Prochy legendy „Star Trek” Nicholasa Nicholsa zostają wystrzelone w przestrzeń kosmiczną na pokładzie rakiety Vulcan

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

późno „Star Trek” Prochy aktorki Nichelle Nichols śmiało trafią tam, gdzie do tej pory nie dotarło niewielu, kiedy zostaną wystrzelone w kosmos historycznym lotem Enterprise jeszcze w tym roku.

Nichols, który jest najbardziej znany z gry w kultowego porucznika Nyotę Oorę we wszystkich trzech sezonach oryginalny program W latach 1966-1969 zmarła 31 lipca. Miała 89 lat.

Wystrzelony jeszcze w tym roku na rakiecie Vulcan należącej do United Launch Alliance, Nichols będzie żył długo i rozwijał się wśród gwiazd dzięki Celestis Inc. , lider w lotach kosmicznych pamięci.

Szczątki Nicholsa dołączą do nieżyjącego już twórcy „Star Trek” Gene’a Roddenberry’ego, który zmarł w 1991 roku, oraz jego zmarłej żony i Magil Barrett Roddenberry, „pierwszej damy Star Trek”, która zmarła w 2008 roku.

Szczątki zmarłego w 2005 roku aktora „Star Trek” Jamesa Doohana, który grał Montgomery „Scottie” Scotta, oraz pioniera efektów wizualnych Douglasa Trumbulla, który zmarł w lutym, również zostaną uwzględnione w misji ożywienia wyjątkowej „gwiazdy”. ”. wyjazd na zjazd.

Aktorka Nelly Nichols umiera w „Star Trek” w wieku 89 lat

Nichelle Nichols będzie żyła długo i dobrze prosperowała wśród gwiazd, kiedy jej prochy zostaną wypuszczone w kosmos jeszcze w tym roku w ramach misji Celestis Inc. Z pociskiem Vulcan United Launch Alliance. Zmarła aktorka „Star Trek” zmarła w lipcu w wieku 89 lat.
(Obrazy Getty’ego)

Charles M. Schafer, współzałożyciel i dyrektor generalny Celestis Inc. „Jesteśmy naprawdę zaszczyceni, że możemy dodać legendarną aktorkę, aktywistkę i nauczyciela do manifestu Enterprise Flight” w oświadczeniu.

„Teraz będziemy mieć na pokładzie Enterprise Flight, który w pełni ucieleśnia wizję Star Trek jako zróżnicowany, integracyjny i eksploracyjny wszechświat”.

George Takai wspomina bliską przyjaźń z nieżyjącą już aktorką „Star Trek” Nickel Nichols

READ  Drew McIntyre wygrywa Elimination Chamber i zmierzy się z Sethem Rollinsem na WrestleManii 40

Lot ma przebyć od 150 do 300 milionów kilometrów głęboka przestrzeń I poza układem Ziemia-Księżyc.

W misji do Nichols dołączy również jej syn, Kyle Johnson, który dostarczy mu swoje DNA, aby umożliwić mu odbycie podróży z matką.

„Żałuję tylko, że nie mogę dzielić tego wiecznego zaszczytu, że stoję przy mojej matce podczas premiery” – powiedział Johnson.

"Star Trek" Aktorka Nichelle Nichols zmarła w wieku 89 lat 31 lipca 2022 roku. Uczestniczyła w Los Angeles Comic Con w grudniu 2021 roku.

Aktorka „Star Trek” Nichelle Nichols zmarła w wieku 89 lat 31 lipca 2022 roku. Uczestniczyła w Los Angeles Comic-Con w grudniu 2021 roku.
(Albert El Ortega)

„Wiem, że będzie głęboko uhonorowana za to wyjątkowe doświadczenie i entuzjastycznie zachęcam wszystkich jej fanów, aby dołączyli do nas pośrednio, przesyłając swoje myśli, emocje, wspomnienia, sukcesy, marzenia i aspiracje zainspirowane przez NN za pośrednictwem poczty e-mail, aby rozpocząć z nią w tej sprawie podróż! Niesamowita!” Johnson powiedział w oświadczeniu.

5 paradoksów afroamerykańskich w amerykańskim programie kosmicznym

Zachęcamy fanów do przesyłania swoich imion i hołdów Nicholsowi w ramach ogólnoświatowej ogólnoświatowej strony poświęconej pamięci w witrynie enterprise-flight.com, którą można następnie zdigitalizować i udostępnić wraz z nimi podczas lotu.

przez Celestes200 kapsuł lotniczych zawierających skremowane szczątki, listy i próbki DNA od klientów z całego świata również dołączy do niekończącej się międzyplanetarnej podróży kosmicznej.

Nichols przełamał bariery dla czarnych kobiet w Hollywood i był orędownikiem programów lotów kosmicznych jako główny oficer rekrutacyjny NASA.

Zgodnie z ruchem wskazówek zegara od góry po lewej: Nichelle Nichols, DeForest Kelley, William Shatner i Leonard Nimoy w serialu telewizyjnym "Star Trek" około 1969.

Zgodnie z ruchem wskazówek zegara od góry po lewej: Nichelle Nichols, DeForest Kelley, William Shatner i Leonard Nimoy w serialu telewizyjnym „Star Trek” około 1969 roku.
(Archiwum zdjęć CBS)

Nichelle Nichols była czołową aktorką, adwokatem i drogim przyjacielem NASA. W czasach, gdy czarne kobiety rzadko widywano na ekranie, postać Nichelle jako Nyota Uhura w Star Trek stanowiła zwierciadło Ameryki, które promowało prawa obywatelskie. NASA przekształciła się ” Dyrektor NASA Bill Nelson powiedział w oświadczeniu.

READ  Tony Kushner wypowiada się na poparcie przemówienia Jonathana Glazera na Oscarach

Po misji Apollo 11 Nichelle postanowiła zainspirować kobiety i osoby kolorowe do przyłączenia się do tej agencji, zmieniając oblicze STEM i odkrywając wszechświat. Misją Nichelle jest misja NASA. Dziś, gdy pracujemy nad wysłaniem pierwszej kobiety i pierwszej osoba kolorowa na Księżyc pod rządami Artemidy, NASA kieruje się dziedzictwem Nichelle. Nichols”.

Prezydent Joe Biden Oświadczenie wydane wkrótce po jej śmierci w zeszłym miesiącu chwaliło aktorkę za burzenie stereotypów w kluczowym okresie ruchu praw obywatelskich.

„W Nichelle Nichols nasz naród stracił pioniera sceny i ekranu, który na nowo zdefiniował to, co było możliwe dla czarnych Amerykanów i kobiet” – powiedział.

Kliknij tutaj, aby zapisać się do naszego biuletynu rozrywkowego

Powiedział, że pochodzi z „rodziny robotniczej z Illinois” i że doskonaliła swoje umiejętności jako Aktor i piosenkarz w Chicago Zanim wyruszysz w trasę po kraju z Duke’iem Ellingtonem i „Life to James Baldwin’s Words”.

„W szczytowym okresie ruchu praw obywatelskich przełamała stereotypy, stając się pierwszą czarną kobietą, która odegrała główną rolę w program telewizyjny o największej oglądalności Biden powiedziała poprzez swój przełomowy portret porucznika Oory w oryginalnym Star Treku. „Swoją godnością i autorytetem pomogła opowiedzieć centralną historię, która na nowo wyobraziła sobie naukowe przedsięwzięcia i odkrycia. Kontynuowała to dziedzictwo, kontynuując współpracę z NASA, aby umożliwić pokoleniom Amerykanów z każdego pochodzenia sięganie do gwiazd i nie tylko”.

Nichelle Nichols (po lewej jako Uhura) i William Shatner (jako kapitan James T. Kirk) na moście USS Enterprise w scenie z filmu "człowiek pułapka" Pierwszy odcinek "gwiezdna wędrówka," który został wyemitowany 8 września 1966 r.

Nichelle Nichols (po lewej, jako Uhura) i William Shatner (jako kapitan James T. 8, 1966.
(Archiwum zdjęć CBS)

„Nasz naród jest na zawsze wdzięczny inspirującym artystom, takim jak Nichelle Nichols, którzy pokazują nam przyszłość, w której jedność, godność i szacunek są kamieniami węgielnymi każdej społeczności” – kontynuował Biden.

Zdobyła wyróżnienia za łamanie stereotypów czarnych aktorek, a wielebny Martin Luther King Jr. osobiście zachęcał ją do pozostania przy serialu, gdy wyraziła wątpliwości co do dalszej pracy nad serialem. Poznała go na wiecu praw obywatelskich w 1967 roku, kiedy postanowiła nie wracać do drugiego sezonu serialu.

READ  J-Hope z BTS dzieli się nową piosenką „On the Street” z J.Cole – Rolling Stone

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

„Powiedział: »Nie możesz tego zrobić«” – wspomina Nichols. „To zmieniło oblicze telewizji na zawsze, a co za tym idzie, zmieniło umysły ludzi” – powiedziała jej liderka praw obywatelskich podczas spotkania.

Podczas trzeciego sezonu „Star Trek” Nichols i kolejna gwiazda serialu, Williama Shatnera, Kto grał kapitana Jamesa T. Kirka, przeszedł do historii telewizji, gdy wymienili międzyrasowy pocałunek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *