Powodzie w Chinach spowodowały śmierć co najmniej 12 osób, a tysiące ewakuowano

Błyskawiczne powodzie na południowym zachodzie i północnym zachodzie Chiny Oficjalne media podały, że co najmniej kilkadziesiąt osób zginęło, a tysiące zostało rannych.

Co najmniej sześć osób zginęło, a 12 innych zaginęło po ulewnych deszczach, które spowodowały gwałtowne powodzie w południowo-zachodniej prowincji Syczuan, podała w niedzielę państwowa agencja informacyjna CGTN.

Według raportu do soboty ewakuowano około 1300 osób.

Tymczasem State Broadcasting Corporation (CCTV) poinformował, że w Longnan City w północno-zachodniej prowincji Gansu zgłoszono sześć kolejnych zgonów, a 3000 osób zostało ewakuowanych. W ciągu półtora dnia opady w najbardziej dotkniętych obszarach wyniosły średnio 98,9 mm, co stanowi dwukrotność średniej opadów w lipcu.

Deszcz jest spowodowany falą upałów w niektórych częściach kraju, w tym we wschodniej prowincji Zhejiang i mieście Szanghaj, a temperatury wzrosły w zeszłym tygodniu do 42 stopni Celsjusza (107,6 Fahrenheita).

Oczekuje się, że fale upałów powrócą w tym tygodniu w wielu częściach Chin, aż do końca sierpnia, powiedział prognozujący pogodę. Temperatury od 39 ° C do 42 ° C (102,2 ° F do 107,6 ° F) są spodziewane w południowym regionie po 20 lipca, w tym w prowincjach Jiangxi, Zhejiang i Fujian.

Na swojej stronie internetowej prognostyk powiedział, że ekstremalne upały potrwają „przez długi okres” 40 dni, w porównaniu ze zwykłymi 30 dniami.

Eksperci twierdzą, że takie ekstremalne zjawiska pogodowe stają się coraz bardziej prawdopodobne z powodu zmiany klimatu. Cieplejsze powietrze może zmagazynować więcej wody, powodując większe eksplozje chmur po uwolnieniu.

Powódź powoduje częściowo problemy gospodarcze Surowe działania przeciwko COVID-19 Ograniczanie podróży i zakłócanie łańcuchów dostaw.

Samochód stoi obok fragmentu mostu, który został zmyty przez wody powodziowe w Qingyang w północno-zachodnich Chinach
Samochód stoi obok fragmentu mostu zmiecionego przez powódź na rzece w Qingyang, w prowincji Gansu w północno-zachodnich Chinach. Zdjęcie: AP

Chiny nie są jedynym krajem, który cierpi z powodu trudnych warunków pogodowych. Strażacy w Portugalii, Hiszpanii, Francji, Grecji i Maroku Gaszenie pożarów lasów szaleje na dziesiątkach tysięcy hektarów, jak w tym tygodniu Fala upałów nadal przynosi ekstremalne temperatury Spowodował setki zgonów w całej południowo-zachodniej Europie.

Druga fala upałów lata – temperatury osiągnęły 47 ° C (116 ° F) w Portugalia A 45 stopni Celsjusza w Hiszpanii – spowodowały pożary, które zmusiły tysiące ludzi do ewakuacji.

w UK , Pierwszy czerwony alert o wyjątkowym upale Wszedł w życie, a temperatury mają osiągnąć 41 stopni Celsjusza (105,8 Fahrenheita) w ciągu najbliższych dwóch dni, bijąc rekordy cieplne kraju.

W Niemczech spadek poziomu wody w Renie z powodu suszy zakłócił krajowy łańcuch dostaw towarów. Fale upałów dotknęły również południowe Stany Zjednoczone.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu

READ  Incydent, który miał miejsce na uboczu rozmów, pozostawił Abramowicza i ukraińskich negocjatorów z lekkim łuszczeniem się skóry i bólem oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *