Protokoły z posiedzeń Rady Rezerwy Federalnej w marcu 2022 r.:

Na marcowym posiedzeniu urzędnicy Rezerwy Federalnej dyskutowali o tym, jak chcą zredukować swoje biliony dolarów w obligacjach, przy konsensusie na poziomie około 95 miliardów dolarów, wynika z opublikowanych w środę protokołów.

Urzędnicy „ogólnie zgodzili się”, że zezwoli na maksymalnie 60 miliardów dolarów w obligacjach skarbowych i 35 miliardów w papierach wartościowych zabezpieczonych hipoteką, w etapach w ciągu trzech miesięcy. Suma ta będzie około dwukrotnie wyższa niż ostatnia próba, z lat 2017-2019 i jest częścią historycznego odejścia od ultrałatwej polityki pieniężnej.

Oprócz rozmowy o bilansie urzędnicy dyskutowali również o tempie przyszłych podwyżek stóp, ponieważ członkowie skłaniają się ku bardziej agresywnym ruchom.

Na posiedzeniu Fed zatwierdził pierwszą od ponad trzech lat podwyżkę stóp. Wzrost o 25 punktów bazowych – o ćwierć punktu procentowego – podniósł rekordową krótkoterminową stopę pożyczkową z poziomu bliskiego zeru, który utrzymuje się od marca 2020 roku.

Mimo to protokół wskazywał na możliwą podwyżkę stóp procentowych o 50 punktów bazowych na nadchodzących posiedzeniach, poziom zgodny ze stawkami rynkowymi na majowe głosowanie. W rzeczywistości w zeszłym miesiącu nastroje wzrosły. Niepewność co do wojny na Ukrainie zniechęciła niektórych urzędników do posunięcia się w marcu do przodu z 50 punktami bazowymi.

W protokołach stwierdzono, że „wielu uczestników wskazało, że jeden lub więcej podwyżek o 50 punktów bazowych w zakresie docelowym może być odpowiedni na przyszłych spotkaniach, zwłaszcza jeśli presja inflacyjna pozostanie podwyższona lub nasilona”.

Sklepy Upadł po wydaniu Fed Podczas gdy rentowności obligacji skarbowych pozostały wyższe. Rynek jednak cofnął się ze swoich minimów, gdy inwestorzy dostosowali się do nowego stanowiska banku centralnego.

Quincy Crosby, główny strateg ds. akcji w LPL Financial, powiedział, że protokół był „ostrzeżeniem dla każdego, kto uważa, że ​​Fed będzie bardziej pesymistyczny w walce z inflacją”. „Ich przesłanie brzmi: mylisz się”.

READ  Kapitalizacja rynkowa AMD przekracza 300 miliardów dolarów dzięki wzrostowi napędzanemu sztuczną inteligencją

Rzeczywiście, w ostatnich dniach decydenci polityczni stali się bardziej jastrzębi w swoich poglądach na ograniczanie inflacji.

Gubernator Lael Brainard powiedział we wtorek, że obniżenie cen będzie wymagało kombinacji stałych podwyżek oraz znacznej redukcji bilansu. Rynki oczekują, że Fed podniesie w tym roku stopy procentowe łącznie o 250 punktów bazowych.

Crosby powiedział, że stanowisko decydentów nie powinno być wielkim zaskoczeniem.

„Fed skoordynował skoordynowane wysiłki, aby ostrzec rynek i powiedział rynkowi bez żadnych wątpliwości, że to jest poważne, to jest krytyczne, będziemy walczyć z inflacją” – powiedziała. „To, co mają po swojej stronie, to to, że rynek pracy jest nadal zdrowy, a to jest ważne. Nie chcesz, żeby Fed popełniał błąd w polityce”.

Względne zaostrzenie polityki Fed przeniosło się na retorykę bilansową. Niektórzy członkowie nie chcieli ustalać limitów miesięcznej wyprzedaży, podczas gdy inni stwierdzili, że dobrze sobie radzili ze „stosunkowo wysokimi” limitami.

Lista bilansowa pokazuje, że Fed zezwoli na określony poziom zwrotu z papierów wartościowych pozostających w obrocie każdego miesiąca, jednocześnie reinwestując pozostałą część. Celem ataków będą krótkoterminowe pakiety skarbowe, ponieważ są one „wysoce cenione przez sektor prywatny jako bezpieczne i płynne aktywa”.

Chociaż urzędnicy nie przeprowadzili żadnego formalnego głosowania, z protokołu wynikało, że członkowie zgodzili się, że proces może rozpocząć się w maju.

Pozostaje jednak pytanie, czy odpływ faktycznie wyniesie 95 miliardów dolarów. Popyt na Mohammeda bin Salmana jest teraz słaby, przy niższym popycie na refinansowanie i wyższych stopach procentowych. Urzędnicy przyznali, że ujemny spływ kredytów hipotecznych prawdopodobnie nie wystarczy, ponieważ sprzedaż bezpośrednią uznano za „po zakończeniu spływu bilansowego”.

Również na posiedzeniu urzędnicy Rezerwy Federalnej ostro podnieśli swoje prognozy inflacyjne i obniżyli prognozy wzrostu gospodarczego. Wysoka inflacja jest motorem zacieśniania polityki przez bank centralny.

READ  Czy jest już za późno na zakup akcji AMD?

Rynki z niecierpliwością czekały na publikację Minutes, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat kierunku polityki pieniężnej. W szczególności prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, powiedział na konferencji prasowej po posiedzeniu, że protokół będzie zawierał szczegóły dotyczące myślenia o cięciu bilansu.

Fed zwiększył swoje zasoby do około 9 bilionów dolarów, czyli ponad dwukrotnie, podczas comiesięcznych zakupów obligacji w następstwie kryzysu pandemicznego. Te zakupy zakończyły się zaledwie miesiąc temu, pomimo dowodów na ogromną inflację wyższą niż wszystko, co Stany Zjednoczone widziały od wczesnych lat 80., boom, który ówczesny prezydent Paul Volcker stłumił, wciągając gospodarkę w recesję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *