Najnowsze wydarzenia w Godzinach i Cudach 2024

Otwórz bezpłatnie Editor's Digest

Teraz już trzeci rok jako wydarzenie fizyczne, coroczne wydarzenie Godziny i cuda Wystawa w Genewie jest większa niż kiedykolwiek. Dobudowała drugą halę, zwiększając powierzchnię wystawienniczą o 12 000 metrów kwadratowych, a liczba marek wzrosła z 48 do 54, przy czym Raymonda Weila I Bremonta Wśród tych, którzy dołączają do zawodników wagi ciężkiej, takich jak Rolexa I Patka Philippe’a I niezależni, w tym Laurenta Ferrera I Rozsądek.

Co więc mają na myśli? W tym roku wzrosło zainteresowanie zegarkami damskimi – wszyscy, od najbardziej szanowanych domów zegarmistrzowskich z najwyższej półki po marki modowe, poważnie zastanowili się nad projektowaniem damskich nadgarstków… być może dlatego, że damskie zegarki nie są już ograniczone do kobiecych nadgarstków. Portorykański piosenkarz Bad Bunny stał się sztandarowym przedstawicielem ruchu „Prawdziwi mężczyźni noszą damskie zegarki”. Jest szczególnie znany ze swojego zainteresowania starymi damskimi zegarkami Patek, więc jestem pewien, że doskonale zdaje sobie sprawę, że to 25. rocznica powstania charakterystycznego dla Patka manszetkowego modelu Twenty-4, który świętuje swoje ćwierćwiecze luksusową różą. Złoty model z fioletową tarczą.

Przedmioty Hermesa z różowego złota i stali wyceniono na 8040 funtów

Twenty-4 był łatwym w noszeniu zegarkiem zawsze i wszędzie, a królem wszechstronności był… Hermes Nawiedza jej nową kolekcję Cut. Prezentowany w neutralnej pod względem płci kopercie 36 mm, z nakręcaną koronką pomiędzy pierwszą a drugą godziną (co prawdopodobnie zapewnia wygodę, gdy jest noszony luźno na nadgarstku) i z kolorowymi paskami, jest funkcjonalny, a jednocześnie modny, ale z lekkim dziwactwem projektowym, które chroni prawą stronę przed sztuczkami.

Od góry: Chanel Code Coco Couture, stal lakierowana na czarno, 8450 funtów.  Chanel Mademoiselle J12 Couture, czarna ceramika i czarna stal powlekana, cena 13 800 funtów.  Chanel Boyfriend Couture ze stali, żółtego złota i diamentów, wyceniony na 9050 funtów.  Chanel J12 Couture 33 mm, biała ceramika, stal powlekana na czarno i biały lakier, 6300 funtów.  Chanel J12 Couture 38 mm, czarna ceramika, stal powlekana na czarno i czarny lakier, 8450 funtów.  Chanel Première Charms Couture, ze stali pokrytej żółtym złotem i czarną powłoką, w cenie 9050 funtów.  Chanel Première Couture, żółte złoto, tytan i czarny lakier, 8600 funtów
Od góry: Chanel Code Coco Couture, stal lakierowana na czarno, 8450 funtów. Chanel Mademoiselle J12 Couture, czarna ceramika i czarna stal powlekana, cena 13 800 funtów. Chanel Boyfriend Couture ze stali, żółtego złota i diamentów, wyceniony na 9050 funtów. Chanel J12 Couture 33 mm, biała ceramika, stal powlekana na czarno i biały lakier, 6300 funtów. Chanel J12 Couture 38 mm, czarna ceramika, stal powlekana na czarno i czarny lakier, 8450 funtów. Chanel Première Charms Couture, ze stali pokrytej żółtym złotem i czarną powłoką, w cenie 9050 funtów. Chanel Première Couture, żółte złoto, tytan i czarny lakier, 8600 funtów

Pod okiem Frédérica Granje, kanał Wydaje się, że z roku na rok są coraz mądrzejsi w zakresie zegarków. Uwielbiam wesoły humor jej zegarka inspirowanego centymetrem, który owija się wokół nadgarstka w celowo cytowany sposób bułgarski Serpenti lub Tubogas, ale z unikalnym słownictwem Rue Cambon. Zegarek automatyczny Couture O'Clock, wyposażony w małą lalkę Coco Chanel, która ożywa po naciśnięciu przycisku, jest przykładem tego, jak można cieszyć się luksusowymi zegarkami.

Patek Philippe Twenty~4 numer referencyjny 4910/1201R-010, różowe złoto, 40 780 GBP

Patka Philippe’a Twenty-4 Ref 4910/1201R-010, różowe złoto, 40 780 GBP

Chopard Imperial, białe złoto i diamenty, oficjalny zegarek

Choparda Imperialny, z białego złota i diamentów, 133 000 funtów

Oczywiście, mistrzem maszyn jest Van Cleefa i Arpelsaco przynosi Rzemiosło artystyczne Mechanika łączy się w sposób, któremu nikt nie może dorównać. Marka poprzez swoje poetyckie komplikacje stworzyła nową gałąź zegarmistrzowskich przedsięwzięć. Co roku VCA znajduje nowy sposób na kibicowanie i w tym roku jest to Lady Arpels Brise d'Été: emaliowane motyle wskazują godzinę, a po naciśnięciu przycisku kwiaty kołyszą się na letnim wietrze.

Ten klimat kreatywności z pewnością przysłużył się zegarmistrzostwu damskiemu Piagetaktóra pod mądrym przywództwem Benjamina Kumara zdaje się pogodzić ze swoją bardziej aktywną stroną – czego dowodem jest duże złote Polo '79 i naprawdę imponujące zegarki jubilerskie z okazji 150-lecia marki.

Wysoka biżuteria Vacheron Constantin Grand Lady Cala, z białego złota i diamentów, oficjalne pełnomocnictwo
Wysoka biżuteria Vacheron Constantin Grand Lady Cala, z białego złota i diamentów, oficjalne pełnomocnictwo

dla tej części Vacheron Constantin Przeszukałem jego archiwa i znalazłem Calistę, wysadzane diamentami arcydzieło z 1979 roku. Był to wówczas najdroższy zegarek na świecie, co dało początek nowej tradycji zegarków jubilerskich w Vacheron, a najnowszą z nich była Wielka Lady Cala. oszałamiający, świecący przykład. Jednakże Vacheron nie zaniedbuje swoich kluczowych kompetencji w zakresie złożonego zegarmistrzostwa i w tym roku wprowadza na rynek niezwykle złożony Berkeley Watch, jednorazowy zegarek kieszonkowy, którego produkcja zajęła 11 lat. Vacheron twierdzi, że ma 63 komplikacje i jest to najbardziej skomplikowany zegarek kieszonkowy w historii. Berkeley szczególną uwagę przywiązuje do wskaźników kalendarza, które posiadają mechanizm nawiązujący do popularnego kalendarza chińskiego.

Vacheron Constantin Les Cabinotiers The Berkley Grand Complication, białe złoto, POA

Vacheron Constantin Les Cabinotiers The Berkley Grand Complication, białe złoto, pełnomocnictwo

Diatograf Lange & Söhne góra/dół, białe złoto, POA

Langa i Söhne’a Diatograf UP/DOWN, białe złoto, POA

W rzeczywistości istnieje wiele procedur prostowania w przypadku innych marek, IWC Uruchamia to, co nazywa, z lekką przesadą, Wiecznym Kalendarzem, świeckim wiecznym kalendarzem w portugalskim stylu z przekładnią na 400 lat, zapewniającą, że mechanizm uwzględnia wieki przestępne, a także wskaźnik fazy księżyca z dokładnością zaledwie 45. Miliony lat.

W więcej niż Jaegera-LeCoultre’a Możesz wybierać pomiędzy nowo wprowadzonym i bezwstydnie technicznym kalendarzem Duometre Helio Tourbillon Perpetual Calendar lub jego estetyczną odwrotnością, Master Ultra Thin Perpetual Calendar, skromną, stylową wersją tej klasycznej komplikacji, wizualnie odświeżoną i charakteryzującą się znacznym wzrostem mocy rezerwa na rok 2024. .

Chronograf Cartier Privé Tortue Monopoussoir, platyna, 56 500 funtów
Chronograf Cartier Privé Tortue Monopoussoir, platyna, 56 500 funtów

Cartiera Kontynuuje swoją zwycięską formułę nie dotykania za bardzo, ale oddychania archiwalnymi projektami i przywracania ich do życia. W tym roku przyszła kolej na Tortue, co tłumaczy się jako żółw, co daje całkowicie błędne wyobrażenie o zakrzywionej elegancji tego wspaniałego zegarka. Nawet biorąc pod uwagę oczekiwaną silną pozycję w biżuterii, to właśnie Cartiery wyróżniają się dla mnie, zwłaszcza wersja chronografu z podwójną tarczą.

Tag Heuer Carrera Chronograph Skipper, różowe złoto, 18 750 funtów
Tag Heuer Carrera Chronograph Skipper, różowe złoto, 18 750 funtów

Tortue nie jest jedynym świetnie wyglądającym rocznikiem. Jeden z moich ulubionych zegarków Tag HeueraNajnowszą produkcją marki jest Carrera Chronograph Skipper, chronograf z kołem kolumnowym ze sprzęgłem kolumnowym i 80-godzinną rezerwą chodu. Kapitan „Aye Aye”, jak go potocznie nazywa się, zadebiutował w 1968 roku, a niedawno został odnowiony w wersji stalowej. Odniósł taki sukces, że zadebiutował w kolorze różowego złota z bardzo stylowym niebieskim paskiem z tkaniny, który wydobywa z nas słonego kolenia. Tymczasem fani America's Cup będą zadowoleni z premiery gry Panerai„Okręt podwodny QuarantaQuattro Luna Rossa”. Jest wykonany z materiału o nazwie Ti Ceramitech, nowego materiału, który wymagał siedmiu lat badań i rozwoju w Laboratorio di Idee w fabryce Panerai w Neuchâtel (marka złożyła następnie wniosek patentowy na proces elektrolitycznego utleniania ceramiki tytanowej i plazmy).

Rolex Oyster Perpetual Cosmograph Daytona, białe złoto i diamenty, 61 450 funtów

Rolex Oyster Perpetual Cosmograph Daytona, białe złoto i diamenty, 61 450 funtów

Rolex Oyster Perpetual Deepsea z żółtego złota, wyceniony na 45 700 funtów

Rolex Oyster Perpetual Deepsea z żółtego złota, wyceniony na 45 700 funtów

A jeśli tego lata zamiast pływać pod wodą, swojego współtowarzysza stajennego LVMH znajdziesz w TAG Zenit Cofnął się także do późnych lat 60. XX wieku i powrócił wraz z DEFY Revival A3648. Oprócz bardzo kanciastej obudowy (np. 14-stronnej ramki) zachował on także pierwotną głębokość 600 metrów, która, jak podkreśla marka, wynosi 600 metrów, na cześć roku premiery zegarka, czyli 1969. Ale jeśli wolisz coś bardziej nowoczesnego, mamy Defy Extreme Diver w tytanowej obudowie o średnicy 42,5 mm.

Ale jeśli chodzi o nurkowanie ekstremalne, niewiele może mu dorównać RolexaDeepsea, który w tym roku zadebiutował 18-karatowym złotem. Wprowadzony na rynek w 2008 roku, jest wodoodporny do głębokości 3900 metrów i pod względem wydajności jest ekstremalną wersją już ekstremalnego modelu Sea-Dweller. Teraz, mając pełne 18 karatów, przyćmiewa (a także przewyższa) swojego rodzeństwa.

W rzeczywistości rok 2024 można opisać jako rok pełen emocji dla marki Rolex. Oprócz wersji zegarka z 18-karatowego złota, która działa na zabójczych dla użytkownika głębokościach, oferuje on także imponujące daty wysadzane klejnotami. Dostępne są także nowe wersje Daytony inkrustowane diamentami, z tarczami z masy perłowej w konfiguracji pandy i odwróconej pandy. Chociaż być może słyszałeś, że ten rok może być rokiem testów dla branży, nie spodziewaj się, że zbyt łatwo znajdziesz te rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *