Pracownicy lotniska w San Francisco aresztowani i zamęczeni po „nieposłuszeństwie obywatelskim”

związek pracowników przemysłu spożywczego Międzynarodowy port lotniczy San Francisco Mówi, że 41 protestujących zostało aresztowanych i uznanych za utrudnianie ruchu.

Związek, Unite Here Local 2, powiedział w piątek w komunikacie prasowym, że grupa zamierza praktykować „nieposłuszeństwo obywatelskie” z możliwością „Blokada ruchuProtest przeciwko wysokim płacom.

Komunikat prasowy grupy powiedział, że członkowie związku i zwolennicy „Zjednocz tutaj Lokal 2” zablokowali ruch przed Terminalem 3 lotniska w piątek po południu.

Pracownicy lotniskowej gastronomii głosowali 99,7% za zezwoleniem na strajk w sierpniu.

Strajki stają się coraz bardziej powszechne w obliczu inflacji i napiętego rynku pracy

Związek, Unite Here Local 2, powiedział w piątek w komunikacie prasowym, że grupa zamierza zaangażować się w „nieposłuszeństwo obywatelskie” z potencjałem „zakłócenia ruchu” w proteście przeciwko podwyżce płac. (Senator z Kalifornii Josh Baker/Fox News)

„Pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, w dodatku do pikiet setek robotników i zwolenników, zwróciło uwagę na walkę robotników z niskimi zarobkami i niedostępną opieką zdrowotną”, komunikat prasowy związków.

Według komunikatu prasowego wielu pracowników fast foodów „nie odnotowało wzrostu od trzech lat”, zarabiając 17,05 USD za godzinę, co wymaga od ludzi pracy dwóch lub trzech prac, aby związać koniec z końcem.

Lucinda To, poczekalnia w United Club, a także kelnerka w Cat Cora’s Kitchen na lotnisku, powiedziała w komunikacie prasowym, że przesypia cztery godziny dziennie.

Badanie wykazało, że prawie 50% nowojorskich pracowników biurowych chodzi do biura w typowy dzień powszedni

Protest Federacji Portów Lotniczych w San Francisco

Członkowie związku i sympatycy Unite Here Local 2 zamknęli ruch przed Terminalem 3 na lotnisku w piątek po południu. (Senator z Kalifornii Josh Baker/Fox News)

„Muszę pracować na dwóch etatach, aby utrzymać rodzinę, i jestem wyczerpany przesypianiem czterech godzin dziennie” – powiedział. „Zarabiam 16,99 dolarów za godzinę, mimo że posiłek na lotnisku kosztuje co najmniej 20 dolarów. Mam nadzieję, że ten protest pokazuje ludziom, że pracownicy Biura Międzynarodowego w San Francisco potrzebują zmiany i jesteśmy gotowi za to strajkować”.

READ  Decyzja Fed w sprawie stóp procentowych, handel w Korei Południowej, bezrobocie w Australii, PKB Nowej Zelandii

Wśród uczestników protestu byli m.in. była kongresmenka z Kalifornii Lorena Gonzalez Fletcher i senator Josh Baker.

Prowadź swoją firmę FOX w podróży, klikając tutaj

Konsorcjum lotniska w San Francisco

Związek, Unite Here Local 2, powiedział w piątek w komunikacie prasowym, że grupa zamierza zaangażować się w „nieposłuszeństwo obywatelskie” z potencjałem „zakłócenia ruchu” w proteście przeciwko wyższym płacom. (Senator z Kalifornii Josh Baker/Fox News)

Związek zauważył, żemoże rozpocząć strajk Kiedy.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *