Sony PS5 Pro jest nawet trzy razy szybsze i może pojawić się w wakacje 2024 roku

Mówi się, że Sony pracuje nad modelem PlayStation 5 Pro, który mógłby mieć znacznie mocniejszy procesor graficzny i nawet trzykrotnie szybszy niż obecne modele PS5. Prawo YouTubera Moore’a umarło Twierdzi, że miał dostęp do dokumentu przeglądu technicznego PS5 Pro o nazwie kodowej Trinity i teraz Tom Henderson w Gry wewnętrzne Z raportów wynika, że ​​ujawnione specyfikacje są dokładne, a premiera konsoli jest obecnie planowana na okres świąteczny 2024 roku.

Zrzuty ekranu z dokumentu technicznego zawierają odniesienie do 67 teraflopów w 16-bitowej arytmetyce zmiennoprzecinkowej, co odpowiada około 33,5 teraflopom w arytmetyce pojedynczej precyzji. Mówi się, że skutkuje to 45-procentową poprawą wydajności w porównaniu z PS5. Obecna konsola PS5 to konsola o wydajności 10,28 teraflopa, więc potrojenie oznaczałoby znaczny wzrost wydajności wyłącznie po stronie procesora graficznego. Jak podaje Henderson, PS5 Pro może oferować nawet 3-krotną wydajność śledzenia promieni („w niektórych przypadkach x4”).

W dokumentach zamieszczonych na portalu deweloperskim Sony wspomina się także o PlayStation Spectral Supersolution (PSSR). Krążą pogłoski, że technologia ta wykorzystuje uczenie maszynowe PlayStation do skalowania obrazu na wzór DLSS Nvidii lub FSR AMD. Może to obejmować skalowanie do rozdzielczości 8K w przyszłych wersjach i pomoże poprawić wydajność śledzenia promieni na podobno PS5 Pro.

Choć firma More Dead Law nie zawsze była najbardziej wiarygodnym źródłem wycieków z konsoli, Henderson donosi, że własne studia Sony testują zestawy deweloperskie dla PS5 Pro od września, a strony trzecie mogą potencjalnie pojawić się w styczniu. Hendersona Poprzednio wspomniane W zeszłym roku planowano premierę PS5 Pro z docelową datą premiery na listopad 2024 r. Wygląda na to, że Sony może być o krok od osiągnięcia tych ambitnych ram czasowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *