Powodzie w Chinach spowodowały śmierć co najmniej 12 osób, a tysiące ewakuowano

Błyskawiczne powodzie na południowym zachodzie i północnym zachodzie Chiny Oficjalne media podały, że co najmniej kilkadziesiąt osób zginęło, a tysiące zostało rannych.

Co najmniej sześć osób zginęło, a 12 innych zaginęło po ulewnych deszczach, które spowodowały gwałtowne powodzie w południowo-zachodniej prowincji Syczuan, podała w niedzielę państwowa agencja informacyjna CGTN.

Według raportu do soboty ewakuowano około 1300 osób.

Tymczasem State Broadcasting Corporation (CCTV) poinformował, że w Longnan City w północno-zachodniej prowincji Gansu zgłoszono sześć kolejnych zgonów, a 3000 osób zostało ewakuowanych. W ciągu półtora dnia opady w najbardziej dotkniętych obszarach wyniosły średnio 98,9 mm, co stanowi dwukrotność średniej opadów w lipcu.

Deszcz jest spowodowany falą upałów w niektórych częściach kraju, w tym we wschodniej prowincji Zhejiang i mieście Szanghaj, a temperatury wzrosły w zeszłym tygodniu do 42 stopni Celsjusza (107,6 Fahrenheita).

Oczekuje się, że fale upałów powrócą w tym tygodniu w wielu częściach Chin, aż do końca sierpnia, powiedział prognozujący pogodę. Temperatury od 39 ° C do 42 ° C (102,2 ° F do 107,6 ° F) są spodziewane w południowym regionie po 20 lipca, w tym w prowincjach Jiangxi, Zhejiang i Fujian.

Na swojej stronie internetowej prognostyk powiedział, że ekstremalne upały potrwają „przez długi okres” 40 dni, w porównaniu ze zwykłymi 30 dniami.

Eksperci twierdzą, że takie ekstremalne zjawiska pogodowe stają się coraz bardziej prawdopodobne z powodu zmiany klimatu. Cieplejsze powietrze może zmagazynować więcej wody, powodując większe eksplozje chmur po uwolnieniu.

Powódź powoduje częściowo problemy gospodarcze Surowe działania przeciwko COVID-19 Ograniczanie podróży i zakłócanie łańcuchów dostaw.

Samochód stoi obok fragmentu mostu, który został zmyty przez wody powodziowe w Qingyang w północno-zachodnich Chinach
Samochód stoi obok fragmentu mostu zmiecionego przez powódź na rzece w Qingyang, w prowincji Gansu w północno-zachodnich Chinach. Zdjęcie: AP

Chiny nie są jedynym krajem, który cierpi z powodu trudnych warunków pogodowych. Strażacy w Portugalii, Hiszpanii, Francji, Grecji i Maroku Gaszenie pożarów lasów szaleje na dziesiątkach tysięcy hektarów, jak w tym tygodniu Fala upałów nadal przynosi ekstremalne temperatury Spowodował setki zgonów w całej południowo-zachodniej Europie.

READ  Skandal na poczcie: uchylenie wyroków skazujących setki ofiar

Druga fala upałów lata – temperatury osiągnęły 47 ° C (116 ° F) w Portugalia A 45 stopni Celsjusza w Hiszpanii – spowodowały pożary, które zmusiły tysiące ludzi do ewakuacji.

w UK , Pierwszy czerwony alert o wyjątkowym upale Wszedł w życie, a temperatury mają osiągnąć 41 stopni Celsjusza (105,8 Fahrenheita) w ciągu najbliższych dwóch dni, bijąc rekordy cieplne kraju.

W Niemczech spadek poziomu wody w Renie z powodu suszy zakłócił krajowy łańcuch dostaw towarów. Fale upałów dotknęły również południowe Stany Zjednoczone.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *