Prawybory Partii Republikańskiej w Wirginii pomiędzy przewodniczącym klubu Izby Reprezentantów a pretendentem wspieranym przez Trumpa

Francis Chung/POLITICO/AP

Przewodniczący Klubu Wolności Izby Reprezentantów Bob Good rozmawia z reporterami przed Kapitolem Stanów Zjednoczonych, 19 kwietnia 2024 r.CNN

Prawybory Republikanów pomiędzy republikaninem Wirginii Bobem Goode, przewodniczącym Klubu Wolności w Izbie Reprezentantów Wściekła osoba Sojusznicy byłego prezydenta Donalda Trumpa i byłego spikera Kevina McCarthy’ego oraz Senatu stanowego. John McGuire był za wcześnie, aby zadzwonić we wtorek wieczorem.

Kongresmen z 5. okręgu kongresowego w Wirginii stanął przed trudną próbą wyparcia go z szerokiego grona GOP w prawyborach, które okazały się najbardziej kosztownymi prawyborami Izby Reprezentantów w Izbie Reprezentantów w tym cyklu. Jako jeden z głównych pomysłodawców posunięcia mającego na celu obalenie McCarthy’ego jesienią ubiegłego roku Goode wzbudził gniew sojuszników byłego mówcy, którzy szukali wielomilionowej zemsty. Goode stracił także poparcie Trumpa po poparciu gubernatora Florydy Rona DeSantisa w prawyborach Partii Republikańskiej na prezydenta w 2024 roku.

Pod koniec wtorku McGuire’a i Gooda dzielił mniej niż punkt, co było na tyle małe, że dla zdobywcy drugiego miejsca konieczne było ponowne przeliczenie. Pocztowe karty do głosowania można dostarczać do piątku.

Good potwierdził stan wyścigu we wtorek wieczorem.

„W tej chwili nadal czekamy na ostateczne wyniki wyborów z dzisiejszych prawyborów” – napisał w X. „Podczas oczekiwania chcę podziękować za dotychczasowe wsparcie. Dotrzymaliście słowa.

Eugene Windman jest emerytowanym pułkownikiem armii i kluczową postacią dla Trumpa Pierwsze ładowanie7. Okręg Kongresowy Wirginii wygra prawybory Demokratów, projekty CNN.

Oczekuje się, że Windman, faworyzowany przez republikankę Demokratów Abigail Spanberger, będzie konkurencyjnym wyścigiem tej jesieni z niewielką większością w Izbie Reprezentantów.

Windman i jego brat bliźniak, emerytowany podpułkownik armii, po tym jak obaj wyrazili obawy dotyczące rozmowy telefonicznej między Trumpem a prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w 2019 roku. Alexander Windman, najbardziej znany ze swojej roli w zwolnieniu. W trakcie tej rozmowy Trump rzekomo poprosił o wszczęcie śledztwa w sprawie Huntera Bidena, syna ówczesnego kandydata na prezydenta Joe Bidena.

READ  Pitani wzywa do cofnięcia zamrożenia 3,5 miliarda dolarów dla ofiar afgańskiego Karzaja 9/11

Alexander Vintman był głównym świadkiem w procesie impeachmentu w 2020 r., a bliźniacy – obaj zasiadający w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego – stali się bohaterami działaczy prodemokratycznych sprzeciwiających się byłemu prezydentowi.

Rola Windmana w impeachmentu Trumpa mogła mieć wpływ na jego kampanię. Choć większość jego głównych przeciwników to obecni i byli urzędnicy wybrani w wyborach, według federalnych danych kandydat na pierwszą kadencję zebrał do 29 maja 5 milionów dolarów. Wynik ten był ponad czterokrotnie większy niż łączna liczba sześciu innych Demokratów biorących udział w wyścigu.

Spanberger, odchodząca na emeryturę kongresmenka, opuszcza swoje stanowisko, aby w przyszłym roku kandydować na gubernatora. Były oficer CIA, w 2022 roku wygrał trzecią kadencję różnicą 5 punktów.

Republika Oklahomy Tom Cole, doświadczony republikanin, który przewodniczy komisji ds. środków Izby Reprezentantów, stawia czoła trudnemu głównemu wyzwaniu w projektach CNN w 4. okręgu kongresowym stanu.

Oczekuje się, że Cole wygra czterostronne prawybory, w których weźmie udział Paul Ponder, broker ubezpieczeniowy, który do 29 maja pożyczył na swoją kampanię ponad 5 milionów dolarów i zakrył fale reklamowe.

Cole, wieloletni agent GOP, cieszył się poparciem byłego prezydenta Trumpa. Jednak Pandar przedstawił się jako bardziej konserwatywna alternatywa dla doświadczonego kongresmana. Starał się także załagodzić stosunki między Trumpem i Kohlim, emitując reklamy podkreślające darowizny Kohla na rzecz głównych rywali Trumpa z Partii Republikańskiej w 2024 r., zanim kandydowali oni na prezydenta.

Cole, który został po raz pierwszy wybrany do Kongresu w 2002 roku, z łatwością pokonał głównych kandydatów w poprzednich wyborach. Utrzymuje bliskie powiązania z konserwatystami w Izbie Reprezentantów i głosował przeciwko zatwierdzeniu niektórych wyników wyborów w 2020 r. i dwukrotnemu impeachmentowi Trumpa.

„Zawsze głosował razem ze mną, łącznie z dwoma impeachmentami” – oznajmił Trump w swoim poparciu dla Cole’a na początku maja.

READ  Katastrofa kolejowa w Indiach: ponad 120 zabitych po incydencie w Odisha

Najbardziej niezwykłym aspektem wtorkowego wyścigu były nowe powiązania Bondera z Oklahomą. Po spędzeniu większości swojej kariery w Illinois, w 2020 r. przeniósł się do Teksasu, mieszkając niedaleko Dallas, gdzie głosował w marcowych prawyborach Partii Republikańskiej. Następnie w kwietniu rozpoczął swoją kampanię w Kongresie w Oklahomie. Stanowe zapisy dotyczące głosowania pokazują, że w głównym wyścigu Pondera głosował w Oklahomie po raz pierwszy. Współpracownicy Cole’a wyemitowali reklamy kwestionujące pobyt Bondera.

Pro-Col Americans 4 Security Super PAC wyemitował 30-sekundowy spot, który porównano do najważniejszej rywalizacji w Red River – słynącej z zaciętej rywalizacji, w której brały udział Uniwersytety Oklahomy i Uniwersytet Teksasu. Podkreślono w nim wieloletnie powiązania Cole’a z Sooner State, gdzie ukończył Uniwersytet Oklahomy, i opisano jego przeciwnika jako „Teksańczyka Paula Pondera, próbującego kupić miejsce w Kongresie Oklahomy prosto z Dallas”.

„Nie pozwól, aby Longhorn próbował zająć nasze miejsce w programie Sooner” – głosiła reklama, odnosząc się do maskotek obu szkół.

Odpowiedzią na kampanię Bondera była reklama informująca, że ​​pretendent jest właścicielem domu w Oklahomie i kupił 500-akrową nieruchomość w Caddo, aby „zbudować swój wymarzony dom”. Poprzednia właścicielka Cheyenne Stanley oświadczyła w ogłoszeniu, że sprzedała obie nieruchomości „około dwa lata temu”.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe raporty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *