Prawnik: Sprawy Deshauna Watsona mogą mieć inne wyniki niż postępowanie karne, handel ma „przerażający efekt”

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Dwie wielkie ławy przysięgłych w Teksas Powstrzymaj się od wnoszenia zarzutów karnych przeciwko tym pierwszym Houston, Teksas rozgrywający Deshaun Watson który został sprzedany na początku tego miesiąca do Cleveland Browns Umowa, która od tego czasu wywołała pytania dotyczące decyzji organizacji o sprowadzeniu go do więzienia, pomimo toczących się 22 pozwów cywilnych dotyczących napaści i molestowania seksualnego.

Ale wybitny prawnik kryminalny z Teksasu, który specjalizuje się w sprawach dotyczących napaści na tle seksualnym, uważa, że ​​te sprawy cywilne rzucą światło na zarzuty ofiar.

Michelle Simpson Twiggle, która reprezentowała ofiary napaści na tle seksualnym i napaści w głośnych sprawach, takich jak pozew Larry’ego Nassara, powiedziała Fox News Digital we wtorek, że nie była zszokowana decyzjami wielkiej ławy przysięgłych w hrabstwie Harris i hrabstwie Brazoria. do. zarzutów przeciwko Watsonowi i że wynik tych spraw niekoniecznie będzie taki sam w postępowaniu cywilnym.

Deshaun Watson: Legenda Indii Jim Thom anuluje bilety sezonowe na bilety sezonowe

„Myślę, że tym, czego ludziom naprawdę brakuje w pewnych sprawach, jest to, że procedury karne zwykle kończą się niepowodzeniem dla dorosłych, którzy przeżyli, a ciężar dowodu w sprawie karnej jest znacznie wyższy niż w przypadku sprawy cywilnej lub dochodzenia administracyjnego – na przykład co NFL prowadzone lub prowadzone przez szkoły z powodu napaści na tle seksualnym na terenie kampusu – podobny rodzaj śledztwa administracyjnego w sprawie niewłaściwego zachowania seksualnego” – wyjaśnił Simpson Twiggle.

Deshaun Watson z Houston Texans #4 przygląda się przed meczem z New England Patriots na NRG Stadium 22 listopada 2020 r. w Houston w Teksasie.
(Carmen Mandato/Getty Images)

„Wiele osób myśli, że nie ma procesu i dlatego te zarzuty nie mają znaczenia i widzę w mojej praktyce na co dzień, że tak nie jest”.

READ  Josef Newgarden wygrywa swój pierwszy Indy 500 w pełnym wraków wyścigu

Simpson Twiggle powiedział, że około 80% ofiar, które reprezentuje w postępowaniach cywilnych, nie było świadkami żadnego postępowania karnego. Przytoczyła jedną ze swoich niedawnych spraw w hrabstwie Harris, gdzie oskarżony nie został oskarżony przez wielką ławę przysięgłych pomimo „przekonujących dowodów”, ale ofiara w jej sprawie ostatecznie otrzymała 44 miliony dolarów w procesie cywilnym.

„Obciążenie i dowody wymagane do pozwu cywilnego są różne”.

Simpson-Twiggle powiedział, że sprawy cywilne mogą potrwać miesiące, a „czasami trwają lata”, co może się zdarzyć w sytuacji Watsona.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY WIĘCEJ SPORTÓW NA FOXNEWS.COM

W międzyczasie wyraziła zaniepokojenie postępowaniem Browna i NFL w handlu Watsonem, argumentując, że wysyła on „mrożącą krew w żyłach” wiadomość do ofiar napaści na tle seksualnym.

Trener Cleveland Browns Kevin Stefansky przemawia podczas konferencji prasowej przedstawiającej rozgrywającego Deshauna Watsona w kampusie Cross Country Mortgage 25 marca 2022 r. W Berea w stanie Ohio.

Trener Cleveland Browns Kevin Stefansky przemawia podczas konferencji prasowej przedstawiającej rozgrywającego Deshauna Watsona w kampusie Cross Country Mortgage 25 marca 2022 r. W Berea w stanie Ohio.
(Nick Camett/Getty Images)

„To, co widzieliśmy przez lata, jest niestety powtarzającym się schematem NFL faworyzującym sportowców nad ofiarami i myślę, że szczególnie w erze MeToo lub po MeToo, NFL trochę próbuje zachować twarz, sprawiając wrażenie, że prowadzą śledztwo, więc ich decyzje i jego kontrakt na 230 milionów dolarów są w porządku. Ale myślę, że brakuje tego śledztwa, a nawet w ich zeznaniach nie obejmuje ono głębokiej rozmowy z ofiarami.

Simpson Twiggle odniósł się do komentarzy dyrektora generalnego Browns Andrew Berry’ego, który podczas piątkowej konferencji prasowej otwierającej Watsona nie powiedział, czy organizacja kontaktowała się bezpośrednio z którąkolwiek z domniemanych ofiar podczas niezależnego śledztwa.

„My jako organizacja wiemy, że to leczenie było bardzo trudne dla wielu ludzi, zwłaszcza kobiet w naszej społeczności, i zdajemy sobie sprawę, że wzbudziło ono szereg emocji, a także charakter zarzutów, które głęboko wpłynęły na nas wszystkich”, Berry otworzył konferencję, mówiąc.

READ  Jimmy Garoppolo zgadza się na restrukturyzację kontraktu i pozostanie w San Francisco 49ers w tym sezonie

„Naprawdę podczas tej pięciomiesięcznej podróży i informacji, które udało nam się zebrać, pracy referencyjnej, oczywiście podczas procesu prawnego i procesu prawnego, czuliśmy się komfortowo, prowadząc handel dla Deshauna”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Ale Simpson Tuegel się z tym nie zgadza.

„Myślę, że bez tego aspektu nie jest to dwustronne śledztwo… to, co naprawdę chcą zrobić, to utrzymać tych utalentowanych sportowców w swojej organizacji, aby zarabiali dla nich pieniądze, zamiast zagłębiać się w to i naciskać przynajmniej na przerwę, aby mogą dotrzeć do sedna tego, o czym mówisz. 22 Inna kobieta.

„To działa mrożąco, nie tylko na te kobiety, ale także na inne ocalałe, które zajmują się tą naprawdę publiczną kwestią” – kontynuowała.

Dyrektor generalny Cleveland Browns, Andrew Berry, po lewej, nowy rozgrywający Deshaun Watson, środkowy i główny trener Kevin Stefansky pozują do zdjęcia podczas konferencji prasowej w ośrodku treningowym drużyny piłkarskiej NFL, piątek, 25 marca 2022 r. w Berea w stanie Ohio.

Dyrektor generalny Cleveland Browns, Andrew Berry, po lewej, nowy rozgrywający Deshaun Watson, środkowy i główny trener Kevin Stefansky pozują do zdjęcia podczas konferencji prasowej w ośrodku treningowym drużyny piłkarskiej NFL, piątek, 25 marca 2022 r. w Berea w stanie Ohio.
(Zdjęcie AP / Ron Schwane)

Fani Brownsa byli podzieleni w sprawie handlu Watsonem, ale wielu sprzeciwiało się temu, co Simpson Tuegel mówi, że jest znakiem, że „czasy, które mam nadzieję, ciągle się zmieniają”.

„Myślę, że wiele mówi o tym, że jest to inny czas, zwłaszcza liczba kobiet, które zgłosiły się tak odważnie i musiały to zrobić w bardzo publiczny sposób anonimowo – i to ma znaczenie dla wielu ludzi” – powiedział .

„To nie jest zabawny proces dla tych kobiet, zwłaszcza gdy muszą to robić publicznie i z tak przywiązaną do tego osobą publiczną. Myślę więc, że ludzie walczą, a fani Browna wstają i rozmawiają o tym, jak mam nadzieję, że czasy się zmienią pod względem tego, jak reagujemy na zarzuty dotyczące niewłaściwego zachowania seksualnego, w którym ludzie mają władzę, a fani mają możliwość powiedzenia, co jest ważniejsze niż bezpieczeństwo dobrego człowieka.Nie mecze piłki nożnej, nie pieniądze i brak wygranej i Brown fani wstali, mówiąc, że to naprawdę imponujące, zwłaszcza niektóre osoby publiczne, które to zrobiły.

READ  Christian Pulisic dzień po dniu trafia do szpitala z kontuzją miednicy, której doznał, strzelając zwycięskiego gola dla Stanów Zjednoczonych

Watson odpowiedział na kilka pytań dotyczących prawdziwości zarzutów w swoim debiucie z Brownem w piątek i wielokrotnie zaprzeczał jakimkolwiek wykroczeniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *