Wyniki finansowe Sony za trzeci kwartał 2022 rPS5 miał najlepszy kwartał sprzedaży w historii z 7,1 milionami konsol sprzedanych w ciągu trzech miesięcy kończących się 31 grudnia 2022 roku. To daje konsolę na poziomie 12,8 miliona sztuk sprzedanych w roku fiskalnym 2022 i 32 milionów sztuk wysłanych od premiery. To wzrost o 34% rok do roku, liczba, która pokazuje, że niegdyś nękane problemy z zaopatrzeniem konsoli mogą być naprawdę za nami.

Sukces PS5 sprawił, że Sony zwiększyło swój roczny cel sprzedaży z 18 do 19 milionów.

Przychody ze sprzedaży w segmencie gier i usług sieciowych Sony wyniosły 1246,5 miliarda jenów, co oznacza wzrost o 53% rok do roku, podczas gdy zysk operacyjny wyniósł 116 miliardów jenów, wzrost o 25% rok do roku. To nie tylko najlepszy kwartał roku, ale najlepsze wyniki kwartalne z całego życia PS5.

Sony ma podobne dobre wieści poza samą sprzedażą konsoli. Sprzedaż gier wideo na poziomie 86,5 miliona nie osiągnęła najwyższego poziomu w trzecim kwartale ubiegłego roku (92,7 miliona), ale trzeci kwartał tego roku przyniósł znaczny wzrost sprzedaży gier własnych; Spośród 86,5 miliona sprzedanych gier 20,8 miliona to gry własne. Tylko 11 milionów z nich to God of War Ragnarok.

PlayStation Plus odnotował niewielki wzrost liczby abonentów, z 45,5 mln do 46,6 mln. To nie tylko przywraca jej szczyt 48 milionów użytkowników, ale miesięczna liczba aktywnych użytkowników usługi wzrosła do 112 milionów. Przychody PS Plus również wzrosły drugi kwartał z rzędu, prawdopodobnie dzięki subskrybentom planów PS Plus wyższego poziomu.

To był zatem mocny kwartał dla PlayStation. Ale chociaż wygląda na to, że problemy z zaopatrzeniem nie będą już powstrzymywać konsoli, z pewnością powstrzymały ją przed osiągnięciem takich samych liczb, jak jej poprzednik. W tym samym momencie cyklu życia PlayStation 4 sprzedano prawie 38 milionów sztuk.

READ  Ostrzeżenie o transakcji: Zaoszczędź do 500 USD na telewizorze 2022 Hisense U8H 4K Mini-LED do gier

Aby uzyskać więcej informacji na temat PlayStation, zapoznaj się z naszymi historiami o nowej aktualizacji oprogramowania PS5 w wersji beta, która dodaje czat głosowy Discord, a także o lutowych grach PS Plus i zakończeniu kolekcji PS Plus na PS5.

Matt Purslow jest redaktorem wiadomości i funkcji w Wielkiej Brytanii w IGN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *