Wstrząs przetacza się przez imprezę CBS WHCD

Dziś na wspólnym przyjęciu CBS i Politico przed coroczną kolacją korespondentów w Białym Domu panowało zamieszanie i niepokój, ponieważ pracownicy byli zszokowani wiadomością, że dyrektor generalny Paramount Global Bob Bakish ma nagle opuścić placówkę wcześnie rano w poniedziałek.

Od kilku dni słychać pogłoski na temat Bakish, gdy firma wchodzi w końcowy etap negocjacji na wyłączność w sprawie fuzji ze Skydance Davida Ellisona. Jednak jego zbliżający się wyjazd wywołał dziś wieczorem w Waszyngtonie lawinę niespokojnych spekulacji. Ellison zawsze był najbardziej zainteresowany studiem filmowym i dziełem historycznym. Choć wydaje się, że Skydance planuje zapewnić firmie bezpieczeństwo, przynajmniej przez jakiś czas, znawcy sieci nie pokładają w tym żadnych nadziei i nie są pewni przyszłości CBS oraz tego, kto za kilka dni będzie kierował Paramount Global – trojka najwyższa kadra kierownicza Nowy dyrektor generalny?

„Wiedzieliśmy, że nadchodzą zmiany, ale nikt nie spodziewał się, że Bob zrobi to tak szybko. Kto wie, jaki będzie następny krok?” Pracownicy spekulowali, że CBS zostanie sprzedane i przekazane pod kierownictwo Jeffowi Zuckerowi, i pojawiły się inne teorie. Były szef CNN kieruje spółką joint venture pomiędzy RedBird Capital, sponsorem Skydance, a funduszem inwestycyjnym ze Emiratów, powiedział dyrektor Paramount Global podczas wydarzenia Deadline .

Współzałożyciel Oracle, Larry Ellison, jest głównym inwestorem w Skydance i kluczem do każdej transakcji. Kilku rozmówców CBS obecnych na tym wydarzeniu wyraziło pewne obawy dotyczące powiązań miliardera z Donaldem Trumpem. (Według doniesień wspiera Tima Scotta i w tej kampanii nie przekazał darowizny republikańskiemu kandydatowi na prezydenta. David Ellison właśnie przekazał Joe Bidenowi prawie milion dolarów.)

Shari Redstone, która kontroluje Paramount za pośrednictwem swojego rodzinnego holdingu NAI, powierzyła Bakishowi zarządzanie połączonym ViacomCBS w 2019 r. Według źródeł ma on mniej wspierać umowę ze Skydance.

READ  Światowe akcje wahały się, a obligacje stabilizowały, gdy przeważały obawy przed recesją

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *