Zbliżający się strajk pracowników w Lunds i Peerless może wpłynąć na zakupy świąteczne

Związek reprezentujący ponad 2500 pracowników Lunds & Byerlys planuje strajk w tym tygodniu w okresie szczytowych zakupów świątecznych.

Po głosowaniu w zeszłym tygodniu w sprawie zezwolenia na strajk, członkowie komórki United Food and Commercial Workers Local 663 powiedzieli w poniedziałek, że będą strajkować od czwartku do soboty przed świętem 4 lipca w przyszłym tygodniu.

Ten sam związek reprezentuje pracowników kilku sklepów Cub w Twins, którzy planowali strajk przed weekendem wielkanocnym, zanim obie strony osiągnęły 11-godzinną umowę. Następnie związek wycofał zarzuty dotyczące nieuczciwych praktyk pracowniczych, zarzuty, które również podsycają zbliżający się strajk Lunds & Byerlys.

Związek powiedział, że pracownicy Lunds & Byerlys są bez umowy od 7 marca i domagają się wiodących w branży płac i równego wynagrodzenia. Jej członkowie chcą również, aby plan opieki zdrowotnej kierowany przez pracowników był kontynuowany, a nie sponsorowany przez pracodawcę.

„Wielu z nas jest zaniepokojonych, ponieważ traci kontrolę nad naszą opieką zdrowotną” – powiedział Marshall Everhart, dyrektor delikatesów w sklepie Eden Prairie, podczas pikiety medialnej w tym miesiącu.

Opieka zdrowotna była trudnym problemem, ponieważ firma starała się współpracować ze związkiem zawodowym w celu poprawy tych świadczeń od 2017 r., powiedział Casey Enevoldsen, wiceprezes Lunds & Byerlys ds. doświadczenia pracowników i główny negocjator firmy.

Nie zaplanowano więcej rozmów w tym tygodniu.

„To nie jest normalne w naszej firmie” – powiedział Enevoldsen. „Mamy długą historię współpracy z różnymi związkami zawodowymi uznanymi w naszej firmie i osiągania wzajemnego porozumienia”.

Enevoldsen powiedział, że Lunds & Byerlys oferuje wiodące w branży płace i zaproponował wspólny panel do oceny równych wynagrodzeń. Według strony internetowej związku pracownicy zatrudnieni w niepełnym wymiarze godzin zarabiają od 14,50 do 18 dolarów za godzinę; Tradycyjni pełnoetatowi pracownicy zarabiają 27,13 USD za godzinę. Firma zasugerowała podwyżki stawek godzinowych z 2 do 4,5 dolara w ciągu dwóch lat, w zależności od stanowiska.

READ  Starbucks ponownie podniesie płace – ale nie dla związkowców

Lokal 663 oskarżył firmę o nieuczciwe praktyki pracownicze, twierdząc, że składała ona przymusowe oświadczenia pracownikom korzystającym z ich praw do udziału w chronionych skoordynowanych działaniach i przesłuchiwała pracowników na temat działalności związkowej. Miejscowy powiedział również, że Lowndes nielegalnie monitoruje działalność związkową i negocjuje w złej wierze.

„Zaprzeczamy wszelkim nieuczciwym praktykom pracy” – powiedział Enevoldsen.

W przypadku strajku pracowników Lunds & Byerlys wdroży plany awaryjne dotyczące obsługi 22 z 28 sklepów, których dotyczy strajk.

Sklepy związkowe to: Downtown Minneapolis; północny wschód od Minneapolis; Bloomington. Burnsville. chanhasen. Egan. Sklep Edina’s France Avenue i 50th Street; Glen Lake Minnetonka; Autostrada międzystanowa 7 Minnetonka; Golden Valley Maple Grove Navarra. Nokomis. Plymouth. Jezioro Prior, bogate pole; Ridgedale’a. Wizata St. Louis Park Uptown.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *