Pozew przeciwko Apple, ambicje AI Microsoftu i niespodzianki Nvidii

Kredyty obrazkowe: Bryce’a Durbina/TechCruncha

W tym numerze Week in Review mamy ważne wieści na temat najnowszego pozwu antymonopolowego Apple. W wiadomościach pojawiały się także ambicje Microsoftu dotyczące sztucznej inteligencji, więc przyjrzyjmy się im.

Czy ktoś Ci to przekazał? Zarejestruj się tutaj, aby otrzymywać nasz biuletyn z cotygodniowymi recenzjami w swoich skrzynkach odbiorczych.

Stany Zjednoczone przyłączyły się do międzynarodowych organów regulacyjnych, oskarżając Apple o stosowanie monopolistycznych metod w celu więzienia użytkowników iPhone'a. W odpowiedzi Apple twierdzi, że działania Departamentu Sprawiedliwości mogą zniszczyć dokładnie to, co użytkownicy cieszą się w telefonach i ekosystemie.

Pozew Departamentu Sprawiedliwości łączy Apple z erą Microsoftu w latach 90., chociaż istnieją pewne kluczowe różnice między obiema firmami i ich wysiłkami, aby zatrzymać klientów.

Nie należy jednak oczekiwać, że pozew przyniesie duże korzyści w krótkim okresie. Eksperci spodziewają się, że znalezienie rozwiązania może zająć od trzech do pięciu lat.

Ale to nie wszystko — czytaj dalej, aby uzyskać więcej aktualizacji na temat IPO Reddita, wydarzenia GTC Nvidii i nieoczekiwanej zmiany na kontach Glassdoor.

Aktualności

Microsoft jest do bani w klientach Inflection AI: Microsoft nabył we wtorek współzałożycieli głośnego start-upu zajmującego się sztuczną inteligencją w ramach umowy, w ramach której Mustafa Suleiman zostaje liderem jednostki Microsoft zajmującej się sztuczną inteligencją skierowaną do konsumentów, a Karen Simonyan zostaje wiceprezesem wykonawczym i dyrektorem generalnym tej samej grupy. Wszystko to miało miejsce po tym, jak firma Inflection zebrała 1,3 miliarda dolarów, a największym inwestorem startupu był, jak się domyślacie, Microsoft.

Wydarzenie Nvidia GTC: Pamiętasz, kiedy ich najważniejsza wiadomość dotyczyła ray tracingu? Na szeroko zakrojonej konferencji programistów GTC firma Nvidia otrzymała kilka niespodzianek od dyrektora generalnego Jensena Huanga, w tym prognozę, że sztuczna inteligencja ogólna pojawi się za pięć lat oraz wieści o nowej platformie sztucznej inteligencji dla robotów humanoidalnych o nazwie GR00T.

READ  Transfery Fed do Skarbu Państwa spadły z miliardów do prawie zera

AI Google Gemini na iPhone'ach?Mówi się, że obie firmy prowadzą rozmowy, które mogą doprowadzić do wdrożenia modelu sztucznej inteligencji Google do obsługi kilku nadchodzących aktualizacji iOS, pozostawiając pytanie, czy będzie to chwilowa przerwa do czasu, aż wysiłki Apple w zakresie sztucznej inteligencji nabiorą tempa, czy też długoterminowe partnerstwo Albo po prostu jedna z tych negocjacji, która nigdy nie dociera do mety.

Hakowanie i prywatność

Inwestorzy podważają wcześniejsze inwestycje w szkodliwe oprogramowanie: Administracja Bidena tworzy międzynarodową koalicję w celu zwalczania komercyjnego oprogramowania szpiegującego, a inwestorzy teraz do niej dołączają. Jednak jeden z tych inwestorów był wcześniej zaangażowany w ten sam biznes, z którym obecnie walczy, dowiedział się wyłącznie TechCrunch.

Zhakuj turniej o wartości 5 milionów dolarów „dla zabawy”: Czasami podane uzasadnienie włamania, które szturmem podbija społeczność graczy, jest tak proste, jak również zamiar twórców polegający na podkreśleniu exploita użytego do zatrzymania turnieju Apex Legends.

Uważaj na recenzje Glassdoor: Użytkownicy zgłosili, że ich prawdziwe nazwiska zostały dodane do ich profili bez ich zgody, a jedynym rozwiązaniem jest całkowite usunięcie ich kont. Czas jeszcze raz sprawdzić, czy kuchenka, którą zrobiłeś, obraziła poprzedniego pracodawcę!

Finansowanie i oferty publiczne

IPO Reddita rozpoczęło się mocno: Akcje, które zaczynały się od 34 dolarów za akcję, wzrosły pierwszego dnia o 48% i zakończyły na 46 dolarów po zamknięciu giełdy w piątek.

Już pierwszego dnia Astera Labs balonuje do 72%.: Firma produkująca urządzenia komunikacyjne dla centrów danych w chmurze obliczeniowej czerpie ogromne korzyści z boomu związanego ze sztuczną inteligencją, odnotowując w ubiegłym roku przychody rosnące o 45% do 115,8 mln dolarów, a jej akcje pierwszego dnia zamknęły się na poziomie 62,03 dolarów.

Firma zajmująca się przeglądarkami pozyskuje 50 milionów dolarów przy wycenie na 550 milionów dolarów: Startup stojący za Arc Browser ma ambitną, złożoną i czasami kontrowersyjną wizję zastąpienia przeglądarek na komputerach PC. Pomimo kilku premier nowych funkcji i aktualizacji sztucznej inteligencji firma nadal nie jest pewna swojej ścieżki do monetyzacji.

READ  Dow Jones Futures: S&P 500 odzyskuje kluczowy poziom, ale bądź ostrożny; Tesla podwoiła amerykańską zniżkę

Runda bonusowa

Sztuczna inteligencja słabo radzi sobie z ortografią, a winne są generatory obrazów: Jeśli kiedykolwiek widziałeś okropną pisownię na obrazie wygenerowanym przez sztuczną inteligencję, nie jesteś sam. Zagłębiliśmy się w to, dlaczego sztuczna inteligencja pomimo swojego ogromnego potencjału wciąż ma problemy z pisownią słowa „burrito”.

Fisker tymczasowo wstrzymuje produkcję: Nie dzieje się tak z powodu pojazdów elektrycznych, ale dlatego, że firmie szybko kończą się pieniądze. Jeśli nie będą w stanie pozyskać więcej kapitału, mogą całkowicie zamknąć swoją działalność.

Dlaczego sztucznej inteligencji nie można zrecenzować, ale spróbujemy: Fakt, że systemów takich jak ChatGPT czy Gemini nie da się naprawdę sprawdzić, sprawia, że ​​jeszcze ważniejsze jest wystawienie ich na próbę.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *