Policja rozpędziła protest działaczy propalestyńskich na Uniwersytecie w Amsterdamie

AMSTERDAM (AP) – W środę, drugiego z rzędu dnia niepokojów w związku z Jerozolimą, policja stłumiła protest propalestyńskich aktywistów na Uniwersytecie w Amsterdamie, czasami podczas brutalnych starć. Wojna w Gazie.

Gdy policja zakończyła oblężenie kampusu uniwersyteckiego, setki demonstrantów przeniosło się na pobliski plac, aby protestować do późnego wieczora, żądając zakończenia wojny. Niektórzy wzywali uniwersytet do zerwania więzi akademickich z Izraelem.

Nie jest jasne, ile osób zostało rannych podczas kłótni i ilu demonstrantów zostało aresztowanych przez policję.

Na Uniwersytecie w Utrechcie, około 45 kilometrów na południe, studenci zajęli budynek uniwersytetu w proteście przeciwko działaniom Izraela w wojnie z Hamasem w Strefie Gazy.

Protesty studenckie nabierają tempa w całej Europie po podobnych akcjach na amerykańskich uniwersytetach, gdzie powstało kilka obozów.

Wojna rozpoczęła się po tym, jak palestyńskie grupy zbrojne zaatakowały południowy Izrael, zabijając 1200 osób w niespodziewanym ataku i biorąc około 250 zakładników. Według lokalnych urzędników ds. zdrowia w odwetowej operacji wojskowej Izraela zginęło ponad 34 700 Palestyńczyków. Strefa Gazy została zniszczona.

READ  Liczba ofiar śmiertelnych z powodu osuwisk w Brazylii osiągnęła 117, policja: 116 zaginęło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *