Policja w Toronto była krytykowana za doradzanie mieszkańcom, aby zostawiali kluczyki do samochodu dostępne dla złodziei

wiadomości ze świata


Policja w Toronto jest wyśmiewana za doradzanie Kanadyjczykom, aby zapobiegawczo dali złodziejom kluczyki do samochodu, aby uniknąć potencjalnych brutalnych sprzeczek.

Policja wydała dziwne informacje w związku ze wzrostem liczby złodziei włamujących się do domów i kradnących ludziom samochody.

„Aby zapobiec możliwości ataku w twoim domu, zostaw łańcuchy przy drzwiach wejściowych, ponieważ włamują się do twojego domu, aby ukraść twój samochód; nie chcą niczego innego” – powiedział w zeszłym miesiącu Marco Ricciardi. Jak podaje „City News”.

CST. Marco Ricciardi zalecił mieszkańcom Toronto pozostawienie kluczy głównych „przy drzwiach wejściowych”, aby uniknąć włamania się złodziei samochodów do ich domów. Złodzieje często są uzbrojeni, a Ricciardi przypomniał mieszkańcom, że „nie jest to broń-zabawka”.

Policja w Toronto poradziła mieszkańcom, aby zostawiali klucze w torbie Faradaya przed drzwiami, aby zniechęcić złodziei, którzy często są uzbrojeni, do wchodzenia do ich domów.

Ich rady zostały szybko przyjęte, co skłoniło wydział do podjęcia działań Wydanie oświadczenia w środę Broniąc swoich intencji jako „w dobrej wierze”.

Ale Kanadyjczykom nadal nie podoba się ta „dziwna” rada.

„Policja w Toronto radzi mieszkańcom, aby zostawiali swoje rzeczy w pobliżu drzwi. Sugerują, że dzieje się tak dlatego, że najeźdźcy wkraczają do domów przede wszystkim w celu kradzieży samochodów. Dlaczego nie powiesić kluczy za drzwiami? Albo jeszcze lepiej, po prostu zostawić je w samochodzie. ” Napisał jeden użytkownik X.

Kolejna kobieta ma dość „Warto też zostawić zimne piwo i ciasteczka” – dodała swoją sarkastyczną sugestię. „Jeśli sprawy się skomplikują, TPS rozwiąże problem świeżą, gorącą kawą”.

Policja w Toronto poradziła mieszkańcom, aby zostawiali klucze w torbie Faradaya przed drzwiami, aby zniechęcić złodziei do wchodzenia do ich domów i uniknąć potencjalnie brutalnych konfrontacji.
Według policji w Toronto liczba kradzieży samochodów w 2023 r. wzrosła o prawie 25% w porównaniu z rokiem poprzednim, a włamania do domów i kradzieże samochodów wzrosły o 400%.
Policja ustosunkowała się w środę, uznając radę funkcjonariusza za „dobrą intencję”, po czym przedstawiła inne sugestie dotyczące zapobiegania kradzieżom samochodów, w tym parkowanie samochodów w garażach, dodanie dodatkowego oświetlenia zewnętrznego i instalację kamer bezpieczeństwa. OficjalnyYRP

Kolejny oskarżony policjant O „ogólnokrajowym szaleństwie porażek” władze żartowały: „Chłopaki, czy moglibyście ułatwić ludziom kradzież waszych samochodów, żeby zamiast tego nie włamywali się do waszych domów?” Dziękuję – policja w Toronto.”

Jeden z użytkowników po prostu poprosił policję, aby wykonała swoją pracę, Napisz na X: „Nie bez powodu obowiązują przepisy. Musimy z nich korzystać i egzekwować je. „

READ  Grupa praw człowieka oskarża Izrael o bombardowanie budynków mieszkalnych białym fosforem w Libanie

Inny zażartował: „Kanada. Gdzie nie możesz bronić swojej własności. Po prostu ją oddaj”.

Ich rady zostały szybko skrytykowane, a jedna określiła je jako „dziwaczne”. Inni zwrócili się do policji o egzekwowanie prawa.
Inny oskarżył policję o „nieudane szaleństwo na poziomie państwa” i stwierdził, że władze ułatwiają złodziejom życie.
Jeden z użytkowników po prostu poprosił policję, aby wykonała swoją pracę, pisząc w X: „Nie bez powodu obowiązują przepisy. Musimy z nich korzystać i je egzekwować”.

W środę policja zasugerowała inne sposoby zapobiegania kradzieży samochodów, poza praktycznym przekazaniem kluczyków, które obejmują parkowanie pojazdów w garażu, dodanie dodatkowego oświetlenia zewnętrznego i zainstalowanie kamer bezpieczeństwa.

Według policji w Toronto liczba kradzieży samochodów w 2023 r. wzrosła o prawie 25% w porównaniu z rokiem poprzednim, a włamania do domów i kradzieże samochodów wzrosły o 400%.

Według City News problem stał się tak poważny, że inny kanadyjski organ ścigania, policja regionalna York, zaczęła rozdawać mieszkańcom blokady do drzwi, aby zapobiec otwieraniu drzwi przez złodziei w celu kradzieży kluczy.

„The Post” zwrócił się do policji w Toronto z prośbą o komentarz.
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2024/03/15/world-news/toronto-police-slammed-for-advising-residents-to-leave-car-keys-within-easy-reach-for-thieves/?utm_source =url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *