Prezydent Białorusi stoi przed wojenną mapą przedstawiającą plany inwazji na Mołdawię

Pojawiły się obrazy prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki stojącego przed wojenną mapą pokazującą planowaną inwazję na Mołdawię wraz z Ukrainą.

Łukaszenka, bliski sojusznik prezydenta Rosji Władimir PutinWładimir Władimirowicz Putin McCarthy skrytykował członków GOP, którzy przemawiali na Konferencji Białych Nacjonalistów: „Niedopuszczalne” Nocne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo narodowe – Ukraina stoi Rosja sprzyja frustracji Ukraińscy przywódcy muszą wspierać strefę zakazu lotów dla prawodawcówWe wtorek podobno stanął przed mapą wojny na Ukrainie i przemawiał do Rady Bezpieczeństwa.

Mapa wydawała się przedstawiać plany ruchu wojsk i cele infrastrukturalne na Ukrainie iw secesyjnym Naddniestrzu.

Niektóre rosyjskie ataki na mapę miały już miejsce, podczas gdy inne jeszcze nie miały miejsca w Mołdawii – byłym państwie sowieckim i sąsiedniej południowej Ukrainie – w tym infiltracji z miasta portowego Odessy.

Rosja wykorzystała już Białoruś jako bazę, szybko wysyłając swoje wojska przez granicę na Ukrainę, nalegając na zgromadzenie tam dużej liczby żołnierzy do wspólnych ćwiczeń wojskowych.

W tym tygodniu poinformowano, że Białoruś przygotowuje się do wysłania wojsk na Ukrainę w celu wsparcia rosyjskiej inwazji.

Bliskie związki kraju z Moskwą w ataku sprowokowały Departament Stanu USA Aby zatrzymać operacje Poniedziałek w swojej ambasadzie na Białorusi.

Nawet UE Ogłoszone plany W poniedziałek Białoruś nałoży nowe sankcje na swoją rolę w wojnie, w tym środki przeciwko eksportowi kraju, oligarchii i bankom.

Prowadzona przez rząd białoruski agencja informacyjna Belda poinformowała, że ​​żadna z jednostek wojskowych tego kraju nie wkroczyła jeszcze na Ukrainę, ale Łukaszenka może w razie potrzeby zmobilizować się w ciągu dwóch do trzech dni. Raporty Daily Express.

Tymczasem Pentagon twierdzi, że na Ukrainie nie ma śladów wojsk białoruskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *