Protestujący antywojenni przerywa transmisję na żywo rosyjskich wiadomości państwowych, aby potępić inwazję na Ukrainę

Znak głosi: „Zatrzymaj wojnę. Nie wierz, że propaganda, którą ci mówią, kłamie tutaj”. Ostatnia linijka znaku w języku angielskim brzmi „Rosjanie przeciwko wojnie”.

Kobieta, która dokonała buntu, została zidentyfikowana jako Maria Ovsyannikova, pracownica rosyjskiego Channel One, według OVD-Info, niezależnej grupy monitorującej protesty na rzecz praw człowieka. Zawartość portu jest ściśle kontrolowana przez rząd rosyjski.

CNN nie może samodzielnie zweryfikować, czy kobieta trzymająca baner to Ovsyannikova, ale zdjęcia na stronach mediów społecznościowych opatrzone jej nazwiskiem pasują do kobiety na ekranie.

Rosyjska państwowa agencja informacyjna TASS potwierdziła to, co doniosła OVD-Info, powołując się na źródło i dodała, że ​​może stanąć przed sądem.

Przyjaciele Ovsyannikowej powiedzieli OVD-Info, że przebywała w wydziale policji Ostankino w Moskwie, ale jej prawnik, Dmitrij Zakvatov, powiedział później CNN, że nie może jej zlokalizować.

„Nie znaleźliśmy go w tej chwili, ale kontynuujemy nasze poszukiwania” – powiedział Zakvatov.

Akcja protestacyjna miała miejsce prawie trzy tygodnie po tym, jak Rosja zaatakowała sąsiednią Ukrainę, powodując katastrofę humanitarną w kraju Efekty Największy kryzys bezpieczeństwa w Europie od czasów zimnej wojny.
Zdjęcia satelitarne pokazują rozległe zniszczenia spowodowane rosyjskimi bombardowaniami na Ukrainie, w tym w głównych miastach Kijowa i Mariupola. Ponad 2500 cywilów Umierać W samym Mariupolu, według szacunków ukraińskich urzędników. Według szacunków ONZ od czasu inwazji z kraju uciekło ponad 2,8 miliona mieszkańców.

OVD-Info uzyskało również wideo, które rzekomo nakręciła Ovsyannikova, zanim przerwała transmisję wiadomości.

„To, co dzieje się teraz na Ukrainie, jest przestępstwem, a Rosja jest krajem agresora, a odpowiedzialność za tę agresję spoczywa na sumieniu tylko jednej osoby. Tym człowiekiem jest Władimir Putin” – powiedziała w nagraniu Ovsyanikova, zauważając, że jej ojciec jest Ukrainką, a jej matka jest Rosjanką.

„Niestety, przez ostatnie kilka lat pracowałam nad Channel One i robiłam kremlowską propagandę, a teraz bardzo się tego wstydzę” – mówi w filmie. „To wstyd, że pozwoliłem kłamać z ekranów telewizyjnych, wstydząc się, że pozwalam krzywdzić Rosjan”.

READ  Stany Zjednoczone oskarżają pięć firm w Chinach o wspieranie armii rosyjskiej

„Wstyd mi, że milczeliśmy w 2014 roku, kiedy to wszystko dopiero się zaczynało”, mówi, odnosząc się do rosyjskiej inwazji na Ukrainę w 2014 roku, która doprowadziła do aneksji Krymu. „Nie chodziliśmy na wiece, gdy Kreml otruł Nawalnego, w milczeniu przyglądaliśmy się temu antyludzkiemu reżimowi, a teraz świat na zawsze odwrócił się od nas i dziesięć kolejnych pokoleń naszych wnuków nie będzie w stanie uciec przed hańbą ta braterska wojna”.

„Jesteśmy Rosjanami, myślimy i mądrze, i nie możemy powstrzymać tego całego szaleństwa” – mówi. „Idź na wiece i nie bój się! Nie mogą nas wszystkich zasadzić!”

Wkrótce filmy z bojkotu rozprzestrzeniły się w mediach społecznościowych po ich emisji. CNN uzyskało wideo z transmisji na żywo profilu rosyjskiego pierwszego kanału VK.

W ciągu kilku minut ta transmisja na żywo została usunięta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *