Posty Bluesky w końcu stają się widoczne, jeśli nie jesteś zalogowany

Bluesky pozostaje zdecentralizowaną alternatywą dla Twittera, dostępną tylko na zaproszenie, ale teraz nie trzeba się logować, aby móc zobaczyć posty na platformie – twierdzi Post na blogu Od dyrektora generalnego Bluesky, Jaya Grabera. Możesz teraz przeglądać posty z Internetu i aplikacji Bluesky — lubię to.

Jeśli chcesz uniemożliwić niezalogowanym użytkownikom oglądanie Twoich postów, możesz „odradzić” to, klikając przycisk przełączania w Ustawieniach. Jednak Plosky zwraca uwagę, że „inne aplikacje mogą nie spełnić tej prośby” i że zmiana nie powoduje, że Twoje konto staje się prywatne.

„Bluesky to sieć otwarta i publiczna” – mówi Bluesky w notatce pod przełącznikiem. „To ustawienie ogranicza jedynie widoczność treści w aplikacji i witrynie Bluesky. Inne aplikacje mogą nie respektować tego ustawienia”. W poście na blogu Graber zauważa, że ​​„posty na Bluesky zawsze były publiczne w narzędziach dla programistów i innych aplikacjach”.

Bluesky ma także nowe logo: motyla. Wcześniej logo aplikacji przedstawiało błękitne niebo z chmurami, ale „na początku zauważyliśmy, że ludzie w naturalny sposób używali ikony motyla 🦋, aby wskazać uchwyty Bluesky” – mówi Graber w poście na blogu. „Butterfly nawiązuje do naszej misji przekształcania mediów społecznościowych w coś nowego”.

Myślę, że motyl to ogromny postęp w stosunku do zwykłego błękitnego nieba. Jak zauważył mój kolega Parker Ortolani, aplikacja zawiera zabawne animacje Fanom Twittera będzie się to wydawać znajome. (Mam na myśli Twittera, nie X.)

Wraz z rosnącym impetem ActivityPub — w tym bardzo publicznym wsparciem ze strony Meta's Threads — obawiałem się, że Bluesky, który opiera się na własnym protokole AT, może pozostać w tyle. Ale za każdym razem, gdy przełączam się na moje konto Bluesky, ludzie wydają się dobrze bawić — a platforma też wydaje się szybko rozwijać — więc mam nadzieję, że protokoły będą współistnieć i zwiastują różnorodną przyszłość.

READ  Nintendo ogłasza Everybody 1-2-Switch!, zamówienia przedpremierowe są już dostępne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *