Poszukiwana pomoc NASA: operatorzy krótkofalarstwa prosimy o złożenie wniosku

NASA niedawno zwerbowała naukowców-obywateli, a ich ostatnia rozmowa polega na szukaniu pomocy u krótkofalowców. Oni chcą ciebie Nawiązywać i raportować łączność radiową W latach 2023 i 2024 w Ameryce Północnej. Z ich strony internetowej:

Połączenie jest możliwe dzięki interakcjom między naszym Słońcem a jonosferą, zjonizowanym obszarem ziemskiej atmosfery, który znajduje się w odległości około 80 do 1000 km. Nadchodzące zaćmienia (14 października 2023 r. i 8 kwietnia 2024 r.) zapewniają wyjątkową okazję do zbadania tych interakcji. Kiedy ty i inni członkowie HamSCI będziecie transmitować, odbierać i rejestrować sygnały w całym widmie radiowym podczas zaćmienia, wygenerujecie cenne dane do testowania komputerowych modeli jonosfery.

Następne zaćmienie będzie w październiku tego roku iw kwietniu 2024, więc masz trochę czasu na zorganizowanie postoju. Według NASA „Będzie to zabawne i przyjazne wydarzenie z elementem rywalizacji”. Więc jeśli lubisz naukę, kosmos lub rywalizację, wygląda na to, że będziesz zainteresowany. Teraz wielkim wydarzeniem jest Eclipse QSO Party. Pojawi się również wyzwanie wykrywania sygnału, niektóre pomiary dla stacji nadawczych WWV, CHU i AM oraz pomiary wysokości jonosfery. Będzie też jakieś wydarzenie o bardzo niskiej częstotliwości. Szczegóły dotyczące wielu z tych wydarzeń wciąż nie są znane.

Hams ma oczywiście długą historię eksperymentowania z przestrzenią. Sygnały rutynowo odbijają się od księżyca. Pozwalają również sygnałom radiowym odbijać się od ścieżek zjonizowanego gazu za meteorami za pomocą specjalnego oprogramowania komputerowego.

READ  Kolejny nauczyciel! Teleskop Kosmiczny Webba zakończył pierwsze zestrojenie wielu instrumentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *