Po stracie w pierwszym kwartale akcje Amazona spadły do ​​najniższego poziomu od dwóch lat – TechCrunch

Akcje Amazona spadły w piątek rano aż o 12%, najniższy poziom od dwóch lat. Wyniki pierwszego kwartału Wczorajszy dzień. Firma odnotowała stratę w wysokości 3,84 miliarda dolarów, czyli 7,56 dolarów na akcję w pierwszym kwartale. W pierwszym kwartale ubiegłego roku Amazon zgłosił Zysk 8,1 mld USD lub 15,79 USD na akcję.

Firma poinformowała w czwartek, że spodziewa się przychodów w drugim kwartale od 116 miliardów do 121 miliardów dolarów, co może kosztować analityków średnio 125,5 miliarda dolarów. przez CNBC. Amazon zgłosił również stratę w wysokości 7,6 miliarda dolarów na inwestycji w producenta pojazdów elektrycznych Rivian.

W swoim kwartalnym raporcie z wyników, dyrektor generalny Amazon, Andy Jassy, ​​powiedział, że firma koncentruje się na poprawie zdolności produkcyjnej i nabywczej, ale zajmie to trochę czasu, ponieważ Amazon będzie nadal walczył z inflacją i presją w łańcuchu dostaw.

„Epidemia i wynikająca z niej wojna na Ukrainie przyniosły niezwykły rozwój i wyzwania” – powiedział Jassi. „Dzisiaj, ponieważ nie ścigamy zdolności fizycznych ani osobowych, nasze zespoły koncentrują się na poprawie produktywności i efektywności kosztowej w naszej sieci realizacji zamówień. Wiemy, jak to zrobić i robiliśmy to już wcześniej. Pracujemy, ale widzimy zachęcające ulepszenia w wiele wymiarów doświadczenia klienta, w tym szybkość dostaw, ponieważ obecnie zbliżamy się do poziomów niespotykanych w poprzednich miesiącach.

Usługi subskrypcyjne, w tym członkowie Amazon Prime, otrzymywali kwartalnie 8,4 miliarda dolarów. W ostatnim kwartale firma Prime podniósł cenęMiesięczna opłata wzrosła z 12,99 USD do 14,99 USD, a roczne członkostwo zwiększyło się ze 119 USD do 139 USD, co oznacza wzrost o 17%. Firma zajmująca się handlem elektronicznym przypisała ten wzrost ciągłej ekspansji ofert członkostwa Prime oraz rosnącym płacom i kosztom transportu.

Wyniki Amazona pojawiają się w czasie, gdy firma dostrzega rosnącą dynamikę swoich pracowników w kierunku uzwiązkowienia. Na początku tego miesiąca ludzie pracowali w Amazon JFK8 Filling Center Głosował za zrzeszeniem się, Oznacza historyczny dzień trudnej wojny. Po wiadomościach Amazon powiedział, że jest „rozczarowany” i „ocenia”. [its] Opcje „Pracownicy w Centrum Wdrożeniowym LDJ5 na Staten Island” Obecnie trwa Ich własny głos.

READ  Źródła podają, że OG Anunoby z Raptors podpisał kontrakt z RJ Barrettem

W ramach kwartalnego raportu o zyskach Amazon ogłosił, że Prime Day odbędzie się w lipcu tego roku w ponad 20 krajach. Coroczne wydarzenie kontraktowe firmy zmieniło się w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ przenosi się na październik 2020 r. i trwa do czerwca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *