Pociąg wykoleił się na granicy Arizony i Nowego Meksyku, zamyka autostradę międzystanową 40

grać

Pociąg wykoleił się na linii stanu Arizona-Nowy Meksyk podobno jest przedmiotem dochodzenia. Według Departamentu Transportu stanu Arizona w pociągu towarowym znajdował się propan i benzyna.

Piątkowe wykolejenie pociągu nadal powoduje poważne bóle głowy dla pasażerów dojeżdżających do pracy. W pewnym momencie w obie strony Autostrada międzystanowa 40 W pobliżu Chambers w Arizonie zamknięte. Ale teraz zamknięte są tylko pasy w kierunku wschodnim. Kierowcy kierują się obecnie objazdem na drogę US 191 w kierunku północnym.

Wysłane przez Komisję Arizona Corporation XDawniej znany jako Twitter i podobno Pociąg BNSF Wykolejony w pobliżu Lupton w Arizonie.

The Departament Transportu Nowego Meksyku Na Facebooku zamieścił informację, że w pobliżu Nowego Meksyku doszło do wykolejenia pociągu mobilizować.

Cyklon: Zdjęcia i filmy pokazują, jak tornada pozostawiają ślad zniszczenia w Nebrasce w stanie Iowa

Władze stanu Arizona reagują na wykolejenie pociągu

Biuro szeryfa hrabstwa Apache opublikowało na Facebooku informację, że wykolejenie jest „uważane za incydent z materiałami niebezpiecznymi”, co doprowadzi do wydania nakazu ewakuacji pobliskich obszarów.

Gubernator stanu Arizona, Katie Hobbs, opublikowała w sobotę na X, znanym wcześniej jako Twitter, informację, że jest zaniepokojona wykolejeniem i będzie „uważnie monitorować sytuację”.

Dochodzenie jest w toku i nie zgłoszono żadnych obrażeń

Według doniesień kilku serwisów informacyjnych Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) i Federalny Zarząd Dróg (FRA) prowadzą obecnie dochodzenie w celu ustalenia przyczyny wykolejenia pociągu.

Na szczęście nie było żadnych obrażeń.

Wykolejenie pociągu dotknęło naród Navajo

Naród Navajo otrzymał rozkaz ewakuacji, ponieważ znajdował się w promieniu dwóch mil od wykolejenia. Ponadto policja Narodu Navajo była jedną z kilku agencji, które zareagowały na incydent.

READ  Jumbotron Bucksa pokazał coś, „prawdopodobnie nie powinien”

Opublikowane przez wodza narodu Navajo Buu Nygrena Raport „Naszą najgłębszą troską jest bezpieczeństwo i dobro naszych obywateli oraz osób bezpośrednio dotkniętych tym incydentem”. Prezydent dodał, że będzie współpracował z władzami i podejmie niezbędne środki ostrożności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *