Prezydent CNN Jeff Zucker rezygnuje, powołując się na związek z kolegą

Prezes CNN, Jeff Zucker, zrezygnował z pracy w telewizyjnej organizacji informacyjnej, powołując się na nieujawnienie dobrowolnego związku z bliskim kolegą i skrócenie dziewięcioletniej kadencji, podczas której pomógł przekształcić rolę sieci w krajobrazie wiadomości kablowych.

Pan. Nagłe odejście Zuckera następuje, gdy CNN zmaga się ze spadkiem oglądalności, a także przygotowuje się do wkroczenia w wojnę strumieniową z nową usługą subskrypcyjną, CNN +, pod kierownictwem przyszłego właściciela Warner Bros. Odkrycie.

„W ramach śledztwa w sprawie kadencji Chrisa Cuomo w CNN zapytano mnie o dobrowolną relację z moim najbliższym kolegą, kimś, z kim pracowałem od ponad 20 lat”, Mr. Zucker napisał w e-mailu, który wysłał do personelu w środę. „Poznałem, że związek rozwinął się w ostatnich latach. Musiałem to ujawnić, kiedy to się zaczęło, ale tego nie zrobiłem. Myliłem się. „

Podczas rozmowy internetowej w środę po południu, Jason Kilar, dyrektor generalny WarnerMedia, powiedział grupie członków CNN, którzy wciąż są wstrząśnięci wiadomościami o panu. Odejście Zuckera, że ​​trio dyrektorów CNN będzie prowadzić sieć na zasadzie tymczasowej, według osób zaznajomionych z sytuacją. Michael Bass, wiceprezes wykonawczy ds. programowania, Amy Entelis, wiceprezes wykonawczy ds. talentów i wiceprezes wykonawczy Ken Jautz będą odpowiadać za CNN do czasu mianowania nowego dyrektora.

Kolega Pan Zucker, o którym wspomniał w swoim e-mailu, to Allison Gollust, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. marketingu w CNN. W oświadczeniu pani Gollust, która będzie kontynuować swoją pracę, powiedziała, że ​​ona i pan Zucker są przyjaciółmi od ponad 20 lat i powiedział, że związek zmienił się podczas pandemii Covid-19.

„Żałuję, że nie ujawniliśmy tego we właściwym czasie” – pani. powiedział Gollust. „Jestem niesamowicie dumny z czasu spędzonego w CNN i nie mogę się doczekać kontynuacji wspaniałej pracy, którą wykonujemy każdego dnia”.

READ  Inflacja w strefie euro odbije w grudniu, podsycając dyskusje na temat obniżek stóp procentowych

Obie pani Gollust i Pan Zucker są rozwiedzeni.

WarnerMedia, która jest jednostką AT&T Inc., twierdzi, że ma politykę, która uniemożliwia pracownikom nadzorowanie współpracowników, z którymi łączą ich osobiste relacje. Polityka stanowi, że pracownicy muszą poinformować firmę, jeśli są w stanie wpłynąć na awans pracownika, z którym mają relację, przed podjęciem jakichkolwiek działań.

„Na pewno chciałbym, żeby moja kadencja tutaj skończyła się inaczej”, powiedział Jeff Zucker w e-mailu do personelu.


Zdjęcie:

Mike Coppola / Getty Images

Pan. Zucker, który ma 56 lat, ujawnił związek z panią. Gollust do WarnerMedia w ostatnich dniach podczas śledztwa w sprawie byłego gospodarza CNN Chrisa Cuomo, powiedzieli ludzie zaznajomieni z tą sprawą. Pan. Cuomo został zwolniony przez CNN w grudniu po śledztwie ustalono, że niewłaściwie pomógł swojemu bratu, byłemu gubernatorowi Nowego Jorku. Andrew Cumo, odpowiadając na oskarżenia o niewłaściwe zachowanie seksualne.

W minionym tygodniu pan Kilar dowiedział się, że pan Zucker ujawnił związek w ramach śledztwa i szybko zdecydował, że pan Niektórzy mówili, że Zucker powinien ustąpić. Pan. Zucker następnie złożył rezygnację, powiedzieli.

Pan. Kilar, który w środę udał się do Waszyngtonu, aby zwrócić się do pracowników CNN, napotkał wiele pytań od pracowników, którzy czuli się panem. Zucker nie dostał drugiej szansy po ujawnieniu swojego związku z panią. Gollust. Pan. Kilar odmówił odpowiedzi na pytania dotyczące harmonogramu pana Odejście Zuckera, choć powiedział, że postępuje zgodnie z procesem „z odpowiednim poczuciem pilności”.

„Nie koncentrowałem się na tym wszystkim” – Mr. powiedział Kilar. „Skupiam się przede wszystkim na wartościach, które wyznajemy jako firma”.

Pan. Kilar powiedział, że nie ma planów opublikowania dodatkowych informacji o śledztwie, które, jak powiedział, jest zakończone.

Podczas sesji pytań i odpowiedzi prezenter Jake Tapper powiedział, że pan Como zatrudnił prawnika, który wydawał się chętny do ujawnienia szkodliwych informacji na temat pana Zucker chyba dali Panu Zerwanie Cumo.

„Obserwator z zewnątrz może powiedzieć: 'Cóż, wygląda na to, że udało się Chrisowi Cuomo’”. – powiedział Tapper. – Groził Jeffowi. Jeff powiedział, że nie negocjujemy z terrorystami. A Chris wysadził to miejsce w powietrze. Jak możemy wyjść z tego przekonania, że ​​to zły facet wygrywa?”

Rzecznik prasowy pana Cumo odmówił komentarza. Rzeczniczka WarnerMedia powiedziała, że ​​firma nie komentuje dochodzeń.

AT&T przygotowuje się do spin-off WarnerMedia nadrzędna CNN i połącz ją z

Odkrycie Inc.

założyć nową firmę, Warner Bros. Odkrycie. Pan. Zucker zasygnalizował, że planuje pozostać w CNN przynajmniej do czasu zamknięcia transakcji.

Były producent wunderkind programu NBC „Today”, Mr. Zucker awansował w rankingach branży medialnej w ciągu ponad trzech dekad kariery. Został dyrektorem naczelnym NBCUniversal, odchodząc po

Comcast Korp.

przejął kontrolę w 2011 roku.

Pan. Zucker i pani Gollust od lat ściśle współpracuje w różnych firmach. SM. Gollust był dyrektorem ds. komunikacji w NBC News, kiedy Mr. Zucker była dyrektorem generalnym NBCUniversal i dołączyła do CNN po panu. Zucker został mianowany prezesem tej sieci w 2013 roku.

SM. Gollust pracował również dla byłego gubernatora. Andrzeja Como.

Po dołączeniu do CNN, pan Zucker szybko odcisnął piętno na sieci, przetasowując skład kotwic i zatrudniając dziennikarzy, takich jak Mr. Tapper, Alisyn Camerota, Chris Cumo i Brian Stelter.

W okresie poprzedzającym wybory w 2016 r. p. Zucker był krytykowany za wystawienie ówczesnego kandydata

Donald Trump

za dużo czasu antenowego. Sieć cieszyła się wzrostem ocen w latach Trumpa, ponieważ Mr. Zucker sterowany zasięg to było krytyczne wobec byłego prezydenta.

W 2019 roku pan Zucker został awansowany do przejęcia nadzoru nad obiektami sportowymi WarnerMedia, oprócz swojej roli w CNN. Niedawno oglądalność CNN spadła w związku z większym spadkiem oglądalności telewizji kablowej.

Jako szef firmy CNN i de facto główny programista, pan. Zucker był praktycznym liderem, prowadzącym codzienne wiadomości i przewodził negocjacjom kontraktowym z kotwicami. Jego odejście pozostawia dziurę w sieci, która przygotowuje się do uruchomienia CNN+, ambitnego streaming bezpośrednio do konsumenta usługi, które Pan Zucker bronił.

Don Lemon, prowadzący „Don Lemon Tonight”, powiedział w wywiadzie, że kotwice przegapią zachęcające teksty od pana. Zucker podczas przerw reklamowych.

„Jeff był dla mnie jedną z najważniejszych osób, osobiście i zawodowo, przez ostatnią dekadę” – pan. powiedział Cytryna. „On jest dla mnie ważny. Mało tego, jest ważny dla prawie wszystkich w sieci, zwłaszcza dla talentów na antenie ”.

Napisz do Benjamin Mullin w [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *