Prokurator generalny Teksasu Ken Paxton wszczął dochodzenie w sprawie botów na Twitterze

Prokurator generalny Teksasu Ken Paxton przemawia podczas konferencji prasowej po tym, jak Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych wysłuchał ustnych argumentów w sprawie prezydenta Joe Bidena o obalenie polityki imigracyjnej z czasów Trumpa, która zmusiła imigrantów do pozostania w Meksyku w oczekiwaniu na przesłuchania w USA w sprawie ich wniosków o azyl. , Stany Zjednoczone, 26 kwietnia 2022 r.

Elisabeth Frantz | Reuters

Prokurator generalny Teksasu Ken Paxton Powiedział W poniedziałek jego biuro wszczęło dochodzenie w sprawie: Świergot na liczbę kont botów na swojej platformie.

„Prokurator generalny Paxton wydał wniosek o przeprowadzenie dochodzenia cywilnego (CID) w celu zbadania, czy doniesienia na Twitterze dotyczące prawdziwych użytkowników w porównaniu z fałszywymi użytkownikami są„ fałszywe, wprowadzające w błąd lub zwodnicze ”w świetle ustawy Texas Deceptive Business Practices Act” – podało jego biuro w gazecie. oświadczenie.

paxton wymagające Szczegóły dotyczące 23 pozycji, w tym obszerne dane dotyczące dziennych i miesięcznych aktywnych użytkowników oraz zarabiających odbiorców sieci społecznościowej. Żąda również „wystarczającej dokumentacji, aby pokazać liczbę nieoryginalnych kont na Twitterze miesięcznie od 2017 r. do chwili obecnej, z podziałem na nieoryginalne kategorie kont (np. fałszywe konto, konto spamera, konto bota), jeśli są dostępne”.

Paxton, który był wspierany przez pierwszego Prezydent Donald TrumpByło tak samo Oskarżony Pod zarzutem oszustwa związanego z papierami wartościowymi siedem lat temu, ale Jeszcze nie próbowałem.

Jego śledztwo rozpoczęło się na Twitterze tego samego dnia Tesla i CEO SpaceX Elona MuskaZa pośrednictwem swojego prawnika zagroził, że: cofanie się kupić Twittera za około 44 miliardy dolarów w porównaniu z tym, co mówi o fałszywych kontach, spamie i botach.

W liście wysłanym do Twittera w poniedziałek prawnicy Muska powiedzieli, że jest uprawniony do dostępu do danych z Twittera, które mogą pomóc mu określić, ile botów jest na platformie. W liście stwierdzono również, że Twitter „opiera się i udaremnia” prawo Muska do uzyskania tych informacji, co stanowi „wyraźne, istotne naruszenie” warunków ich umowy o połączeniu.

READ  Kontrakty terminowe Dow Jones: Rynek w górę, czy to czas, aby bić gaz? Zbliża się spotkanie Fed

Mark VagleOgłoszenie Paxtona jest nieco niezwykłe, ponieważ takie sprawy nie są zwykle rozpatrywane na szczeblu stanowym, powiedział ekspert prawa papierów wartościowych, który wcześniej pracował jako dyrektor regionalny w biurze Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w San Francisco.

„Kraje niekoniecznie są wyposażone do prowadzenia tego rodzaju złożonego śledztwa” – powiedział Fagel. „To jedno, jeśli masz do czynienia z lokalną firmą, ale jeśli mówisz o firmie krajowej, która jest notowana na giełdzie w innym stanie, to jest to okręg SEC”.

Elon Musk podczas wydarzenia w siedzibie SpaceX w Hawthorne w Kalifornii, USA, w czwartek 10 października 2019 r.

Bloomberg / Getty Images

W zeszłym roku Musk przeniósł siedzibę swojego producenta samochodów elektrycznych do Austin w Teksasie z Palo Alto w Kalifornii, a następnie otworzył ogromny budynek Tesla Zakład poza Austin w tym roku. jak ruch Zakwaterowanie Do Teksasu w 2020 roku.

SpaceX, firma Musk zajmująca się rakietami wielokrotnego użytku, prowadzi zakład produkcyjny i startowy misji w Brownsville w Teksasie i chce rozszerzyć operację w oczekiwaniu na zgodę Federalnej Administracji Lotnictwa.

Oprócz sprowadzenia głośnego biznesu do Teksasu, Musk stał się ostatnio bohaterem dla wielu konserwatystów ze względu na jego krytykę Twittera, który wyrzucił ze swojej platformy wielu prominentnych konserwatystów, w tym Trumpa. Musk powiedział w zeszłym miesiącu Planuję głosować na Republikanów w następnych wyborach.

Musk często krytykował Twittera, na którym ma 96,8 mln obserwujących Prezydent Joe Biden i innych Demokratów.

Rzecznik Twittera z siedzibą w San Francisco odmówił komentarza w sprawie śledztwa Paxtona.

Niektórzy współtwórcy Twittera nie chcą, aby Musk uszło mu to na sucho, pomimo jego widocznego stanu wyrzutów sumienia. Pozywają go w Kalifornii, aby zabezpieczyć transakcję po uzgodnionej cenie 54,20 USD za akcję.

Zegarek: Posty na Twitterze pod presją

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *