Podwyżka Rezerwy Federalnej, Bank Japonii, stopy procentowe, waluty

Ceny ropy rosną po podwyżce stóp przez Fed, utrzymują się obawy o popyt

Ceny ropy wzrosły po trzeciej z rzędu podwyżce stóp przez Rezerwę Federalną.

Reuters również Wspomniałem o chińskich rafineriach Oczekują, że kraj uwolni do 15 milionów ton kwot na eksport produktów naftowych do końca roku, powołując się na osoby zaznajomione z tą sprawą.

Kontrakty terminowe na ropę Brent Podczas gdy wzrósł o 0,45%, osiągając 90,24 USD za baryłkę Zachodni Teksas średniozaawansowany USA Wzrosła również o 0,45% do 83,3 USD za baryłkę.

– Lee Ying Shan

JPMorgan twierdzi, że podwyżka Fed prawdopodobnie utrzyma ryzykowne aktywa azjatyckie pod presją

Według Tai Hui, głównego stratega rynkowego ds. Azji i Pacyfiku w JPMorgan Asset Management, azjatyckie aktywa ryzyka, zwłaszcza firmy zorientowane na eksport, pozostaną pod presją w krótkim okresie po podwyżce stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

Tai dodał, że silny dolar prawdopodobnie się utrzyma, ale zacieśnienie polityki pieniężnej w większości azjatyckich banków centralnych – z wyjątkiem Chin i Japonii – powinno pomóc ograniczyć skalę osłabienia azjatyckiej waluty.

The Indeks dolara amerykańskiegoktóry mierzy dolara względem koszyka rówieśników, gwałtownie wzrósł i ostatnio osiągnął 111 697.

– Abigail Ng

Bank Japonii pozostał stabilny, trzymając się polityki kontroli krzywej dochodowości – jen osłabił się po 145

Bank Japonii utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie, zgodnie z komunikatem na swojej stronie internetowej – spełniając oczekiwania oczekiwane przez Ekonomiści w sondażu Reuters.

Japoński jen spadł do 145 wobec dolara krótko po decyzji.

„Japońska gospodarka odbiła się, gdy wznowienie działalności gospodarczej postępowało, podczas gdy zdrowie publiczne było chronione przed Covid-19, chociaż wpływ na to miały takie czynniki, jak wyższe ceny towarów” – podał bank centralny w oświadczeniu.

READ  Kontrakty terminowe Dow rosną przed raportem o inflacji CPI; Loty American Airlines na ziemi

Ji Lee

CNBC Pro: Ten zarządzający funduszem osiąga lepsze wyniki niż rynek. Na to stawia

Giełdy spadają, ale fundusz zarządzany przez Patricka Armstronga w Plurimi Wealth nadal generuje dodatnie stopy zwrotu. Zarządzający funduszem posiada szereg krótkich pozycji, aby radzić sobie ze zmiennością rynku.

Profesjonalni subskrybenci mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Xavier Ong

Waluty azjatyckie słabną po trzecim z rzędu dużym rajdzie Fed

Waluty w regionie Azji i Pacyfiku doświadczyły dalszego osłabienia po tym, jak Rezerwa Federalna USA po raz trzeci z rzędu podniosła stopy procentowe o 75 punktów bazowych.

Chiny kontynentalne yuan Osłabł do poziomu 7,09 wobec dolara, oscylując w pobliżu poziomów niewidzianych od czerwca 2020 r.

język japoński jen Osłabiony do 144,51, podczas gdy koreański wygraj – wygraj Wzrósł również o 1409 w stosunku do dolara – najniższy poziom od marca 2009 roku.

Dolar australijski spadł do 0,6589 USD.

– Jie Lee

Rentowność dwuletnich amerykańskich obligacji skarbowych jest zbliżona do najwyższego poziomu w 2007 r.

Kurs funta brytyjskiego spada dalej, by oscylować wokół 37-letniego minimum

The funt brytyjski Dalszy spadek porannego handlu w Azji, osiągając 1,1217 USD – najniższy poziom od 1985 r.

Waluta straciła na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego w tym roku wraz z rosnącymi obawami gospodarczymi.

Analitycy są podzieleni Czy BoE podniesie dziś stopy procentowe o 50 punktów bazowych czy o 75 punktów bazowych.

Funt brytyjski był ostatnio sprzedawany po 1,1223 USD.

– Abigail Ng

CNBC Pro: Mike Wilson z Morgana Stanleya wymienia kluczową cechę, którą kocha w akcjach

Bank Japonii prawdopodobnie utrzyma kontrolę nad krzywą dochodowości do końca 2022 r.: DBS

DBS Group Research poinformował we wtorkowej notatce, że znaczące korekty w polityce Banku Japonii mogą nastąpić dopiero po zmianie kierownictwa banku centralnego w połowie 2023 roku.

Jednak analitycy napisali, że BoJ może rozważyć pewne „dostrojenie polityki”, takie jak rozszerzenie zakresu docelowego o 10 punktów bazowych, w odpowiedzi na presję rynkową.

Dodała, że ​​„niezależnie od ingerencji” jen dolar Może testować 147,66 ostatnio widziany w sierpniu 1998, dodając, że nie wykluczają wzrostu kursu USD/JPY z powrotem powyżej 150 „bez gwałtownego spadku w USA, który skłoniłby Fed do cięć”.

– Abigail Ng

Kontrakty terminowe na akcje otwierają się niżej

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje spadły w środę wieczorem po niestabilnej sesji w głównych średnich, gdy inwestorzy rozważyli kolejną dużą podwyżkę stóp ze strony Rezerwy Federalnej.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average spadły o 16 punktów, czyli 0,05%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,19% i 0,31%.

– Sarah Min

Akcje spadają, Dow zamyka 522 punkty w niestabilnej sesji transakcyjnej

Akcje spadły w środę, ale zakończyły sesję na minusie po tym, jak Rezerwa Federalna ogłosiła kolejną podwyżkę stóp procentowych o 75 punktów bazowych.

Indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 522,45 punktu, czyli 1,7%, zamykając się na poziomie 30 183,78 punktu. S&P 500 spadł o 1,71% do 3789,93, a Nasdaq Composite spadł o 1,79% do 11220,19.

– Samantha Sobin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *